Trzaski, piski z infotainment

Marco0
Posty: 87
Rejestracja: 5 gru 2017, o 19:09
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marco0
Lokalizacja: Zamość

Trzaski, piski z infotainment

Post autor: Marco0 »

Witam
Pytanie do użytkowników , czy ktoś spotkał się z problemem jak w tytule ?
Występuje przy prędkościach powyżej 130, odgłosy kierowców są przenoszone na głośniki i dodawane do nich są metaliczne piski itp. Na autostradzie mnie to spotkało i jest jedna prawidłowość - jak wyłączymy na kokpicie infotainment to wszystko w sekundzie ustępuje. Dzwoniłem do serwisu - pierwsze słyszą o czymś takim. Podejrzewam mikrofon w kabinie ( o ile taki jest) uszkodzony który zbiera dzwięki i daje na głośniki , ale skąd piski ? i prosta zależność, im szybciej jadę tym jest gorzej, a zaczyna się od 130 km/h. Przy 180 km/h już się nie da tego wytrzymać i trzeba wyłączyć system i bez nawigacji i radia jechać.
Ktoś coś podpowie ???
Marco0
Posty: 87
Rejestracja: 5 gru 2017, o 19:09
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marco0
Lokalizacja: Zamość

Re: Trzaski, piski z infotainment

Post autor: Marco0 »

Dla uszczegółowienia , gdy kierowca coś mówi to jest dziwne echo... Ale przy 180 km/h nawet jak nic nie mówi to w kabinie słychać odgłosy jakby tarcia metalu o metal. Poza tym dodam tylko że auto ma 3000 przebiegu.....
Dramat co oni w tej skodzie robią. Ale co się dziwić, auto za 30 tys euro.... ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Trzaski, piski z infotainment

Post autor: Enriquez »

Superb ma taką opcję, jak przenoszenie głosu kierowcy na głośniki z tyłu, żeby nie trzeba się było wydzierać podczas jazdy. Może po prostu wyłącz, albo wyreguluj tą opcję w radiu :)
Instrukcja obsługi, strona 134 :)
https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualS ... 1517779333
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Trzaski, piski z infotainment

Post autor: pab567 »

Marcin kto instrukcję czyta?
Marco0
Posty: 87
Rejestracja: 5 gru 2017, o 19:09
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marco0
Lokalizacja: Zamość

Re: Trzaski, piski z infotainment

Post autor: Marco0 »

Enriquez pisze:Superb ma taką opcję, jak przenoszenie głosu kierowcy na głośniki z tyłu, żeby nie trzeba się było wydzierać podczas jazdy. Może po prostu wyłącz, albo wyreguluj tą opcję w radiu :)
Instrukcja obsługi, strona 134 :)
https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualS ... 1517779333
Dzięki za zainteresowanie moim problemem ale jak już nadmieniłem nie chodzi tylko o to echo ale o dziwne dzwięki które są nie do zniesienia jakby falująca blacha, takie metaliczne. Podejrzewam że to nie jest kwestia ustawień i dlatego ruszyłem z tym na forum.
ODPOWIEDZ