SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: piramida »

superb to kanapa i jak nawet 20 założysz to będzie nadal wygodniej niż w maździe :P
Qba30
Posty: 101
Rejestracja: 17 paź 2011, o 21:58
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: Qba30 »

Czy spotkaliście się z zamiennikiem albo z alternatywą dla siatki oddzielającej przestrzeń bagażową dla wersji kombi?
https://downloadportal.blob.core.window ... 48x174.jpg
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: alexyn »

skipper pisze:na 19 super komfortowo się jeździ, bierz i nie zastanawiaj się
Komfortowo jeździ się na równiutkich drogach i na autostradach. Na dziurawcyh miejskich drogach jest gorzej i na 19" czujesz każdą dziurę. Pomimo jednak tego...nie zastanawiaj się i bierz 19" :-)
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: skipper »

teraz nie ma już dziurawych dróg, już dawno takimi nie jechałem,

a jak czasami nawigacja chce mnie na skróty gdzieś prowadzić to wolę nadłożyć km i jechać porządną drogą
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: kmink »

Ja założenia miałem proste, DSGej, 4x4 i najlepiej z 250-300KM.
Przy dużej mocy 4x4 naprawdę ułatwia jazdę zwłaszcza na mokrym. W Octavii tez był haldex i byłem mega zadowolony, potem to samo Golf R i generalnie już muszę mieć 4x4 z przyzwyczajenia. Silnik 280KM ma przyzwoite osiągi i SIII 0-100 robi w Ok 5.2-5.3s w zależności od tego jak się sprawnie ruszy itp. Generalnie jak na rodzinne kombi jest naprawdę spoko.
Co do wyposażenia to ja mam specyficzny gust...w środku ma być w miarę możliwości „sportowo” i czarno :D tak wiec tylko Sportline wchodziła w grę.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: rezon »

skipper pisze:teraz nie ma już dziurawych dróg, już dawno takimi nie jechałem,
a jak czasami nawigacja chce mnie na skróty gdzieś prowadzić to wolę nadłożyć km i jechać porządną drogą
mało jeździsz ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: AdamB »

WG pisze:Przysłony działają super - polecam. To jest jedna żarówka ksenonowa i za pomocą przesłon uzyskujesz światła mijania lub długie. W przypadku sterowania strumieniem (dynamic light assist) masz stany pośrednie tzn. masz np. dobrze oświetlone pobocze po prawej, a nie oślepiasz samochodów z naprzeciwka.
Big pisze:Smart Light Asistent działa super i naprawdę pomaga podczas jazdy nocą. Praktycznie cały czas jedziesz z włączonymi światłami drogowymi a komputer sterując blendami wycina obszary innych aut żeby ich nie oślepiać. Naprawdę super sprawa!
JacekRS pisze:Co mnie wkurwia w tych przesłonach, to że jak chce się mrygnąć długimi, to ta przesłona tak leniwie sie otwiera, że z naprzeciwka mają wrażenie, że nie mrugnąłem, a że wjechałem w jakiś dołek, a tak nie mam nic do zarzucenia tym reflektorom :)
A często Wam się zdarza, że ktoś miga długimi, bo go oślepiacie? U mnie czasem się to zdarza, ale mam wrażenie, że to jakaś nadgorliwość kierowców. Ciekawi mnie jak wygląda taki Superb mijany z przeciwka - czy rzeczywiście potrafi oślepić.
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: kmink »

Mi się to zdarza, jak za dużo razy kliknę i zamiast ustawić światła na automat, to mam włączone długie na stałe :D
Poza takimi "wpadkami" na automacie jeszcze nigdy nie dostałem od nikogo długimi po oczach.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: Tom-Tdi »

Mnie też czasami ktoś mrugnie, ale jest to na ogół na bardzo szerokiej drodze, lub jak auto z przeciwka wychodzi z łuku (wtedy kamera nie widzi jeszcze świateł z przeciwka).
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SIII L&K z dodatkami a jaki silnik?

Post autor: Wosho »

Nie jechałem S3 w trasie ale pamiętałem że narzekaliście na ten system więc jak jechałem Arteonem to specjalnie patrzyłem np na sytuacje gdy tir wyjeżdża zza górki i nikt nie migał.
ODPOWIEDZ