Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 10 gru 2018, o 09:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 283 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 23 cze 2018, o 12:06 

Do艂膮czy艂(a): 23 cze 2018, o 11:49
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Uda艂o mi si臋 potwierdzi膰 numer seryjny belki podsilnikowej (tej aluminiowej). Zauwa偶y艂em, 偶e kilka os贸b o ni膮 pyta艂o. Wi臋c oto i on: 1k0199313al. Jak si臋 okazuje jest to do艣膰 powszechna belka stosowana w wielu samochodach grupy VAG. Pozdrawiam!

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 30 sie 2018, o 10:14 

Imi臋: Jan
Do艂膮czy艂(a): 9 lip 2018, o 20:24
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
U mnie te偶 pojawi艂o si臋 dr偶enie na kierownicy przy pr臋dko艣ciach autostradowych od ok 135-140 km/h. Po zakupie auta odda艂em "17" opony ori z fabryki by艂y ju偶 szmelc. Kupi艂em inne felgi u偶ywane plus 4 nowe opony Kleber dynaxer w rozmiarze 215/55R16. Po jakim艣 czasie (mo偶e po 1000km) zacz膮艂em na kierze odczuwa膰 te drgania. Ponowne wywa偶enie nic nie da艂o. A偶 w ub tygodniu znalaz艂em og艂oszenie, 偶e w ma艂ej wsi ko艂o 艢rody Wlkp wulkanizator ma Huntera. Pojecha艂em, szcz臋ka mi opad艂a jak zobaczy艂em, 偶e mo偶na dokona膰 optymalizacji felgi, opony i ca艂ego ko艂a pod obci膮偶eniem. I jeszcze maszyna wskazuje gdzie kt贸re ko艂o ma je藕dzi膰, by nie 艣ci膮ga艂o. Drgania znikn臋艂y, a ju偶 si臋 ba艂em, 偶e to w贸zek, p贸艂osie, dsg itd. Tak 偶e polecam, jak i bardziej do艣wiadczeni koledzy, zacz膮膰 od z艂o偶enia k贸艂 na Hunterze. Kole艣 wzi膮艂 20 z艂 od szt. A ja mam banana :D na twarzy.
PS. Przy okazji wysz艂o, 偶e 艣mia艂o mog臋 reklamowa膰 jedn膮 z tych nowych opon.

G贸ra

PostNapisane: 30 sie 2018, o 10:33 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
JanB napisa艂(a):
Przy okazji wysz艂o, 偶e 艣mia艂o mog臋 reklamowa膰 jedn膮 z tych nowych opon.

i to pewnie powodowa艂o bicie kierownicy. na normalnej dobrej wywa偶arce te偶 sporo mo偶na porobi膰 jak sie chce i jest jaki艣 ogarni臋ty fachowiec..
ale faktycznie na hunterze mo偶na du偶o wi臋cej zniwelowa膰 w przypadku uszkodzonej opony..

G贸ra

PostNapisane: 9 wrz 2018, o 09:07 

Imi臋: Bartek
Do艂膮czy艂(a): 25 sie 2018, o 13:51
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Dopisz臋 si臋 do tematu, chocia偶 u mnie w SSII Kombi 2.0 140km jest jeszcze jeden dziwny objaw. Przy pr臋dko艣ci 70-80km/h auto dostaje takich wibracji, 偶e wylewa si臋 kawa z kubk贸w, potem przy pr臋dko艣ciach 120-140 drgania wracaj膮, a wszystko ustaje w okolicach 200km/h. Do tego wszystkiego zauwa偶y艂em drgania wskaz贸wki pr臋dko艣ciomierza, ale tylko w trakcie przyspieszania. Ko艂a sprawdzane na kilku wywa偶arkach. Kto艣 ma jaki艣 pomys艂?

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 09:44 

za艂贸偶 drugie ko艂a na pocz膮tku , z innego auta .

G贸ra

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 17:35 

Imi臋: Bartek
Do艂膮czy艂(a): 25 sie 2018, o 13:51
Aktualnie: seria
leszekmw napisa艂(a):
za艂贸偶 drugie ko艂a na pocz膮tku , z innego auta .

za艂o偶one z innej superb i bez zmian. To, 偶e trz臋sie mo偶e by膰 od p贸艂osiek (tak m贸wi艂 zaprzyja藕niony mechanik) natomiast drgania wskaz贸wki pr臋dko艣ciomierza w trakcie przyspieszania nie potrafi zdiagnozowa膰.

G贸ra

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 08:59 

no raczej pr臋dzej od przegub贸w wewn臋trznych.. , szczeg贸lnie przy dsg

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2018, o 21:36 

Imi臋: Kamil
Do艂膮czy艂(a): 7 gru 2018, o 21:28
Aktualnie: 170
Dzien dobry szanowni koledzy.
Jestem tu nowy
Przeczyta艂em wszystkie posty odno艣nie tej felernej przypad艂o艣ci i.... wiem tyle co na pocz膮tku..
Min臋艂o ju偶 kawa艂 czasu od kiedy ludzie si臋 z tym zmagaj膮
Wi臋c moje pytanie czy mo偶e w ko艅cu kto艣 konkretnie si臋 z tym uporal i mo偶e jednoznacznie poda膰 przyczyn臋 tych drga艅.
U mnie standardowo 120 - 160 drgania kierownicy puszczam gaz to przestaje na zimno ledwo wyczuwalne
Moja "super" Skoda to 2.0 170 km 2014 r 140 tk

G贸ra

PostNapisane: 8 gru 2018, o 10:25 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
U mnie powyzej 126km/h zaczynala swirowac kierownica, im szybciej tym bardziej. Pojechalem wczoraj na test drogowy, cos tam pozmieniali. Przejechalem sie 140k/h i spokoj, na wiecej warunki na drodze nie pozwolily. Jutro sprawdze na s19 i dam znac czy pomoglo.

G贸ra

PostNapisane: 8 gru 2018, o 12:19 

Ja ju偶 cudowalem z ko艂ami ze wszystkim co tylko jest mo偶liwe.
Jak kupi艂em to auto w salonie Skody jako u偶ywane Samoch贸d sta艂 na oryginalnych 16 i powiem szczerze 偶e praktycznie tych drga艅 nie by艂o czu膰 zwyk艂y laik totalnie nie zwr贸ci艂by na to uwagi.
Wszystko zacz臋艂o si臋 po zmianie na wi臋ksze rozmiary Najpierw by艂a 19 kt贸ra niestety co chwil臋 by艂a zgi臋ta potem za艂o偶y艂em oryginalne 17 od Audi dalej jest to samo aczkolwiek czasem tych drga艅 nie ma.
Jeden z koleg贸w gdzie艣 napisa艂 偶e 偶e spali swoj膮 super Skod臋 mo偶e to jest jakie艣 rozwi膮zanie skuteczne.
Dodam jeszcze 偶e jak Kupi艂em samoch贸d zauwa偶y艂em pewne nie艣cis艂o艣ci a mianowicie co艣 z tylnym zawieszeniem okaza艂o si臋 p臋kni臋ta spr臋偶yna nast臋pna rzecz to gdy gwa艂townie Porusza艂em podczas jazdy kierownic膮 lewo-prawo to czu艂em jakby silnik by艂 zawieszony na gumach recepturka wali艂 jeszcze przez sekund臋 po zaprzestaniu tej czynno艣ci co si臋 okaza艂o zerwana poduszka oczywi艣cie mistrz Zaznaczam mistrz serwisu oznajmi艂 偶e poduszka jest w idealnym stanie dalej podczas jazdy na lekko chropowatej nawierzchni czu艂em wibracje w pod艂odze oraz huk w aucie to na sw贸j koszt wymieni艂em ca艂e zawieszenie co pomog艂o reszt臋 rzeczy czyli spr臋偶yna jakie艣 Tulejki z ty艂u poduszki silnika wymieni艂 serwis Skody na ich koszt z tym 偶e Jakim to trzeba by膰 serwisem autoryzowanym aby sprzeda膰 samoch贸d w takim stanie czyli z p臋kni臋t膮 spr臋偶yna wed艂ug mnie taka usterka zagra偶a bezpiecze艅stwu na drodze.
Jeszcze kiedy powiedzia艂em im i偶 lepiej mi si臋 je藕dzi rapidem kt贸rego mi dali na czas naprawy to us艂ysza艂em odpowied藕 偶e trzeba by艂o sobie kupi膰 rapida.
Im si臋 ju偶 po prostu we 艂bie poprzewraca艂o przez to sprzeda偶 flotow膮 mam wra偶enie 偶e Kowalskiego maj膮 w dupie ostatnio Skoda jak膮 kiedykolwiek kupi艂em

G贸ra

PostNapisane: wczoraj, o 20:52 

Koledzy zrobi艂em par臋 pr贸b i my艣l臋 偶e kola mog臋 wyeliminowa膰.
Podnios艂em auto odkrecilismy kola i pr贸ba na "sucho"
Kolega mechanik patrzy艂 co si臋 dzieje ja rozkrecilem auto do 120 - 140 bicie niemi艂osierne cale wahacze dos艂ownie dr偶膮..
Co ciekawe kiedy opuscilismy auto na ko艂ki czyli podparlismy wahacze kolkami to drgania prawie usta艂y ca艂kowicie.
Zrobi艂em te偶 pr贸ba z usztywnieniem poduszki silnika i .... test..Brak drga艅!! Przyspiesza si臋 cudownie "euforia".. nie trwa d艂ugo bo po 5 km zn贸w to samo ...
Powiem wam 偶e wydaje mi si臋 偶e co艣 si臋 tam przestawia poniewa偶 jecha艂em tras臋 i czasem dr偶y nie do wytrzymania a czasem jest super.. zauwa偶y艂em 偶e jak nie dr偶y to po wyj艣ciu z zakr臋tu w prawo zaczyna .. czyli teoria z przedstawieniem si臋 pewnego elementu mo偶e by膰 ca艂kiem trafna..
No c贸偶 wymieni臋 belka wraz z wachaczami ..
Potrzebuje tylko instrukcji osoby kt贸ra ju偶 to zrobi艂a i powiedzia艂a mi jakich czesci u偶y膰 nr itp

G贸ra

PostNapisane: dzisiaj, o 03:13 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Powiem Wam tak, po 4 latach z tym autem, stwierdzam, 偶e idzie z tym 偶y膰. U mnie drgania s膮 od ~130-~150km/h, dalej znikaj膮, wi臋c albo je藕dzi膰 szybciej, albo wolniej je艣li komu艣 to przeszkadza. Ewentualnie po prostu zmieni膰 auto, to niestety nie b臋dzie si臋 prowadzi膰 "super" jakby nazwa na to wskazywa艂a.

G贸ra

PostNapisane: dzisiaj, o 08:02 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
Po wymianie tulei z przodu, geometrii i hunterze nadal wystepuja drgania. Dzis pojade raz jeszcze i im to zglosze. Do tego kierownice mi ustawili troche krzywo.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 283 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: