Ktoś chętny na kamerę cofania

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
mackis
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2018, o 18:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Kobylnica k/Słupska

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: mackis »

pab567 czy masz jeszcze do sprzedania zestaw kamerki cofania z modułem i co tam jeszcze potrzebne, chętnie kupię sprawdzony set. Mam Columbus-a Czytałem że sprowadzałeś takie dlatego pytam?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: pab567 »

W tej chwili nie mam :(
Cryspi
Posty: 7
Rejestracja: 9 kwie 2018, o 12:48
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: ZF

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Cryspi »

Witam. Gdyby ktoś był chętny to odsprzedam ten zestaw, który posiadam na zdjęciach. Wszystko jest sprawne i działa bez zarzutów. Kamera cofania w przycisku otwierania klapy bagażnika.

Obrazek

Obrazek

Więcej informacji co do ceny na priv.
voithmen
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 16:23
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: voithmen »

Witam
Sledze watek i jakos pojawiaja sie rozne odpowiedzi.
Do sedana s2 przed liftem kamerka w klamce nie bedzie pasowac ? A po lifcie juz bedzie? Bo ktos pisal ze przed liftem taz pasuje?. Tak przegladam aukcje na alliexpress i tam sa kamerki w klamce z roznymi podcieciami obudowy kamery. Moze jednak ktoras jednak pasuje do sedana przed liftem. ?
Drugie pytanie te moduly co wpina sie do radia pasuja do zoltych wtyczek a co z czarnymi w rns315? Ktos podal na forum ze sa jakies polskie moduly ale jakies namiary??
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: marioti »

chodzi o moduł MA-160 (tylko na kamerę cofania). Przykład cenowy pierwszy drugi

Co do klamki. Wg etka w S2 przed liftem była klamka 5J0827566E dla kombi oraz 5J0827566C dla sedana. Patrząc jednak na zdjęcia tych konkretnie klamek to wg mnie one są identyczne. tutaj C a tutaj E.

Ja do kombi wrzuciłem kamerkę od kolegi, ale to była chińska marka Fuwayda dokładnie jak ta - link do aukcji
Tylko myk jest taki - typ 1 - z tamtej strony, ma kamerkę, która wymiarowo jest mniejsza od typu 2 - sprawdzone naocznie :) choć na aukcji tego nie piszą. myślę, że ta właśnie kamerka mogłaby wejść w sedanie, po przypiłowaniu ramki tablicy rej. - gdzieś takie właśnie foto na forum widziałem.
Typ 1 - ma szerszy kąt 170stopni, a typ 2 120stopni.
Typ 1 - ma klamkę z wyjściem na złącze które jest w octavii a nie w superbie. W superbie jest to złącze szersze, widoczne przy obrazkach typ 2.
Typ 1 - mniejsza i zgrabniejsza obudowa z czystego plastiku, a typ-2 ma obudowę pokrytą taką matową powłoką, która szybko rysuje się i ściera.

Ja przerobiłem złącze i zamontowałem tą mniejszą. Jak coś to mam chyba z 2 te ori złącza z octavii, ewentualnie poszukam jaki to ma nr części i podrzucę.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: jan6a »

Witam
Jestem w trakcie zakładania kamery i zmiany licznika z FL ( bo mój nie miał języka Polskiego)
Obrazek

Do wciągania kabli w klapie polecam cienki przewód z polietylenu do pneumatyki. Kompletnie zero problemów z wciąganiem kabli przez klapę i do środka. Uwaga zdjęcia ramki plastikowej w koło okna klapy tylnej zupełnie nic nie daje- niepotrzebnie ściągałem.
Obrazek
Wciągnąłem też kable na zapas ( mam pewien projekt w głowie)
Obrazek
Licznik już wymieniony, zakodowany, stan licznika przepisany i na krótko podłączona kamera.
Obrazek

kamera w nocy- tylko światła cofania (fabryczne żarówki)

Obrazek
kamerę kupiłem tutaj, nieco większej rozdzielczości:
https://pl.aliexpress.com/item/1280-720 ... 5c0f2RkVID

Panowie czy te czarne pudełko dołączone do chińskiego modułu CVBS – RGBS to tylko filtr przeciwzakłóceniowy czy ma jeszcze jakoś inną funkcję np. stabilizator napięcia? Niestety z mojego nie wychodzi żadne napięcie wiec jest uszkodzony. Jeżeli ma ktoś coś takiego na zbyciu proszę o info. Chwilowo podłączyłem bez tego ustrojstwa. Na razie mam kable puszczone po wierzchu by przetestować czy wszystko jest OK.
Plan jest taki:
Przewód sygnałowy do obrazu puszczam prawym progiem. Zasilanie biorę z skrzynki bezpieczników. Prąd załączany przez przekaźnik + filtr przeciwzakłóceniowy ( który muszę dokupić bo jak napisałem wyżej ten dołączony do modułu jest walnięty) . Do tyłu ciągnę przewód 3 żyłowy progiem lewym, gdzie 2 kable to zasilanie kamery a 1 to przewód „plus” od światła wstecznego do przekaźnika. Zastanawiam się czy w klapie bagażnika też umieścić filtr przeciwzakłóceniowy bezpośrednio przed kamerą czy wystarczy 1 który umieszczę w skrzynce bezpieczników przed modułem CVBS – RGBS?

edit;

otworzyłem pudełko i ani mi to na stabilizator napięcia, ani na filtr przeciwzakłóceniowy nie wygląda.
Obrazek



Panowie czy ktoś podpowie jak ściągnąć boczek bagażnika w kombi by czegoś nie połamać ?
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: jan6a »

Z boczkiem poradziłem sobie i przeciągnąłem kable bez odkręcania w następujący sposób.
Ze słupka do otworu lampy przewodem z polietylenu opisanym post wyżej do którego przymocowałem kabel.
Obrazek
Następnie przełożyłem kabel ręką do otworu znajdującym się w boczku - w schowku na górze. Następnie do nakrętki przywiązałam sznurek i magnesem neodymowym przeciągnąłem nakrętkę pod tapicerka do zatrzasku fotela.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dopiero później dopatrzyłem się by zdjąć narożnik kanapy ( jak nie ma tam poduszki ) wystarczy odkręcić jedną nakrętkę pod kanapą, wiec nie trzeba było tego przeciągać przy samym mocowaniu oparcia kanapy.
Potem to już żadnego problemu niema by zejść niżej do progu i przeciągnąć przewody do radia.
Zasilanie puściłem lewym progiem do skrzynki bezpieczników, przewód z obrazem kamery prawym.
Całą instalację ładnie w klapie poupinałem, przewody tam gdzie się dało owinąłem taśmą TESA ( tą materiałową ) by to jakoś wyglądało. Przy lampie oczywiście polutowałem, zaizolowałem i zabezpieczyłem przed wyrwaniem a połączenie z resztą instalacji zostało wykonałem za pomocą kostki hermetycznej ( choć i tak to połączenie jak i wcięcie w instalację jest po stronie bagażnika)
Obrazek
Robiłem to po raz pierwszy wiec trochę się zeszło. Nie widzę jednak możliwości by zrobić to przez 2 godziny ( montaż + kodowanie ) jak to niektórzy się chwalą. ;)
Zapominałem napisać , że moduł przymocowałem do kieszeni radia od strony schowka- jest tam sporo miejsca, jednak musiałem przedłużyć kabelki od zasilania.
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Igan »

jan6a Czy możesz mi pomóc i napisać wprost (ja się trochę gubię w tym temacie) - co trzeba kupić i zamontować w aucie by mieć w pełni sprawną kamerę cofania, współpracującą z ekranem Columbusa w Superb 2 FL Sedan montowaną w klamce elektrycznej, by klamka oczywiście nadal działała?

p.s. (nie biorąc pod uwagę ceny) czy lepiej kupić kamerę z aliexpress czy jakąś używaną od VW (a jeśli od VW to od którego modelu?)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: pab567 »

Ponieważ nie było oryginalnych kamer w kłamca o szerokości 9 cm to albo aliexpress albo oryginał 11 cm i cięcie blachy w klapie.

Oprócz kamery potrzebujesz dekoder z CVBS na RGB.

No i sama kamera musi być NTSC a nie PAL.

Coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Igan »

Czyli kamera za 20$ z aliexpress i dekoder za 299zł z martos.

A jeśli od VW to każda tyle że należy przerobić otwór.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: jarkow »

Nie każda. Ta od vw musi być typu low, z niebieską wtyczką.
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Igan »

jarkow pisze:Nie każda. Ta od vw musi być typu low, z niebieską wtyczką.
Czy jeśli będzie to kamera zintegrowana z klamką to nie jest tak, że każda tego typu będzie low?
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: jarkow »

Dokładnie. Nawet jak będzie pisało low, to może być od nowszych modeli, na platformie MQB, z szarą
wtyczką.
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Igan »

Którą klamkę z kamerą tej aukcji powinienem kupić, żeby pasowała do mojego auta (Superb 2 FL sedan)?

>> klamka z kamerą <<

wersja na zdjęciu nr 1 oznaczona jako 8011
czy wersja na zdjęciu nr 2 oznaczona jako 8012?

z opisu chińczyka wynika, że 8012, ale wolę się upewnić.

Adapter CVBS - RGB - czy
>>> ten <<< będzie ok?

@jan6a Ty kupiłeś kamerę z tej aukcji - potrzeba kupować adapter cvbs-rgb, czy jest w zestawie?
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Ktoś chętny na kamerę cofania

Post autor: Darekdmx »

Jak ktoś potrzebuje mam do sprzedania model 8011, bo przez pomyłkę dostałem zły model


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ