Maksymalny wysuw okna panoramy.

Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Maksymalny wysuw okna panoramy.

Post autor: JanuszSz »

Mam prośbę do posiadaczy S2 Kombi z oknem Panorama.W jakiej odległości jest tylna krawędź ruchomego elementu okna od końca szyby mocowanej na stałe,po otwarciu na maxa? Musiałem rozebrać na czynniki pierwsze swoje i wyrzucić z prowadnic wiadro piasku,bo po zimie otworzyło się i nie chciało się zamknąć,teraz mam problem z zamykaniem "z marszu",po przekręceniu pokrętła do pozycji "0". Podjeżdża do owiewki i się cofa,mogę zamknąć tylko awaryjnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Maksymalny wysuw okna panoramy.

Post autor: marioti »

Jest równo z krańcem szyby stałej, zostaje jeszcze jakieś 8mm uszczelki szyby stałej
Link do zdjęcia tutaj

Przy okazji które elementy i czym smarowałeś? Chodzi mi w zasadzie o bieżącą konserwację.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Maksymalny wysuw okna panoramy.

Post autor: JanuszSz »

Dzięki,dobry człowieku.Duży rośnij. :mrgreen:
Smarowałem smarem silikonowym.Najbardziej smarowania potrzebują rolki prowadnic.jak spojrzysz z góry,to w profilu alu pierwszy od góry wąski kanał po lewej i prawej stronie prowadnicy.Trzeba także nieco psiknąc z przodu,w plastikowe ślizgi na początku prowadnicy,gdzie przy zamykaniu przód prowadnicy nurkuje w dół.Dobrze przed tym w dobrym świetle,patyczkiem wybrać nieczystości,które mogą się tam zgromadzić.Nie zawadzi nieco smarowidła między plastikowe elementy prowadnic widoczne z góry w profilu aluminiowym.Trzeba na całej długości posmarować między nimi,bo te elementy odpowiadają za podnoszenie i opuszczanie szyby w odpowiednim momencie.Wiadomo,silikon nie jest gęsty,więc nadmiar ścieknie do profila,skąd możemy go usunąć szmatką na druciku,po odsunięciu szyby do tyłu.
Najwygodniej smarować po zdjęciu szyby,tylko 6 torksów 20.Tylko po zdjęciu szyby lepiej nie wkładać kluczyka do stacyjki,a nadmiar oleju usunąć po założeniu szyby.
Gdybyś miał jakieś pytania,co do mechaniko panoramy,nie krępuj się.trzy razy miałem ją na stole rozebraną na czynniki pierwsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Maksymalny wysuw okna panoramy.

Post autor: Enriquez »

Smar silikonowy to nie jest zdaje się dobry pomysł.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Maksymalny wysuw okna panoramy.

Post autor: JanuszSz »

Do silikonowego nie przykleja się piasek i inne śmieci..Myślałem jeszcze nad teflonem,też niby odpycha kurz i wodę,ale pod ręką był silikon.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Maksymalny wysuw okna panoramy.

Post autor: Enriquez »

Silikon to przede wszystkim nie jest żadnym smarem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Maksymalny wysuw okna panoramy.

Post autor: marioti »

mam u siebie tzw. suchy smar, na teflonie. Więc w razie potrzeby przejadę tym :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Maksymalny wysuw okna panoramy.

Post autor: leszekmw »

Janusz jak masz już wprawę i ochotę to ogłoś się np. na olx że naprawiasz panoramy .
niezłą kasę można dorobić zdaje się. mówię poważnie.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Maksymalny wysuw okna panoramy.

Post autor: JanuszSz »

Naprawa okien panoramicznych jest przedsięwzięciem nieopłacalnym.U mnie okazało się,że jest uszkodzona jedna z prowadnic i co drugie,trzecie otwarcie panorama się blokuje.Komplet prowadnic (dostępny tylko w ASO) kosztuje 750 zł.Przy okazji można wymienić linki lekko zjechane i części kosztują ponad 1200 zł.Rozebranie tego ustrojstwa i późniejsze uszczelnienie zajmuje pół dnia,że nie wspomnę o zdjęciu podsufitki.
Szybciej i wygodniej było pojechać do Wrocławia i za 600 zł.kupić panoramę wyjętą (podobno) z auta testowego,co jest możliwe,bo do wyboru były 3 wyglądające jak nieużywane.Jako,że pojechałem bez podsufitki wymiana na miejscu zajęła 20 min i okno zostało sprawdzone.
Obrazek
ODPOWIEDZ