Zawieszenie przód

JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: JamesEnfield »

piramida pisze:Wszystko ci zrobią na gwarancji jak będziesz do nich przyjeżdżał raz na dwa tygodnie i tak w kółko a ty zamiast jeździć i cieszyć sie nowym autem to będziesz siedzieć po serwisach ;-)
no to juz temat dla prasy motoryzacyjnej ale ciekawa sprawa bo na briskoda znalazlem temat o problemach z dachem i byly to przypadki jednostkowe dlatego sie zdecydowalem - no zobaczymy...

W kzdym razie dobrze ze w l&k dcc jest - testowalem na jezdzie probnej i naprawde fajne rozwiazanie :-)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zawieszenie przód

Post autor: JacekRS »

JamesEnfield pisze:
W kzdym razie dobrze ze w l&k dcc jest - testowalem na jezdzie probnej i naprawde fajne rozwiazanie :-)
Najfajniejsze w tym wszystkim było jak mój ojciec (rocznik 1944) jechał przede mną A3 Sportback 2.0TDI 184PS standard zawiecha, wpadlismy na rondo, ja z serią DCC na SPORT i.... łzy mi sie w oczach pokazały jak on odjechał mi na rondzie jak tramwaj po szynach, a ja.... musiałem titanic'a hamować, co by w "nabrzeże" nie wyjebać:D
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: JamesEnfield »

Haha no ale A3 to jednak bardziej zwinny samochod a ja szukal rodzinnego dupowozu i juz wiem jak moja cora pokocha rozbujany tryb komfort bo przypomina jej domowy bujaczek :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zawieszenie przód

Post autor: CLO27 »

Ostatnio na moim betonie, kw v2 najtwardziej ustawiłem :p jechałem za volvo, koleś 140 wchodził w zakret bo chciał pokazać jaki to nie rajdowiec :lol: i ledwo biedak wylazł, otarł delikatnie barierę, a ja bez jak po sznureczku, także taka zmiana uważam powinna być w naszych "wielorybach"....oczywiście a3 zgrabne, małe zakręty lubi i tego nie przeskoczy, ale zawsze można próbować podgonić ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zawieszenie przód

Post autor: orlik »

JamesEnfield pisze:Haha no ale A3 to jednak bardziej zwinny samochod a ja szukal rodzinnego dupowozu i juz wiem jak moja cora pokocha rozbujany tryb komfort bo przypomina jej domowy bujaczek :D
Pod warunkiem, że pierwszy nie puścisz pawia :lol: Poważnie, nie mam choroby lokomocyjnej, zwłaszcza jak prowadzę, ale po godzinie jazdy na komforcie myślałem, że puszczę :lol:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zawieszenie przód

Post autor: orlik »

CLO27 pisze:Ostatnio na moim betonie, kw v2 najtwardziej ustawiłem :p jechałem za volvo, koleś 140 wchodził w zakret bo chciał pokazać jaki to nie rajdowiec :lol: i ledwo biedak wylazł, otarł delikatnie barierę
Ubaw byś miał większy jak byś jechał przed nim 160 :lol: wrażenia we wstecznym lusterku niezapomniane :lol:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zawieszenie przód

Post autor: CLO27 »

:shock: takie były jego oczy jak go mijałem 180 na prostej hehehe :lol: ale to pewnie ze stresu co odjebał :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zawieszenie przód

Post autor: orlik »

CLO27 pisze: :shock: takie były jego oczy jak go mijałem 180 na prostej hehehe :lol: ale to pewnie ze stresu co odjebał :)
Chyba tak, bo jak miał takie oczy to chyba zrobił pod siebie :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zawieszenie przód

Post autor: CLO27 »

:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawieszenie przód

Post autor: kmink »

Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców :p :D Nie moc, a technika...itd itd.
Superb IMO nawet na comfort bardzo ładnie trzyma w zakrętach i jest go niezwykle ciężko zmusić do tego, żeby wyleciał z drogi.
Oczywiście przód auta wychodzi w zakręcie, może jakiś twardszy stabilizator na tyle mógłby ten efekt zminimalizować ale i tak tragedii nie ma jak na dupowóz.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawieszenie przód

Post autor: sane »

kmink pisze:Superb IMO nawet na comfort bardzo ładnie trzyma w zakrętach i jest go niezwykle ciężko zmusić do tego, żeby wyleciał z drogi. Oczywiście przód auta wychodzi w zakręcie, może jakiś twardszy stabilizator na tyle mógłby ten efekt zminimalizować ale i tak tragedii nie ma jak na dupowóz.[/
W zakrętach trzyma się jako tako... Trochę za bardzo się przechyla. Myślę, że stabilizatory załatwiłyby sprawę, ale wymiana przedniego to zrzucanie sanek :/
Ale problem z tym zawieszeniem jest zupełnie inny - na tym zawiasie nie da się szybko jeździć po drogach innych niż idealnie gładki asfalt.
Na dołkach, górkach, dziurach rzuca jak kotem po obierach. Zawias ma za duże odbicie, a jak dobija to trzy razy podskakuje zanim się uspokoi. To samo jest na DCC w każdym trybie poza Sportem i na zwykłym zawiasie. W moim ex Accordzie zestrojenie zawiasu to był majstersztyk w porównaniu do Superba.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
bierny
Posty: 144
Rejestracja: 20 lut 2018, o 08:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: bierny »

Testował ktoś ten bilstein pod DCC ?
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zawieszenie przód

Post autor: JacekRS »

Mowisz o gwincie? Ja mam na to smaka, ale jakos nie widzi mi sie bycie krolikiem doswiadczalnym
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawieszenie przód

Post autor: marasmus007 »

bierny pisze:Testował ktoś ten bilstein pod DCC ?
Wysłałem zapytanie do dystrybutora , mnie zainteresowały B6 Damptronic jak coś będę wiedział dam znać.
bierny
Posty: 144
Rejestracja: 20 lut 2018, o 08:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Zawieszenie przód

Post autor: bierny »

marasmus007 pisze:
bierny pisze:Testował ktoś ten bilstein pod DCC ?
Wysłałem zapytanie do dystrybutora , mnie zainteresowały B6 Damptronic jak coś będę wiedział dam znać.
będę czekał bo podobne zainteresowanie ;)
ODPOWIEDZ