[S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Foton

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: Foton »

emmjot pisze:W gre wchodzi tylko diesel ze wzgledu na emisje co2 (szczerze to jestem w szoku, ze diesle maja nizsza niz benzyny - ale szczerze to nigdy wcześniej nie miało to dla mnie znaczenia).
Napisz jeszcze że 130g to maks...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: siemi1 »

jal79 pisze:
emmjot pisze:
jal79 pisze:Nie ma w ofercie wersji manualnej w Superbie w konfiguracji 2.0 TDI 4x4.
Z konfiguratora : 2.0 TDI 110 kW (150 KM) 6-biegowa manualna 4x4 SCR
Radze dopytac u dealera czy ta wersja bedzie dostepna w roku produkcyjnym 2019. Pozatym chyba rozwazasz pakiet fresh do ambition a tam juz sa kola 17. Kessy platne jako opcja.
Niestety ale 4x4 tylko w DSG i 190KM ropniaku bedzie. Nawet mozliwe ze 190KM bedzie tylko w DSG i 4x4 cos jak w S2 r restrykcji na mocniejszych silnikach. Nawet w manualu prawdopodobnie nie bedzie... ale niektorym udaje sie jeszcze zamowic pytajie czy juz na nowych normach czy jeszcze z puli aut ktore jie sa pod WLTP


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
emmjot
Posty: 14
Rejestracja: 1 sie 2018, o 10:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: emmjot
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: emmjot »

Rozumiem że chodzi o ten komunikat na stronie:

Informujemy, że modele Citigo, Octavia, Karoq, Kodiaq oraz Superb prezentowane są w specyfikacji oraz cenach dotyczących aut produkowanych do końca lipca 2018 (Rok Modelowy 2018). Samochody z Roku Modelowego 2018 dostępne jedynie z oferty placowej Dealerów. Informacje dotyczące modeli produkowanych w specyfikacji oraz cenach Roku Modelowego 2019 dostępne są u Dealerów. O szczegóły Zapytaj Sprzedawcę.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: sane »

emmjot pisze:Wiem, że pytanie mega otwarte i opinii może być tyle co użytkowników tego forum, ale chętnie je przeczytam, może któraś spowoduje je będe umiał podjąc decyzje.
Jeżdziłem bardzo dobrze wyposażoną Octavią FL Style i szczerze mówiąc uważam, że to bardzo dobre auto. Miejsca jest mniej niż w Superbie, ale i tak jest go bardzo dużo. Octavia jest trochę bardziej kompaktowa, więc jest zwinniejsza w manewrowaniu i trochę lepiej się prowadzi. Z minusów jest zauważalnie głośniejsza niż Superb, który sam w sobie też nie jest zbyt cichy. No i Canton w Octavii gra znacznie gorzej jak na moje ucho.
Jeżeli chodzi o silnik to z moich obserwacji wynika, że 150 KM czy to w TSI czy TDI radzi sobie w Octavii bardzo dobrze, gdzie w Superbie przydałoby się te parę koni więcej.
emmjot pisze:PS. A może Toyota Avensis
A jeździłeś Toyotą Avensis? Pewnie nie, bo jak byś się przejechał to nawet byś o nią nie pytał ;)
Plastikowa, nie jedzie i ma wnętrze sprzed 10 lat...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: feels3 »

Miałem O3, mam S3.

Dużo więcej przestrzeni w S3, wiadomo, przyjemniejsze materiały wnętrza i ciekawszy design w S3, szczególnie modele od końca 2017 z lekkim liftingiem wnętrza (O3 już trąci myszką powoli).
Oba głośne ale S3 odczuwalnie cichszy, to samo fotele, tu i tu takie sobie, ale w S3 większe i obszerniejsze.

Sama jazda to chyba największa różnica między nimi. O3 daje wrażenie jazdy kompaktem, jeździ trochę jak Golf tylko że ma większy bagażnik. S3 pływa po drogach i czuć na każdym kroku większe rozmiary, ma to swoje plusy (autostrada i stabilność) i minusy (parkowanie) do tego dochodzi zupełnie inne podejście do ustawień zawieszenia, O3 jest twardo sprężyste, S3 miękko buja. Kwestia gustu co lepsze.

Spasowanie i trzaski, tu przewaga S3 również, ale za to S3 ma problemy z tłukącym się przednim zawieszeniem, mimo że jest miękko to odgłosy dochodzące do uszu nie są przyjemne. Niby wygodniej, nawet sporo, ale odgłosy irytyją czasami.
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: rydzio2001 »

feels3 pisze:Miałem O3, mam S3.

Dużo więcej przestrzeni w S3, wiadomo, przyjemniejsze materiały wnętrza i ciekawszy design w S3, szczególnie modele od końca 2017 z lekkim liftingiem wnętrza (O3 już trąci myszką powoli).
Oba głośne ale S3 odczuwalnie cichszy, to samo fotele, tu i tu takie sobie, ale w S3 większe i obszerniejsze.

Sama jazda to chyba największa różnica między nimi. O3 daje wrażenie jazdy kompaktem, jeździ trochę jak Golf tylko że ma większy bagażnik. S3 pływa po drogach i czuć na każdym kroku większe rozmiary, ma to swoje plusy (autostrada i stabilność) i minusy (parkowanie) do tego dochodzi zupełnie inne podejście do ustawień zawieszenia, O3 jest twardo sprężyste, S3 miękko buja. Kwestia gustu co lepsze.

Spasowanie i trzaski, tu przewaga S3 również, ale za to S3 ma problemy z tłukącym się przednim zawieszeniem, mimo że jest miękko to odgłosy dochodzące do uszu nie są przyjemne. Niby wygodniej, nawet sporo, ale odgłosy irytyją czasami.
Czy S3 masz z podwójnymi szybami? Czy różnicę już czuć nawet przy zwykłych szybach ?

Też aktualnie jeżdżę O3 oczekując na produkcję S3. Co do zawieszenia to w O3 też skrzypi na policjantach :D
nothing is perfect ... besides whiskey
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: feels3 »

Mam podwójne, bylo nieźle już na początku mimo to wyciszalem auto matami, zaczęło się od jednego elementu, skończyłem na praktycznie całym :)
emmjot
Posty: 14
Rejestracja: 1 sie 2018, o 10:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: emmjot
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: emmjot »

Podsumowując to totalnie wyszedłem po za planowane rozwiązanie.
Najpierw napisze co mną kierowało:
Faktycznie do Superba nie mają dostępnych silników 2.0TDI 110kW 4x4, za to jest ten mocniejszy i z DSG - ale za to dużo droższy.
Zasiadlem do Octavii 3 i wiecie co... poczułem sie jak w mojej Octavii 2 ...a jednak liczyłem na jakiś efekt Wow :D
Za to mój wzrok skierował się na stojącego tuż obok Kodiaq'a. Niestety napęd 4x4 odpadał... za to przestrzeń jaką oferuje jest niesamowita. Takie lekkie Wow było :P
A więc Kodiaq 2,0 TDI FWD DSG!
Czas pokaże czy to był dobry wybór ... póki co jaram się jak nastolatek :)
PS.
Oczywiscie tutaj napisałem tylko ogólnie czym się kierowałem... uwierzcie wybór nie był łatwy i wiele wersji brałem pod uwagę.
Dzięki wszystkim za opinie.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: CLO27 »

rabaty na 2.0tdi 4x4 dsg w superbie sa mega wiec....nie wiem czy liczyl ci ktoś to...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: pab567 »

Jak chcesz 4x4 to idź do Seata po Atece. Sam myślę o 2.0TSI 190KM 4x4 DSG.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: Enriquez »

Kodiaq...
no comment
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: pab567 »

A sorry, pisałeś Kodiaq, się mi z Karoqiem pomyliło
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: pab567 »

Zawsze musisz być taki szybki? :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: CLO27 »

Enriquez pisze:Kodiaq...
no comment
noooooommmmm
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [S3] Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Post autor: into »

feels3 pisze:Mam podwójne, bylo nieźle już na początku mimo to wyciszalem auto matami, zaczęło się od jednego elementu, skończyłem na praktycznie całym :)
Jesli mozesz to napisz czy warto bylo wygluszac oraz czy pojawilo sie gluche buczenie/dudnienie po tym zabiegu?
I'm the man on the silver mountain
ODPOWIEDZ