Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Camillinhio »

Nie śledzę zmian w kolejnych rocznikach. Na etapie wyboru różnica była spora. Passata pewnie też poprawili, na bank ma nowsze "lepsze" oprogramowanie do diesla :P
Obrazek
Awatar użytkownika
twrdxy
Posty: 227
Rejestracja: 21 sty 2018, o 20:38
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Aktualnie: 305/600
Imię: Mateusz
Lokalizacja: WAW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: twrdxy »

Depnąłem kiedyś nowe A4 1.4 150 KM i powiem wam, że po pierwsze to ten dźwięk przeszywający od kabiny po uszy do "premium" nie pasuje, a po 2. nie chciałbym Audi z takimi osiągami nawet jakby było tańsze niż superb w dieslu ;)
jest: V70 Inscription MY16
był: Kur złoty - S3 TSI 280 KM
...i parę innych po drodze
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Ogolnie Audi jest glosne :lol: tylko superb !
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Puti
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 21:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Puti »

hej, wiecie ile trwa czekanie na odbiór samochodu, kiedy jest już u dealera w salonie? wiem że czeka się na jakieś dokumenty żeby zarejestrować, ale nie wiem jak długo.

dodam tylko że na sprowadzenie auta z Poznania do Warszawy czekaliśmy 3 tygodnie :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Musi przyjść karta pojazdu, z reguły następnego dnia, do dwóch dni.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: crazywarrior69 »

Zamówienie Superb 1.5TSI DSG (początkowo zamówiony 1.4TSI, lecz został zmieniony na 1.5TSI)

Zamówiony: 24.04.2018
Początkowy termin produkcji: 32 tydzień.
Aktualny termin produkcji 36 tydzień.
W sumie będzie ponad 5 miesięcy czekania.
mluczak84
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2018, o 19:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mluczak84 »

Puti pisze:hej, wiecie ile trwa czekanie na odbiór samochodu, kiedy jest już u dealera w salonie? wiem że czeka się na jakieś dokumenty żeby zarejestrować, ale nie wiem jak długo.

dodam tylko że na sprowadzenie auta z Poznania do Warszawy czekaliśmy 3 tygodnie :)
Takie długie oczekiwanie na odbiór auta gdy ono jest już tak blisko nie wróży nic dobrego. Na Twoim miejscu przed odbiorem samochodu sprawdziłbym go miernikiem grubości lakieru. Nie oszukujmy się, szkody transportowe są na porządku dziennym, a lakierowanie musi trochę potrwać. :cry: :cry:
mluczak84
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2018, o 19:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mluczak84 »

mluczak84 pisze:
Puti pisze:hej, wiecie ile trwa czekanie na odbiór samochodu, kiedy jest już u dealera w salonie? wiem że czeka się na jakieś dokumenty żeby zarejestrować, ale nie wiem jak długo.

dodam tylko że na sprowadzenie auta z Poznania do Warszawy czekaliśmy 3 tygodnie :)
Takie długie oczekiwanie na odbiór auta gdy ono jest już tak blisko nie wróży nic dobrego. Na Twoim miejscu przed odbiorem samochodu sprawdziłbym go miernikiem grubości lakieru. Nie oszukujmy się, szkody transportowe są na porządku dziennym, a lakierowanie musi trochę potrwać. :cry: :cry:
Nie chcę Cię straszyć ale tłumaczenie dealera że na dokumenty do rejestracji trzeba czekać aż trzy tygodnie pachnie mi zwykłą wymówką dającą czas na doprowadzenie samochodu do wyglądu ''jak z fabryki''. Takie czasy - żaden dealer z własnej woli się do czegoś takiego nie przyzna, jak sam się o to nie postarasz to zrobisz wielkie oczy :shock: :shock: jak bedziesz odsprzedawał auto i wtedy na pewno ktoś Ci sprawdzi grubość lakieru.
Puti
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 21:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Puti »

mluczak84 pisze:
mluczak84 pisze:
Puti pisze:hej, wiecie ile trwa czekanie na odbiór samochodu, kiedy jest już u dealera w salonie? wiem że czeka się na jakieś dokumenty żeby zarejestrować, ale nie wiem jak długo.

dodam tylko że na sprowadzenie auta z Poznania do Warszawy czekaliśmy 3 tygodnie :)
Takie długie oczekiwanie na odbiór auta gdy ono jest już tak blisko nie wróży nic dobrego. Na Twoim miejscu przed odbiorem samochodu sprawdziłbym go miernikiem grubości lakieru. Nie oszukujmy się, szkody transportowe są na porządku dziennym, a lakierowanie musi trochę potrwać. :cry: :cry:
Nie chcę Cię straszyć ale tłumaczenie dealera że na dokumenty do rejestracji trzeba czekać aż trzy tygodnie pachnie mi zwykłą wymówką dającą czas na doprowadzenie samochodu do wyglądu ''jak z fabryki''. Takie czasy - żaden dealer z własnej woli się do czegoś takiego nie przyzna, jak sam się o to nie postarasz to zrobisz wielkie oczy :shock: :shock: jak bedziesz odsprzedawał auto i wtedy na pewno ktoś Ci sprawdzi grubość lakieru.

Czekaliśmy na sprowadzenie samochodu z Poznania do Warszawy 3 tygodnie, a dealer tłumaczył się że nie wie co jest przyczyną opóźnień i nie wie kiedy będzie. Kiedy w końcu się udało, samochód dotarł w zeszły czwartek do dealera, i do dzisiaj nie mają papierów.

Co jeszcze warto sprawdzić przy takim niejasnym zachowaniu dealera?

thx
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

Za transport aut z Poznania do dealerów odpowiada zupełnie niezależna od VW Polska i dealerów firma. To oni sami ustawiają sobie transport po kraju tak jak im pasuje, ale 3 tygodnie to faktycznie długo.
Obecnie jest niezłe zamieszanie z silnikami benzynowymi i to wydłuża okres produkcji auta.
Aczkolwiek koleżanka, o której pisałem parę stron wcześniej, że w styczniu 2018 zamówiła Kię Stonic i miała obrać ją na pocz. czerwca, do chwili obecnej auta nie odebrała. Teraz mówią jej że najprawdopodobniej 13-14.06 dopiero dotrze statkiem do Gdyni. W Kii też ludzie porezygnowali z zamówień bo się wkurzyli na termin oczekiwania i jego ciągłe przesuwanie.
Także nie tylko w Skodzie się w tej chwili tyle czeka na auto.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: leszekmw »

Puti pisze:Co jeszcze warto sprawdzić przy takim niejasnym zachowaniu dealera?
a jesteś pewien że znasz sie na tyle żeby coś sprawdzić ?
jeżeli nie to zostaje Ci tylko wynajęcie rzeczoznawcy do odbioru..
osobiście dla mnie to fanaberie ale przy tak długim oczekiwaniu może i faktycznie nie jest to głupi pomysł..tm bardziej że to nie majątek taka usługa..
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: _tm_ »

leszekmw pisze:a jesteś pewien że znasz sie na tyle żeby coś sprawdzić ?
Gdyby się znał to by nie musiał pytać co sprawdzać :lol:. Wniosek - brać ze sobą eksperta albo nie dać się zwariować i po prostu odebrać auto. Ja bym wybrał opcję nr 2.
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
gruchapaul
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2018, o 13:04
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Paweł

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: gruchapaul »

Po długich bojach z VW o tiguana z 1.4 tsi oraz superba 1.4 tsi udało się dostać dobry rabat na 2.0 tdi dsg 150KM I tego też wybrałem ponieważ nic z benzyn nie można zamówić w moim limicie.

Zamowilem 4 czerwca I sprzedawca mi powiedział że termin produkcji będzie dopiero 31 tygodniu wyznaczony.

Jest ktoś w podobnej sytuacji i dostał już termin produkcji? Z czym się może wiązać to że będzie to po 31 tygodniu i na jaki okres oczekiwania się szykować :/?

Rozumiem że ten silnik nie ucierpiał na nowych regulacjach..
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rydzio2001 »

zamawiałem 2 czerwca, a termin produkcji mam zaplanowany na 36 tydzień.
gruchapaul
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2018, o 13:04
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Paweł

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: gruchapaul »

Podobny silnik? Po ilu dniach termin został wyznaczony?
ODPOWIEDZ