1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

arekr
Posty: 13
Rejestracja: 3 maja 2018, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: Inny
Imię: Arkadiusz

1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: arekr »

Witam

Nie dawno kupiłem auto z forum, od początku ma lekki problem przy porannym odpalaniu. Auto zapala po ok. czterech przekręceniach wału, czasem pali normalnie ale rzadko. Na ciepłym silniku pali zawsze tak samo, bez żadnego problemu. Kolejny problem jest taki że auto czasem potrafi zaklekotać jak bardzo stary diesel, ewidentnie to dźwięk wtrysku. Autem zrobiłem 2 -2,5 tysiąca kilometrów i zdarza się to co 500 km mniej więcej, pierwsze 3 razy pokazało się to na ciepłym silniku ruszając z 1 biegu i na początku po wrzuceniu 2 biegu. Ostatni razy stało tak się na zimnym silnik od razu po odpaleniu przy ruszeniu i utrzymywało się przez 3-4 km a potem było już ok. Czy miał ktoś może taki problem z 1.6 TDI i udało się zdiagnozować ?. Po za tymi problemami nie ma żadnego innego problemu, auto ma moc, nie dymi.
Obawiam się że to któryś wtrysk a z tego co wiem nie da się ich regenerować a koszt nowego w ASO to ok.2,5 tyś zł

Pozdrawiam
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: Sebastian_M26 »

Kto ci wcisnął tego strucla?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
arekr
Posty: 13
Rejestracja: 3 maja 2018, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: Inny
Imię: Arkadiusz

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: arekr »

Auto kupiłem w Warszawie ale nie wiem jaki nik ma ten Pan, pewnie ktoś z Warszawy kojarzy auto. Biały superb kombi greenline. Dwa dni po kupnie padła pompa ABS.. i na dzień dobry wydatek 900zl, 300zl dołożył poprzedni właściciel. Auto ma jeszcze jeden problem, między 2.5 a 3.5 tys obrotów wydaje dźwięk taki jak by najechało się na pasy między jezdniami. Najbardziej słychać to na 4 i 5 biegu. Na piątym biegu jest to między 140km/h a 160km/h, trochę to męczące w czasie jazdy po autostradzie, może ktoś się spotkał z takim problemem ?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: Sebastian_M26 »

To raczej wniosek do sądu o rozwiązanie umowy z powodu wad ukrytych. Trzeba tępić takich oszustów.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
1kevin
Posty: 107
Rejestracja: 29 paź 2015, o 07:23
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: 1kevin »

Cześć.
Jak najbardziej kojarzę autko, to było moje:)
Sebastian_M26 dlaczego piszesz , że strucla??? Jakie to typowe.....
Na podstawie , że nowy właściel dba i pyta się, jak go coś niepokoi w zachowaniu autka.
Panie Arku, jak proponowałem do Bohemii proponuje umówić się w Raszynie , gdzie był serwisowany
1kevin
Posty: 107
Rejestracja: 29 paź 2015, o 07:23
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: 1kevin »

Sebastian_M26 pisze:To raczej wniosek do sądu o rozwiązanie umowy z powodu wad ukrytych. Trzeba tępić takich oszustów.
Hmmm , ciekawe, oczywiście zawsze jest taka sposobność, tylko fakt, że samochód zepsuł się świadczy od raz o oszustwie poprzedniego właściciela - na pewo nie.
arekr
Posty: 13
Rejestracja: 3 maja 2018, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: Inny
Imię: Arkadiusz

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: arekr »

Kontaktowałem się z serwisem w Raszynie ale aby sprawdzić wtryski na 100% to muszą wymontowac i oddac do fachowca który współpracuje z ASO a to już są nie małe koszty, można sprawdzić przez diagnostykę komputerową ale to nie daje 100% pewności. Taką informację otrzymałem dziś z ASO.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: Milus »

Wygląda to na wtryski. Robilem teraz u żony w golfie(ten sam silnik) przebieg 240tys koszt z wymianą 5000zl
arekr
Posty: 13
Rejestracja: 3 maja 2018, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: Inny
Imię: Arkadiusz

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: arekr »

Przebieg w skodzie to ok.230 tys więc bardzo możliwe że u mnie będzie taki sam problem...
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: Milus »

Pamietaj że musisz kupić oryginał zeby nie było problemów koszt 1200szt
W pewnym przedziale przebiegu padają niektóre elementy wiec to nie wina poprzedniego właściciela
1kevin
Posty: 107
Rejestracja: 29 paź 2015, o 07:23
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: 1kevin »

Panie Arku, mam nadzieję, że to będzie jednak jakaś duperela, jednak przebieg może po prostu robić swoje. Ze swojej strony mogę pomóc z rabatem w tym serwisie , jednak myślę, że jak spojrzą historycznie po VIN pewnie dadzą taki sam rabat jak ja miałem.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2018, o 22:22 przez 1kevin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: Milus »

Jeszcze czeka Cię egr tez około 4tyse
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: Milus »

1kevin pisze:Panie Arku, mam nadzieję, że to będzie jednak jakaś duperela, jednak przebieg może po prostu robić swoje. Ze swojej strony mogę pomóc z rabatem w tym serwisie , jednak myślę, że jak spojrzą historycznie po VIN pewnie dadzą taki sam rabat jak ja miałem.
Po co robić to w aso jeszcze coś zapsują
arekr
Posty: 13
Rejestracja: 3 maja 2018, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: Inny
Imię: Arkadiusz

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: arekr »

Milus pisze:Jeszcze czeka Cię egr tez około 4tyse
To mnie pocieszyłes....
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: 1.6 TDI Cieżko pali i klekocze

Post autor: Milus »

Zakladam ze sprzęgło i dwumas jest juz wymieniony przez poprzedniego właściciela
ODPOWIEDZ