Ubywający płyn chłodniczy.

Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

Witam ponownie.Jak w temacie od zeszłego tygodnia coś zaczęło ubywać mi płynu chłodniczego.Pod autem i pod maską nie ma żadnych oznak wycieku,uszczelkę pod głowicą też bym raczej wykluczył bo olej w porządku,w zbiorniczku wyrównawczym też brak oznak jakiejś mazi.Poprzedni właściciel wymieniał ok. 50.000 temu pompę wody ponieważ zaczeła przeciekać (nie jestem pewien czy sama pompa była walnięta czy tylko uszczelka).Nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności ale mam wrażenie że gdy intensywnie używam klimy to płynu ubywa szybciej.Możliwe że uszczelka pod pompą/pompa znów pizła?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Sebastian_M26 »

Może być
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Enriquez »

Pompa out.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

Enriquez pisze:Pompa out.
Ooo shit.Fucken pompa :(
Jak pompa w kurze jebła to nie ma oznak pod autem?W sensie nie cieknie jak Sasha Grey?
Za niedługo gdzieś tak na jesieni miałem robić rozrząd to chyba lepiej zrobić przy okazji grzebania przy pompie co?Pytanie dla większości kolegów pewno retoryczne ale to moja pierwsza kura i może ma jakieś rozwiązania rodem z NASA i łatwo jest wymienić samą pompę.Na 11-go jestem umówiony w serwisie na przegląd klimy ale chyba naprawa się rozszerzy jego mać :x
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: jkp002 »

Jak dużo Ci tego płynu ubywa? U mnie ubyło tak ze 150 ml po 20kkm i Pan w ASO powiedział, że TenTypTakMa i nie ma się co przejmować, dolał płynu i tyle. Może u Ciebie jest podobnie. Dziwne to trochę, bo w moich poprzednich autach nic nie ubywalo, no może z wyjątkie Opla Corsy żony jak się dziura zrobiła w chłodnicy ...
Teraz co jakiś czas sprawdzam i jest miarę stabilnie. Zauważyłem, że ubywa po ostrzejszej jeździe (>4.5krpm), szczególnie jak jest gorąco. Przy toczeniu się leniwie bez dłuższego "wentylowania cylindrów" w zasadzie nie ubywa. Z drugiej strony mam kompletnie inny silnik więc moje spostrzeżenia są nieadekwatne.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

jkp002 pisze: U mnie ubyło tak ze 150 ml po 20kkm
U mnie to ostatnio ubyło 150 ml po ok 400 km autostrady przy 150-160km/h.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: jkp002 »

No to raczej masz coś walnięte, pewnie pompa wody i okolice, tak jak sugerowali koledzy powyżej.
U mnie przy takich prędkościach nic nie ubywa, a przynajmniej nie da się tego zauważyć.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

Witam ponownie.Troche polatałem po innych forach i poczytałem o ubywającym płynie chłodzącym np. w octaviach i passatach i tak się zastanawiam czy ubywanie płynu w takich ilościach jak u mnie może być spowodowane wypaleniem uszczelki pod głowicą?To znaczy czy płyn nie przedostaje się do komory spalania?W ciągu ostatnich 4 dni auto wsysło ok.400 ml wody a przejechało może ze 200km.Możliwe że tak cieknie pompa a pod autem ani na podjeździe nie ma śladów wycieku?
Ostatnio zmieniony 27 cze 2018, o 09:27 przez Ralph3x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
acidmk
Posty: 288
Rejestracja: 18 mar 2017, o 19:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: acidmk »

Pewnie że może tak być, ja miałem tak niedawno i winna okazała się być chłodnica wody która po 6 ciu latach postanowiła się rozszczelnić na dole.
Chłodnica wymieniona i problemu nie ma :)
Pozdrawiam, acidmk
-----------------------
Moja Laura - La bella Sycylia w sieci
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

Też ubywało ci płynu w takich ilościach i nie było śladu wycieku?
Awatar użytkownika
acidmk
Posty: 288
Rejestracja: 18 mar 2017, o 19:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: acidmk »

Tak, niestety. Podczas trasy gdzie auto dostało w **** ubyło mi tyle ile było w zbiorniczku wyrównawczym.
Mam jednak wrażenie że nawet więcej ubywało mi podczas kręcenia się po mieście.

Śladów w miejscach zaparkowania brak.
Pozdrawiam, acidmk
-----------------------
Moja Laura - La bella Sycylia w sieci
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

No u mnie taka sama sytuacja jest teraz.Na autostradzie jakby wciągał mniej płynu a w mieście więcej.Troszke mnie pocieszyłeś.Jutro o 14 kura jedzie do aso na service klimy i sprawdzenie gdzie znika płyn.Wieczorem dam znać co spece wymyślili.Dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam z zielonej wyspy.
Awatar użytkownika
acidmk
Posty: 288
Rejestracja: 18 mar 2017, o 19:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: acidmk »

MI w ASO zaśpiewali około 2 tys PLN za wymianę chłodnicy :D:D:D z rabatami, więc odpuściłem.
Dobry warsztat zrobił to za 800 PLN :)
Pozdrawiam, acidmk
-----------------------
Moja Laura - La bella Sycylia w sieci
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: Ralph3x »

Witam.Kura właśnie odebrana z servisu.Klima dobita-brakowało troszke i wyczyszczona.Co do wycieku to tak:po obejrzeniu auta ze wszystkich możliwych stron i przeprowadzeniu próby cisnieniowej "no coolant leak detected".Pompa wodna nie cieknie i uszczelka pod gowicą też nie uszkodzona.
Na pytanie : to gdzie ten kurewski płyn ucieka :?: pan servisant powiedział żeby jezdzić i obserwować i jak się samo nie naprawi to znaczy dalej będzie płyn znikał to mam zostawić auto na troszkę dłużej bo trzeba będzie sprawdzić czy to przypadkiem nie wina egr.
Może mi któryś kolega bardziej rozgarnięty ode mnie wytłumaczyć co ma wspólnego egr z systemem chłodzenia?
Panu w servisie powiedziałem " yes yes,I know what you mean" bo nie chciałem wyjść na tępaka :lol:
Dobrze że skasowali tylko 80 euromonet za klime,diagnostyka i szukanie wycieku free.
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Ubywający płyn chłodniczy.

Post autor: ktryk »

EGR ma za zadanie między innymi schłodzić spaliny ,które trafią do spalenia przechodząc przez chłodnicę egera. Tam może być delikatny wyciek.
ODPOWIEDZ