Ubywający płyn chłodniczy.

Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

Dzięki,teraz mam troszkę pojęcie ;)
A ewentualny wyciek w tym miejscu jest na zewnątrz czy do środka?Znaczy się leci do czy z EGR-a?
Wyciek w tym miejscu tłumaczył by chyba brak śladów co nie?Tam musi być w ch.j gorąco no nie?
Da się taki ewentualny wyciek uszcelnić czy wymienia się cały EGR?
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: leszekmw »

nie wiem czy przypadkiem nie idzie na turbo ale nie pamiętam już dokladnie , musi jakiś mechanik się wypowiedzieć..
80e to taniocha jakaś.. , fajnie tam macie..
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

leszekmw pisze: 80e to taniocha jakaś.. , fajnie tam macie..
Letnia promocja w skodzie np:
€141 olej+filtry w tym kabinowy
€375.50 pasek rozrządu+pompa+napinacz
€46.50 płyn chamulcowy
€565.50 kompletne sprzegło
€236.50 tarcze i klocki przód
€199.50 tarcze i klocki tył
Skorzystanie z tej leniej oferty daje nam również 12 miesięcy assistance czyli oferta jak na irlandzkie warunki fajna.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

Proszę kolegów o zerknięcie tu:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Du2nm6Za3Uo[/youtube]
Kolega poradził żeby sprawdzić zbiorniczek w nocy i ot co nagrałem.
Dla niecierpliwych akcja od 17 sekundy.
Jebła uszczelka czy jest szansa że to coś mniej poważnego?
Dodam że na bagnecie i korku wlewu oleju brak oznak płynu chłodzącego i w zbiorniczku jak widać też czysty płyn.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: jan6a »

To że płyn czysty i brak płynu w oleju wcale nie oznacza, że uszczelka pod głowicą jest OK. Bąble w układzie raczej niczego dobrego nie zwiastują. Chyba, że jak Tobie płynu ciągle ubywa i nie dolejesz na czas i układ się zapowietrza to te bąbelki to tylko powietrze. Jeżeli jednak przez dłuższy czas pilnowałeś prawidłowego stanu płynu i nadal są bąbelki to kup coś takiego https://allegro.pl/tester-szczelnosci-u ... 74e53dad70 by wykluczyć lub potwierdzić uszkodzoną uszczelkę pod głowicą / lub pękniętą głowicę.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: leszekmw »

niestety nie jest to bardzo dokładna aparatura pomiarowa.
każdy mechanik to wie , oczywiście rozgarnięty..
w skrócie - nie zawsze jest co2 przy uszkodzonej głowicy.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

Auto w servisie.Opisze sprawe jak od odbiore kure.Problem związany jest z akcją servisową 23R6 czyli update oprogramowania silnika po aferze "spalinowej" w grupie VW....
...auto odebrane.Zdjagnozowane mechaniczne uszkodzenie EGR a dokładnie wyciek wewnętrzy w chłodniczce EGR a jeszce dokładniej wyrzucało płyn w tłumik.Panowie rano mieli wątpliwości co do naprzyjęcia mojego auta do naprawy ale przedstawiłem sprawę jasno czyli bierzecie auto naprawiacie natychmiast ponieważ dokonaliście zmian w oprogramowaniu mojego auta bez mojej wiedzy co skończyło się tym że auto się zepsuło albo prosto z tego miejsca idę na posterunek policji a następnie do prawnika zgłosić celowe zniszczenie mojej własności i postaram się o to żebyście byli w czwartek na pierwszej stronie lokalnej gazety.
Po takim postawieniu sprawy szef naszej lokalnej skody zmienił zdanie,stwierdził że klient jest najważniejszy i wszystko zostanie zdjagnozowane i naprawione na koszt skody.Finał jest taki że mam nowy EGR + w ramach przeprosin 18 miesięcy gwarancji na turbinę,wtryski,dpf które będą podlegać darmowej naprawie bez względu na przyczynę uszkodzenia.Plus kawka (dobra) i ciasteczko (suche) kolejna wymiana oleju free za niedzielenie się z nikim informacjami o zaistniałej sytuacją.Zapytałem czy może dołożą 2 nowe opony na tył ale chyba odebrali to jako żart :lol:
Pojeżdże zobaczę jak auto ma się po naprawie i dam znać.Pozdrawiam.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: jan6a »

Właśnie wróciłem do Twojego tematu bo zapomniałem wczoraj napisać by sprawdzić EGR. A tu jest już po naprawie i to właśnie EGR był winny. Postawiłeś na swoim w ASO i naprawiłeś kurę bezkosztowo. ;) Tak trzymać :D
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

Wysokiej klasy niemieckie urządzenie zmniejszające poziom siarki w spalinach.Właśnie wyjęłem to chujstwo z auta.A prosiłem żeby wyjąć przy wymianie EGR.
Ktoś chętny? Oddam za darmo :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
EKOU
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2022, o 11:57
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Łukasz

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: EKOU »

Przejąłem leasing niecałe 3 miesiące temu i od samego początku borykam się z uciekającym płynem chłodniczym. Samochodem zrobiłem nieco ponad 10000 km. Wyciek płynu jest tak znacznych, że po przejechaniu około 400 km w zbiorniczku wyrównawczym jest sucho.
Serwisie miałem Wymieniano chłodnicę w kolektorze dolotowym, zawór EGR... szczelność układu również była sprawdzana pod ciśnieniem...
Za tydzień prowadzę samochód do serwisu bo to jest udręka...
Czy to może być uszczelka pod głowicą lub głowica pęknięta? Mieszka w między Łodzią, a Częstochową. Gdzie polecacie zaprowadzić samochód żeby rozwiązali problem? Na chwilę obecną samochód więcej stoi w serwisie niż jeździ... a na czas samochodu w serwisie nie mam zastępczego :(((
ODPOWIEDZ