Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: piecu »

Od jakiegoś czasu żeby jechać na wprost muszę mieć kierownicę trochę skręconą w lewą stronę. Przy okazji wymiany oleju wspomniałem o tym w serwisie, na co pan zaproponował mi usunięcie tej usterki przez zrobienie geometrii. Cena takiej usługi to jedyne 1300 zł... Bo podobno trzeba kalibrować radar (zakładam, że od Front Assist). Czy naprawdę nie wystarczy zrobienie zwykłej geometrii?

Szukałem trochę na forum, to pojawiają się ceny w granicach 100-200 zł, a w kontekście radaru i geometrii znalazłem tylko odwrotną zależność, tzn. chcąc naprawić radar od Front Assist warto zrobić wcześniej geometrię (a FA raczej działa, dzień wcześniej nawet na mnie krzyczał).
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: marasmus007 »

Miałem także taki efekt lekko przekrzywionej kierownicy w lewą stronę i okazało się że trzeba było zrobić (nie wiem czy poprawnie to nazywam) kalibrację kąta skrętu.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: hubi_pl »

1300 to chyba z wymianą paru części zawiasu :O
gdzie tak naciągają?
Mr Haldex
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: Enriquez »

Kalibracja radaru i kamery tyle z geometrią kosztuje w aso.

Moim zdaniem poza faktycznie zrobieniem geometrii za te 200-300 zrobiłbym adaptację czujnika kąta skrętu. Jak już będzie jeździł prosto, to można pomyśleć o kalibracji radaru i kamery, choć jak nie ma błędów to nie widzę takiej potrzeby.

W Bosch można taki komplet zrobić. Gdzieś wstawiałem jak wygląda maszyna do tego.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: piecu »

Tak, tamten link znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=_8p3kqxZMpQ

Pytałem jeszcze w "zaprzyjaźnionym" serwisie i potwierdzili, że tak ich Skoda szkoli: geometrię ustawia się razem z kalibracją radaru. Tyle, że to u nich kosztuje 500 zł (w sumie nawet nie wiem czy netto czy brutto), ale to nie jest Warszawa...
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: piramida »

Ja mam obnizonego superba, był zdejmowany przedni zderzak z chłodnicami, miałem ustawiana geometrię i to wszystko bez kalibracji radaru. Działa jak ma działać, hamuje kiedy trzeba, nic sie nie dzieję. Widzę że serwisy potrafią naciągnąć klienta na kasę.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: yaro_1 »

co ma krzywo ustawiona kierownica przy jeździe na wprost do radaru? sIII to nie infinity gdzie jako tako nie ma fizycznej kolumny kierowniczej, jak dla mnie to trzeba by przestawić ustawienie końcówek kierowniczych albo przestawić samą kierownicę, no chyba że auto po prostu ściąga w którąś stronę i ta przekrzywiona kierownica to po prostu kontra, ale wtedy to zawias do roboty
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: Enriquez »

do radaru nic
natomiast maglownica będzie dążyć do tego, żeby na wprost miała kąt 0 stopni a nie 5...
stąd może ona po prostu "wspomagać" nieprawidłowo - były takie przypadki
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: yaro_1 »

i w tym przypadku żeby zgrać kont 0 z ustawieniem maglownicy trzeba poprawić ustawienie końcówek kierowniczych i sprawdzić zbieżność po wszystkim, a ustawienie geometrii to jeszcze krok dalej, moim zdaniem zbyteczny,
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Krzywa kierownica a geometria za 1300 zł

Post autor: Enriquez »

niekoniecznie
najpierw sprawdziłbym i ustawił prawidłowo czujnik kąta skrętu bez ruszania czegokolwiek mechanicznie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ