KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: CLO27 »

Niee ta opona zmieniona na nową tez sie porysowala
Ale położyłem przed warsztatem, może w promocji kupił ;)...nie zazdraszczam jednak...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Matt »

Spory rant ochronny. Ktoś chyba ostatnio takich szukał
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Enriquez »

A co to się kufa wydarzyło?
Może czas na letnie?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: xtremesystems »

to nie przegrzanie enri.
po prostu albo defekt oponu i uszlo powietrze, moze zawór. albo przebicie i uszlo powoli
Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Tom-Tdi »

Enriquez pisze:A co to się kufa wydarzyło?
Może czas na letnie?

Auto było raptem 2 min. na autostradzie, zdążył rozpędzić się do 220 km/h po czym odezwał się "spadek ciśnienia" w tylnym kole i zaczął hamować do około 160km/h, wtedy auto zaczęło strasznie pływać i trudno było opanować, ale dzięki elektronicznym wspomagaczom udało się bezpiecznie wyhamować.
Felga cała, prosta i bez najmniejszej rysy, reszta też bez uszkodzeń, jedynie małe przycierki w nadkolu, w oponie ciało obce, wbite między bieżnikiem.
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: xtremesystems »

mowilem. przebicie i powolne ujscie powietrza (bez wybuchu opony)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: CLO27 »

No to w sumie szczęście w nieszczęściu...ja mialem opone przecietą od srodka ch wie na czym..dobrze ze zakladalem to pod biegi bo bym nie zauważył i przy 200 mogłoby być słabo;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: jdef90 »

Zeetex WH1000 215/55R17 98 V XL

lubię trochę ryzyka, była akcja, że można wziąć na 30 dni do testowania (w tym terminie można było oddać), cena zachęcająca bo coś około 1300 za komplet brutto, raty 0%, akcja panie no weź pan weź... zakup na oponeo.pl

Przejechałem niewiele bo ledwie 3000km w tym sezonie, ale miałem okazję sprawdzić tę oponę na SIII 2.0TDI 150KM w każdych warunkach. I w sumie muszę powiedzieć, że to bardzo dobra opona, choć może nie dla mnie...

Zacznę od wad, bo jest ich niewiele.
- po przekroczeniu 160km/h zaczynają się jakieś wibracje, które z różnym natężeniem rozwijają się w trakcie dalszego przyspieszania. to skłania mnie raczej do odejścia od tej opony (sprawdzałem zawieszenie, geometrię, felgi itp może wyważenie na aucie by coś dało)
- jedna opona była wadliwa, została wymieniona (jestem w szoku, że całość operacji oponeo załatwiło w dwa dni. zgłoszenie >> umówienie w serwisie w wawie na sprawdzenie (bez żadnego odsyłania) >> stwierdzenie wady >> następnego dnia montaż nowej opony, oczywiście bezkosztowo)< ale to jednak jakaś upierdliwość.

A teraz zalety:
- opona cicha i komfortowa, bez specjalnych problemów dała się wyważyć (w porównaniu do Pirelli P7 19")
- początkowa faza mżawki, temperatura około 0 stopini >> wiadomo, nie stajesz w miejscu, lekki uślizg przy teście łosia przy 60 km/h (auto niechętnie skręca, ustawienia DCC comfort), ale wszystko przewidywalnie i do ogarnięcia
- warunki jak powyżej hamowanie ze 100 km/h bez zaskoczenia, auto hamuje progresywnie (mocniej im wolniej jedzie), nic nie znosi itp. normalna opona.
- droga mokra, temperatura minusowa >> auto daje poczucie sterowalności, nie czujesz że igrasz z życiem (prędkości +160)
- droga sucha, temperatura minusowa >> jak wyżej
- droga pokryta śniegiem >> 100 km/h i poczucie sterowalności (wiadomo fizyki się nie oszuka, ale nie jest to jazda na krawędzi, zawsze można shamować zachowując jakąś tam sterowalność, na zakopiance bez problemu jedzie się lewym pasem).
- śnieg mokry około 10cm, auto 4 osoby + dziecko + full bagaż >> jazda bez problemów/
- podjazd pod górę, ruszanie z miejsca, warunki jak powyżej >> bez problemów (nie mam 4x4)
- temperatura +13 (przy takich temp wiele zimówek już pływa) bez problemu, test łosia nieco się uślizguje przód, ale to raczej normalne, hamowanie ze 100 do 0 dobra progresja, bez jakiś niespodzianek, dystans ok.

Ogólnie dla kogoś kto jeździ po mieście lub dojazdówkach, czasem wyjedzie na autostradę i wówczas nie lata z prędkościami +160 opona w pełni godna polecenia (oponeo mi nie płaci) :mrgreen:
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: anastazyy »

Odświeżę trochę temat. Biję sie trochę z myślami czy kupować same opony 19 na te felgi co mam czy kupić jakieś felgi na zimę i opony. Może zdarzy mi się jechać parę razy w sezonie w góry ale głównie auto będzie jeździć po łódzkim ulicach. Co byście doradzili. Na zimę myślałem jak już to o felgach 18. Pytanie czy nie szkoda 19 na jazdę zimą i czy przy przekładaniu opon nie będzie wiekszego ryzyka że jakiś paprok zniszczy mi felgę.

A i jeszcze jedno muszę mieć jakieś specjalne opony jeżeli mam 4x4?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Sebastian_M26 »

Oczywiście że zniszczy
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Camillinhio »

Przez chwilę miałem tylko jeden zestaw felg i tylko przekładałem opony. Niby rozsądnie, bo opony i tak po sezonie wylatywały, ale jakoś tak z jednymi felgami mi nie pasowało. Teraz lato 19, zima 18, i tak jest chyba najlepiej.
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: rezon »

anastazyy pisze:...A i jeszcze jedno muszę mieć jakieś specjalne opony jeżeli mam 4x4?
nie musisz. Zwróć tylko uwagę na nośność
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: orlik »

Ja mam jedne 19 na lato i zimę. Doszedłem do wniosku, że jak się zarysują to wtedy kupię nowe na lato a te zostaną na zimę. Jak do tej pory żadnych problemów nie mam, a komfort jazdy na 19 w zimie dla mnie bez różnicy do tego co w lecie.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: JamesEnfield »

Ja do mojego produkujacego sie Superba zamowilem osobny komplet felg 18 cali bo jednak w zimie slabiej czasem widac kratery w drodze ;-) poza tym podobaly mi sie same felgi i zmienia charakter auta w stosunku do letnich 19tek.

Opony jakie wybralem to Nokian WR A4. Jak dadza rade dam znac po pierwszym sezonie :-)

A do jazdy typowo miejskiej mamy Qashqaia na Michelin Cross Climate (przekladanie czujnikow tpms i cena osobnego kompletu zeby nie trzeba bylo ich przekladac zadecydowaly za nas) i gumy sprawdzily sie w zimie rewelacyjnie a w lecie jezdza jak letnie ktorymi z definicji sa.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: KTO juz zmienil oponki...na zimowe ? I jakie...

Post autor: Camillinhio »

Miałem te nokiany u siebie. Na początku bardzo fajne, ale dość szybko straciły swoje właściwości. Nie są to opony do latania po autostradach (nawet zimą), a raczej do jazdy po normalnych drogach.
Obrazek
ODPOWIEDZ