elektryczna regulacja fotela

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: elektryczna regulacja fotela

Post autor: marioti »

Miałem to w starym Touareg. Włączało się przyciskiem z boku kierownicy. Turka miałem 3 lata. Raz użyłem z ciekawości. Dla mnie to raczej opcja dla otyłych amerykanow ale co kto lubi :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: elektryczna regulacja fotela

Post autor: Enriquez »

Funkcja jest z serii bez sensu, ale co niektórzy uparcie chcą to mieć, byle tylko mieć.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: elektryczna regulacja fotela

Post autor: Ogonczyk »

Funkcja jest z serii bez sensu, ale co niektórzy uparcie chcą to mieć, byle tylko mieć.
Jeszcze raz powtórzę, jeździłem kilka dni Skodą z tą funkcją- dla mnie bardzo ważne. W innym aucie, może nie- to zależy od wysokości samochodu, wysokości foteli, progu, linii dachu itp. W tym samochodzie, który ani za wysoki ani za szeroki nie jest, jest to przydatne. Zależy ile kto ma wzrostu, w jakim jest wieku itp.
Najlepiej to bredzić o kolorze felg, co tam jak się wsiada do samochodu. Każdy użytkownik Skody to Rambo, co wskakuje do pociągu w biegu, a styl felg aluminiowych jest dla niego najbardziej ważny w samochodzie, żeby się dziunie obracały....
Nic nie chce mieć uparcie, ani żadnych nawigacji, tysiąca asystentów itp. chcę sobie wygodnie wsiąść do auta RODZINNEGO KLASY ŚREDNIEJ.
Dziękuję za merytoryczne komentarze, jak tylko będę mógł czasowo, załatwię tę funkcję i ... sobię włącze :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: elektryczna regulacja fotela

Post autor: Ralph3x »

Mam tę funkcję w Land Cruiser amazon w pracy.Po wyjęciu kluczyka odjeżdża siedzenie i cofa się kierownica.Mam kufa krótkie nużki i naprawde jest to wygodne.Mam 4 dychy na karku jestem dość wysportowany od lat turlam sie po macie ale jak kolega napisał-fizjonomia,wiek czy choroba z takiej błachej pozornie funkcji może zmienić się w coś naprawdę przydatnego.Nie pogniewał bym się gdyby w mojej kurze była taka funkcja.A wy wsyłacie gościa na aerobik.Połowie z kolegów przydała by się pewno ta funkcja :lol:
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: elektryczna regulacja fotela

Post autor: Ogonczyk »

no i chłopy jest. Bardzo przydatne, polecam. Od danego ustawienia odsuwa się kilka cm i do dołu- przede wszystkim można mieć nisko kierownicę, i po tym odsunięciu fajnie się wysiada.
Proces dokonuje się po otwarciu drzwi- lux.
Niestety, nie ma opcji w komputerze pokładowym "włącz/wyłącz". Ale jest OK.
Tym samym watek chyba zamknięty.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: elektryczna regulacja fotela

Post autor: Ralph3x »

No i zajebiście bracie ;) Gratulacje.Mała zachcianka spełniona ;)
ODPOWIEDZ