Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukowego

mazur1500
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2018, o 20:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukowego

Post autor: mazur1500 »

Witam serdecznie,

Panowie jestem od kilku dni posiadaczem skody Superb 2 w kombi. Silnik 1.8 tsi CDAA.
Problem z jakim się borykam to wypadania zapłonów tylko na cylindrze 3 i towarzyszący temu błąd czujnika spalania stukowego zwarcie do plusa.

Sytuacja wygląda tak że błąd pojawiał się zawsze prze prędkości mniej więcej 120 km/h i po przejechaniu tego samego dystansu. Zapala się check egnine i czasem się wyłącza, a czasem przechodzi w błąd EPC i odłącza cylinder numer 3. Przez co muszę wyłączyc i włączyć silnik. Po tym zabiegu wszystko wkracza do normy.

Ja z mojej strony wymieniłem świece i założyłem nową cewkę właśnie na cylindrze numer 3. Jednak problem pozostał. I szczeże mówiąc nie mam za bardzo pomysłów co sprawdzić.
Myslę nad wymianą tego czujnika spalania stukowego, jednak nie wiem za bardzo gdzie on jest i czy jest sen go wymieniać?

Czy mogę prosić was o jakieś sugestie co sprawdzić w co uderzyć?
mazur1500
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2018, o 20:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: mazur1500 »

Na prawdę nikomu nic do głowy nie przychodzi?? :)
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: Ralph3x »

Błąd p0303 wypadanie zapłonu na 3 cylindrze może być spowodowane uszkodzoną świecą,cewką zapłonową jak również uszkodzonym wtryskiwaczem lub jego zasilaniem albo też zwiastować problemem z uszczelniaczem zaworu.Podpytywałem wczoraj mechanika przy okazji wizyty w serwisie.
Generalnie znajdź dobrego diagnostę bo sam chyba dużo nie zdziałasz.A czujnik spalania stukowego jest bodajże w tylnej części przykręcony bezpośrednio do bloku silnika.Jak chcesz sam dłubać to w poniedziałek dopytam gdzie dokładnie jest zamontowany.
Jak coś pochrzaniłem to proszę mądrzejszych kolegów o wytknięcie błędów.
mazur1500
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2018, o 20:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: mazur1500 »

Ralph3x pisze:Błąd p0303 wypadanie zapłonu na 3 cylindrze może być spowodowane uszkodzoną świecą,cewką zapłonową jak również uszkodzonym wtryskiwaczem lub jego zasilaniem albo też zwiastować problemem z uszczelniaczem zaworu.Podpytywałem wczoraj mechanika przy okazji wizyty w serwisie.
Generalnie znajdź dobrego diagnostę bo sam chyba dużo nie zdziałasz.A czujnik spalania stukowego jest bodajże w tylnej części przykręcony bezpośrednio do bloku silnika.Jak chcesz sam dłubać to w poniedziałek dopytam gdzie dokładnie jest zamontowany.
Jak coś pochrzaniłem to proszę mądrzejszych kolegów o wytknięcie błędów.

Dzięki wielkie. Gdybyś mógł dopytać o czujnik będę wdzięczny. Walka trwa nadal. Podejrzane jest ciśnienie paliwa. Dzisiaj poszedł filtr paliwa do wymiany i obserwujemy. Kolejne co chce zrobić to zamiana wtryskiwaczy i pomiar ciśnienia na cylindrach. Jak z tego nic nie wyjdzie to chyba poszukam jakiegoś dobrego mechanika.

Btw.

Jakiś mechanika polecany do tych silników Katowice/Tychy/Mikołów/Bieruń/Oświęcim i okolice??
Czosnek
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2018, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: Czosnek »

Mam podobny problem
Czosnek
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2018, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: Czosnek »

Czosnek pisze:Mam podobny problem
Prz obrotach powyżej 5 tys zapala się check i muuga potem epc po wyłączeniu silnika błędy znikają
Błędy po podpieciu do kompa :
P0328 czujnik stukowy
P0303 zapłon cylindra 3 wypadanie zapłonu
P130A dezaktywacja zapłonu
P0304zaplon cylindra 4 wypadanie zapłonu
P0401 system wentylacji zbiornika

Aaa mam założony gaz ,dzieje się tak na gazie i na benzynie wszystko tankowane na Orlenie
mazur1500
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2018, o 20:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: mazur1500 »

Ja odstawiłem wczoraj samochód do mechanika. Zobaczymy co z tego wyniknie. Jak tam u was sytuacja?? Jakieś rozwiązania?
Czosnek
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2018, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: Czosnek »

Ja jade za chwile do znajomego magika, ma pare pomysłów i mowi ze temat mu dobrze znany :) coś będę wiedział to dam znać :). Dawid pytanie, czy szarpie czi czasami tak delikatnie jak przyspieszysz zanim wyskoczą błędy ?
Czosnek
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2018, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: Czosnek »

U mnie diagnoza , do wymiany czujnik stukowy i zaworek odpowietrzający zbiornik paliwa, zobaczymy na ile to będzie skuteczne
mazur1500
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2018, o 20:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: mazur1500 »

Czosnek pisze:Ja jade za chwile do znajomego magika, ma pare pomysłów i mowi ze temat mu dobrze znany :) coś będę wiedział to dam znać :). Dawid pytanie, czy szarpie czi czasami tak delikatnie jak przyspieszysz zanim wyskoczą błędy ?
Może nie szarpie jako tako samochodem ale obroty silnika zaczynają trochę szaleć i ogólnie moc spada a za chwilę check engine.

Daj znać czy wymiana tych elementów pomogła.
Czosnek
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2018, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: Czosnek »

Ja nie wiem kiedy to wymienię bo nie ma mnie już w pl. A twoj mechanik coś wymyślił ?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: Sebastian_M26 »

Czosneczek zaworek to wymiana całego baku.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
mazur1500
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2018, o 20:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: mazur1500 »

Czosnek pisze:Ja nie wiem kiedy to wymienię bo nie ma mnie już w pl. A twoj mechanik coś wymyślił ?
No właśnie nie, bo pozamieniali cewki powykręcali świecie pomierzyli kompresje skasowali błędy i spokój... Przejechałem już 200 km i nic. Cieszę się bardzo że się uspokoiło ale martwi mnie to że nie wiem co było przyczyną i kiedy znów to może wystąpić. No nic jeżdżę dalej i obserwuję. Jak sytuacja się powtórzy i znajdę rozwiązanie dam znać :)
Czosnek
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2018, o 16:36
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: Czosnek »

Dawid masz już diagnozę od mechanika? U mnie już jest :(
mazur1500
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2018, o 20:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: Wypadanie zapłonów cylinder 3 +czujnik spalania stukoweg

Post autor: mazur1500 »

Niestety nie mam. Słabo coś Ci mechanicy sobie radzą.
Jednak ja dzisiaj odkryłem kolejne dziwne zachowanie. Gdy wejdę samochodem na obroty +/-1800 obrotów to strasznie rzuca silnikiem i obroty falują. Po odpięciu czujnika (domyślam się że jest od rozrządu) silnik chodzi o wiele lepiej a czujniki tylko deliktanie falują.

Czosnek jak diagnoza u Ciebie?
ODPOWIEDZ