Górna listwa tylnich okien bocznych

D3m0
Posty: 10
Rejestracja: 22 mar 2018, o 19:55
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Górna listwa tylnich okien bocznych

Post autor: D3m0 »

Stało mi się coś takiego jak na zdjęciu: https://imgur.com/a/WdH9Bj4

Wydaje mi się że przez upały uszczelki drzwi się trochę rozszerzyły lub drzwi pasażera opadły i przy otwieraniu drzwi, tylna listwa się podnosiła. Zawsze ją wciskałem i było spoko. Dzisiaj przy przyspieszaniu na trasie po prostu odpadła i złamała się przy końcu.

Próbuje znaleźć tylko tą listwę, lub wymienić wszystkie listwy na czarne ze sportlinea... da się w ASO kupić tylko te listwy? Pytanie tylko czy ona jest przyklejana do uszczelki czy po prostu wciskana?

w internecie widzę tylko dla octavii http://sklep.motohid.pl/pl/p/Chromowane ... -SET2/2052

niestety stało się to już też raz przy drzwiach kierowcy, więc zaraz będę regulował drzwi żeby nie stało się drugi raz...
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Górna listwa tylnich okien bocznych

Post autor: Cienki221 »

Jeżeli auto na gwarancji to warto podjechać do ASO i wymienia na gwarancji, bo była to dość często występująca usterka. Ja sam byłem na poprawianiu prawej strony i wymianie na nowe z lewej strony
D3m0
Posty: 10
Rejestracja: 22 mar 2018, o 19:55
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Górna listwa tylnich okien bocznych

Post autor: D3m0 »

niestety 2 lata minęło w kwietniu....
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Górna listwa tylnich okien bocznych

Post autor: CLO27 »

Mialem to 3 razy dwa na gwarancji 3 raz 200zl za listwe
....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Górna listwa tylnich okien bocznych

Post autor: polrob »

Witam
Z tymi listwami to sobie jaja robią. Ja miałem spokój dopóki nie zdobili mi akcji serwisowej na ich ponowne wklejenie żeby się nie przesuwały. Od tamtej pory już z prawej strony serwis 3 razy wklejał ponownie przednią listwę bo po trasie się ona potrafi przesunąć i wyrywa podczas otwierania tą z tylnych drzwi. Na razie robią to na gwarancji i mam obiecane że jeśli jeszcze raz to się wydarzy to będzie wymiana listw w ramach gwarancji ale ja mam 4letnią gw..
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Górna listwa tylnich okien bocznych

Post autor: kamikazzepl »

Witam
U mnie 2 razy były wklejane z przodu po obu stronach - ale spartaczyli to i w końcu wymienili na nowe razem z uszczelkami. Jak na razie nic się nie dzieje ale bacznie się temu przyglądam jak myję auto.
ODPOWIEDZ