Front Asist

Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Front Asist

Post autor: Tom-Tdi »

Bo nie u wszystkich działa jak należy.
supra
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2018, o 22:00
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Front Asist

Post autor: supra »

Indygo pisze:Informacja o płatnej usłudze pochodzi od ASO w Falentach. Umówiłem się na wizytę w Carsedzie na początek stycznia. Dam znać, jak to się potoczy.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Witam Indygo
podpowiesz mi jak sie skonczyla wizyta w Carsedzie? Mam podpobny problem we Wrocławiu - jestem umówiony na wizyte w serwisie ktory ma odpowiedni sprzet do kalibracji (Wrocław Horbaczewskiego odesłał mnie z wkitkiem).

Pozdrawiam
Adam
supra
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2018, o 22:00
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Front Asist

Post autor: supra »

kamikazzepl pisze:
Indygo pisze:Koledzy,
Byłem dzisiaj w ASO, bo od paru dni wyświetal mi się komunikat, że Front Assist jest niedostępny. Niestety w ASO nie znaleźli źródła problemu. Powiedzieli, że trzeba skalibrować radar i odesłali mnie do innego serwisu. Podobno tylko jest tylko jedno miejsce w Warszawie - Carsed, gdzie można skalibrować radar i jest to usługa płatna (600-700 zł). Oburzyłem się, że auto na gwarancji i mam płacić za kalibrację Front Assist'u, który się zepsuł podczas spokojnej jazdy. Powiedzieli, że Skoda uwzględnia gwarancję, jeżeli jest problem z Front Assist do 6000 km.
Jakie macie swoje doświadczenia z kalibracją Front Assist ? Czy musieliście za to płacić, gdy auto jest na gwarancji ? Jaki to był koszt ?
Pozdr
Indygo
Miałem taki sam problem przy przebiegu 28 000km. Kalibracja w ramach gwarancji - na czas naprawy dali mi auto zastępcze.
Witam kamikazzepl

Ja mam taki sam problem przy 22000km (auto 13 miesiecy). 0 sladów uszkodzenia mechanicznego (ACC Niedostepny wywaliło podczas wyprzedzania - ok 90-100km/h - podczas jazdy.

Czy Ty serwisowales w Polsce cze w Swajcarii (Twoja lakolizacja to Swiss)?
Podpowisz mi jak egzekwować gwarancje - byłem we Wrocławiu na Horbaczewskiego i tam nie maja sprzetu - sugerowali Serwis VW/Skoda na ul. Brucknera jako jedyny we Wrocławiu z odpowienia aparatura. Na Horbaczewskiego koputer pokazał przestawienie radaru - sugerowali, że to bedzie raczej odpłatne choć nie widać sladów przestawienia mechanicznego.


Adam
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Front Asist

Post autor: kamikazzepl »

supra pisze:
kamikazzepl pisze:
Indygo pisze:Koledzy,
Byłem dzisiaj w ASO, bo od paru dni wyświetal mi się komunikat, że Front Assist jest niedostępny. Niestety w ASO nie znaleźli źródła problemu. Powiedzieli, że trzeba skalibrować radar i odesłali mnie do innego serwisu. Podobno tylko jest tylko jedno miejsce w Warszawie - Carsed, gdzie można skalibrować radar i jest to usługa płatna (600-700 zł). Oburzyłem się, że auto na gwarancji i mam płacić za kalibrację Front Assist'u, który się zepsuł podczas spokojnej jazdy. Powiedzieli, że Skoda uwzględnia gwarancję, jeżeli jest problem z Front Assist do 6000 km.
Jakie macie swoje doświadczenia z kalibracją Front Assist ? Czy musieliście za to płacić, gdy auto jest na gwarancji ? Jaki to był koszt ?
Pozdr
Indygo
Miałem taki sam problem przy przebiegu 28 000km. Kalibracja w ramach gwarancji - na czas naprawy dali mi auto zastępcze.
Witam kamikazzepl

Ja mam taki sam problem przy 22000km (auto 13 miesiecy). 0 sladów uszkodzenia mechanicznego (ACC Niedostepny wywaliło podczas wyprzedzania - ok 90-100km/h - podczas jazdy.

Czy Ty serwisowales w Polsce cze w Swajcarii (Twoja lakolizacja to Swiss)?
Podpowisz mi jak egzekwować gwarancje - byłem we Wrocławiu na Horbaczewskiego i tam nie maja sprzetu - sugerowali Serwis VW/Skoda na ul. Brucknera jako jedyny we Wrocławiu z odpowienia aparatura. Na Horbaczewskiego koputer pokazał przestawienie radaru - sugerowali, że to bedzie raczej odpłatne choć nie widać sladów przestawienia mechanicznego.


Adam
fr

Witam
Mieszkam w Szwajcarii i tutaj serwisuje auto(w PL na pewno taniej ale nie za często bywam). W sumie to nie mam co ci poradzić.
U mnie zaczęło się od tego, że auto ściągało na prawo. Na nowo ustawiali geometrie kół(gartis!)
Jak za pierwszym razem wywaliło błąd ACC to zgłosiłem to telefonicznie do salonu gdzie kupiłem brykę (oddalony ok 100km od mojego miejsca zamieszkania). Na drugi dzień przyjechali po auto i zostawili zastępcze na czas naprawy. Za 2 dni miałem auto z powrotem. Niby usunęli błąd i wszystko miało być dobrze.
Pojeździłem może z pół godziny i znów błąd ACC.
Znów telefon do salonu. Następnego dnia rano akcja zamiany aut. Tym razem naprawa trwała ok 3 dni. Powiedzieli, że trzeba było zrobić kalibrację kamery i jakąś aktualizację. Do dziś wszystko ok. Nie zapłaciłem ani rappa. Nawet mi auto zatankowali do pełna w ramach przeprosin, że pierwsza naprawa była nieskuteczna. Za kilka dni miałem telefon z centrali AMAG czy wszystko jest z autem w porządku, itp. itd.
Mnie to kosztowało tylko nerwy i trochę straconego czasu. Z tego co się dopytałem to taka naprawa po okresie gwarancyjnym to ok 900fr.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Front Asist

Post autor: PLaSTI »

A ja sie dziwie, po zimie, dlaczego na te radar od FA nie ma trzeciego spryskiwacza, jazda zima w padajacym sniegu lub blocie posniegowym to jakies nieporozumienie.. on slepnie co kilkanascie minut....
ze tez nikt na to nie wpadl....?
mysle ze spryskiwacz cisnieniowy zalatwil by sprawe
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Front Asist

Post autor: siemi1 »

Toby sie w ziemi skoczylo kilkoma baniakmi plyny a to psik bo ksenony co jakiś czas a to szyba a to FA a to tylnia szyba a to tylnia kamera :)
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Front Asist

Post autor: Enriquez »

Można zrobić.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Front Asist

Post autor: PLaSTI »

siemi1 pisze:Toby sie w ziemi skoczylo kilkoma baniakmi plyny a to psik bo ksenony co jakiś czas a to szyba a to FA a to tylnia szyba a to tylnia kamera :)
Przecież psikalo by razem z xenonami
wystarczy sobie przeprogramowac spryskiwanie xenonow tylko po przytrzymaniu dzwigni spryskiwacza dluzej niz 2-3 sek i czesc 8-)
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Front Asist

Post autor: siemi1 »

PLaSTI pisze:
siemi1 pisze:Toby sie w ziemi skoczylo kilkoma baniakmi plyny a to psik bo ksenony co jakiś czas a to szyba a to FA a to tylnia szyba a to tylnia kamera :)
Przecież psikalo by razem z xenonami
wystarczy sobie przeprogramowac spryskiwanie xenonow tylko po przytrzymaniu dzwigni spryskiwacza dluzej niz 2-3 sek i czesc 8-)
O wlasnie musze o tym pamiętać aby sobie to ustawić.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: Front Asist

Post autor: spacewalker »

jak były aluminiowe radary w Passat B7 to się fajnie grzał i sieg się nie trzymał
w Q7 zaś jest podgrzewana rejestracja ;)
....
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Front Asist

Post autor: Tom-Tdi »

Kiedyś Skoda coś tam wspomniała o wprowadzeniu podgrzewania radaru, ale finalnie pomysł umarł....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Front Asist

Post autor: Enriquez »

Sam radar podgrzewany jest. Ale jego osłona już nie. Simpli klewer.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Front Asist

Post autor: bartekpion »

Wracając do tematu FA. Czy ma znaczenie wielkość przeszkody widzianej przez radar? Bo, że prędkość samochodu i przeszkody ma, to wiem. Czy ma jakąś zwłokę na reakcję? Niby w reklamach pokazują że wyłapie dziecko, psa itd, a mi nie wyłapał sarny. I nie chodzi o to, że na nim chciałem polegać i traktuje go jak amulet na uniknięcie kolizji, ale nawet nie pisnął, nie zareagował niczym (dźwięk, czerwony samochód na wyświetlaczu, awaryjne hamowanie). Sytuacja (kolizja) była nie do uratowania, z punktu widzenia fizyki, ale można dyskutować o próbie minimalizowania skutków przez FA. Fakt, miał z 1 sekundę jak ta pierdolona sarna wleciała mi z prawej i rwała ze 60 stopni do osi drogi przede mną przez drogę. Oczywiście było bum i teraz na chłodno zastanawiam się, czy FA powinien zareagować w takiej sytuacji? Zaznaczam, ja ją zobaczyłem dopiero przed maską, ze 3 metry. Czy to było za mało? Prędkość równe 90km/h. Z radarem nie miałem do tej pory problemów, oprócz błota pośniegowego.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Front Asist

Post autor: orlik »

Mi sarny też nie widziało, zająca i bażanta :lol:
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Front Asist

Post autor: najmita »

Może to działa tylko na ludzi, a nie na zwierzęta? Próbował ktoś?
ODPOWIEDZ