Licznik spalania od tankowania.

kulikark
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2016, o 13:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Arkadiusz

Licznik spalania od tankowania.

Post autor: kulikark »

Witam. Mam taki problem odkryty po czasie ekploatacji auta, że licznik spalania od zatankowania zeruje mi się pomimo fizycznego braku tankowania. Praktycznie po każdym jego dłuższym postoju. Nie zwróciłem uwagi wcześniej, czy ekran wyświetlał prawidłowo po nabyciu auta, teraz chciałem sobie ułatwić wyliczenia przy sprawdzeniu rzeczywistego spalania no i klops. Nie ma jak porównać z tym co podaje komputerek auta. Ktoś się spotkał z takim problemem?


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
eklime
Posty: 39
Rejestracja: 14 maja 2017, o 16:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Emil
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: eklime »

Ja miałem taki przypadek tylko raz jak na dotychczasowe 31kkm. Było to w ubiegłe wakacje podczas wyjazdu do Chorwacji - wysoka temperatura powietrza. Samochód miał 6 tygodni wtedy. Od tamtej pory wszystko działa prawidłowo.
Ja tu sobie tylko siedzę po cichu
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: szarik »

Już o tym gdzieś pisałem - resetuje się 'randomowo'. Ponoć ma też na to wpływ jak zaparkowany jest samochód - np. na górce - pływak zmienia swoją pozycję i daje info do kompa, że zatankowałeś. Z tego co pamiętam to mnie się to działo już po pierwszym 1 czy 2 tys. km. Od tej pory po każdym tankowaniu kasuję licznik długodystansowy.
kulikark
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2016, o 13:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Arkadiusz

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: kulikark »

Dziękuje za odpowiedzi. Tak mnie coś podkusiło, aby sprawdzić, czy auto prawidłowo spalanie podaje, więc taki ekran spalania od zatankowania byłby ok. Faktycznie staję na pochyłych parkingach i to może być przyczyna. Jednym słowem trzeba wierzyć komputerowi auta co do spalania, nie zawracać sobie glowy sprawdzaniem tego na stacjach benzynowych i też nie liczyc na to, że w serwisie na gwarancji mogą to naprawić :-).
A wszystko zaczęło się od Szwagra, którego komputer w aucie zaniżał wskazania spalania o minimum 3 litry. Ale to inna marka auta, więc i forum nieodpowiednie na tą bajkę.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: szarik »

Liczyć można, sam tak robię. I faktycznie komputer zaniża, ale nie dużo.
Długookresowo kasuje się po osiągnięciu maksymalnych wartości, czyli 99h 59 min jazdy lub (o ile dobrze pamiętam) 9999 km. Generalnie do mierzenia spalania 'na baku' wystarczy, a i samo kasowanie licznika długookresowego nie jest problematyczne.
kosmo
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2018, o 11:05
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.4 CZCA
Lokalizacja: KR XXXXX

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: kosmo »

Też mam ten problem, przy czym w zimie nie występował a w lecie dość często. Dopatruję się przyczyn w właściwościach płynu PB95, parkuję na noc w garażu podziemnym z temp. 15'C, jadę do pracy a potem mam reset przy odpalaniu auta jak jest gorąco. WYchodzi na to, że rozszerzalność paliwa jest zauważalna dla elektroniki
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: coolmobil »

Odgrzeje kotleta.
Mam dokładnie taki sam przypadek ostatnio.
Bardzo mało jeżdżę autem ostatnio. Ruszane jest raz w tyg.
I drugi weekend z rzędu zauważyłem ze jak odpalam to wskazanie od tankowania głupieje. Tydzień temu pokazała totalna bzdurę mimo jakiś 500km od tankowania pokazał chyba 90km.
Dziś pokazał zero od tankowania.
Auto stoi w garażu podziemnym, temp około 20 stopni. Płasko, żadnych pochyleń.
Jakiś pomysł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: JacekZ »

Miałem to samo - resetował mi licznik "od tankowania" i przybywało (w/g komputera) mi paliwa w baku. Problem wynika prawdopodobnie z błędnego działania wskaźnika poziomu paliwa zintegrowanego z pompą paliwa, która jest w baku. Z okazji tej usterki miałem wymienianą całą pompę oraz jakiś tam filtr (wymóg gwaranta). Demontowana była tylna kanapa, żeby dostać się do baku paliwa.
Po wymianie usterka zniknęła.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: coolmobil »

To ja nie zauważyłem aby komputer pokazywał jakieś przekłamania w kwestii ilości paliwa w baku. Zasięg i wskaźnik raczej na ten moment pokazują ok.
U mnie tylko resetuje się właśnie info o przejechanych km, średniego spalania od ostatniego tankowania.
A może to kwestia elektryki, w sensie słaby oku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: JacekZ »

Przyjrzyj się zasięgowi jaki masz na komputerze po zaparkowaniu auta w garażu i potem jaki masz przy kolejnym uruchomieniu samochodu (np. po nocy). IMHO mało prawdopodobne, żeby komputer sam z siebie resetował licznik "od tankowania". Stawiam, że resetuje go bo wydaje mu się, że tankowałeś.
Ja parkowałem auto wieczorem i świeciła się rezerwa. Następnego dnia rano, rezerwa się nie świeci, zasięg jest +50km i licznik "od tankowania" wynosi 0km - czyli jakbym tankował. Przeważnie objaw taki robił się po dłuższym postoju - po nocy.
Problemowi zacząłem się przyglądać dopiero jak rezerwa zaczęła mi się sama włączać/wyłączać bez tankowania. Potem okazało się, że faktycznie licznik "od tankowania" się resetuje i zmienia się zasięg podczas postoju w nocy.

pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: coolmobil »

Spoko popatrzę jak kwestia zasięgu wyglada choć ze wstępnych obserwacji nie zauważyłem przekłamań.
Różnica spokojnie może wynosić np 20-30 zasięgu bo zjechałeś z trasy i masz spalanie x, po odpaleniu może by mniejsze bo jednak bierze to z bieżącego spalania.
Tak czy inaczej będę obserwowała kwestie zasięgu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Licznik spalania od tankowania.

Post autor: coolmobil »

Licznik zasięgu pokazuje moim zdaniem prawidłowo a licznik od tankowania znowu się wyzerowało...
Brak pomysłu....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ