Woda w kabinie

jaackoo
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2017, o 12:04
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)

Woda w kabinie

Post autor: jaackoo »

Witam
Ostatnio zauważyłem wodę w samochodzie na wycieraczce pasażera. Czytając inne posty sprawdziłem już że woda nie leci przez drzwi tylko gdy poleję wodą na przednią górną krawędź (od strony pasażera) szyby przedniej.
Czy ktoś miał już podobny problem i mógłby mi pomóc w zlokalizowaniu przecieku?

Obrazek

Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
radekz222
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2013, o 20:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165 KM/400 Nm

Re: Woda w kabinie

Post autor: radekz222 »

U mnie leci,ale raczej drzwiami,muszą mieć jakąś wade fabryczną,że nie leci otworami na zewnątrz. Ostatnio wymieniałem mechanizm podnoszenia szyby i okazało się jak zdjąłem boczek,że ta metalowa płyta na dole i boki do wysokości ok 15cm od dołu zaklejona była czarnym silikonem, auto osobiście sprowadziłem w 2011 z Berlina,więc musieli to zrobić jeszcze niemcy. Wcześniej wszystko było ok,nic nie leciało...
Awatar użytkownika
kulkowy
Posty: 25
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 17:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: Woda w kabinie

Post autor: kulkowy »

sprawdź odpływy pod akumulatorem. tam możesz mieć zapchane :)
jaackoo
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2017, o 12:04
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)

Re: Woda w kabinie

Post autor: jaackoo »

Sprawę rozwiązało wyczyszczenie przy plastikowej obudowie filtra powietrza, wyczyściłem przy okazji odpływy w przegrodzie gdzie znajduje się akumulator.
Zauważyłem że jeszcze lekko przecieka chyba pod uszczelką drzwi tzn. pewnie spod tej srebrnej obudowy w drzwiach.
Zastanawiam się na uszczelnieniem masą uszczelniającą boll - ktoś ma już jakieś doświadczenie w uszczelanianiu?

Pozdrawiam
Slimak_X
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2018, o 08:24
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Woda w kabinie

Post autor: Slimak_X »

Mam ten problem, wyciągnąłem zaślepki z podłogi i polała się woda jak z wiadra. Odchyliłem dywaniki z tyłu i ręką wodę wygarniałem. Przeczyściłem odpływy w grodzi przy szybie i zakupiłem silikon dekarski do uszczelnienia drzwi. Tu rodzi się moje pytanie: Czy nie trzeba by wymienić uszczelek przy szybie?? Jeżeli nie ciekło by przez nie, może nie było by problemu z tą płytą?
Slimak_X
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2018, o 08:24
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Woda w kabinie

Post autor: Slimak_X »

I jeszcze jak pozbyć się wody z podłogi bez rozbierania połowy auta??
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Woda w kabinie

Post autor: piotraskbw »

Slimak_X pisze:Mam ten problem, wyciągnąłem zaślepki z podłogi i polała się woda jak z wiadra. Odchyliłem dywaniki z tyłu i ręką wodę wygarniałem. Przeczyściłem odpływy w grodzi przy szybie i zakupiłem silikon dekarski do uszczelnienia drzwi. Tu rodzi się moje pytanie: Czy nie trzeba by wymienić uszczelek przy szybie?? Jeżeli nie ciekło by przez nie, może nie było by problemu z tą płytą?
Nie trzeba, cieknie po zewnętrznej stronie szyby do wnętrza drzwi, następnie woda powinna z drzwi wylecieć otworami technicznymi, jednak z powodu nieszczelności na łączeniu drzwi - przykręcana blacha wewnętrzna cieknie po złej stronie drzwi.
Slimak_X pisze:I jeszcze jak pozbyć się wody z podłogi bez rozbierania połowy auta??
Będzie ciężko, na pewno czeka Cię podnoszenie dywanów i kuracja farelką, najlepiej by było wyjąć kanapy i wywalić całą wykładzinę na dwór na całą słoneczną sobotę.
Jeśli jednak nie masz takiej możliwości to
wyjmujesz wszystkie korki z podłogi i wyciskasz ile się da
wyciągasz co się da odkurzaczem (tylko takim co może wodę zasysać)
unosisz fragment dywanu (np przed fotelem kierowcy), podpierasz, celujesz farelkę i idziesz spać, na następny dzień kolejny "fotel".
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ