Zmiana świateł na ruch lewostronny.

logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: logann »

AdamB pisze:Wczoraj to samo, tylko że lewy LED. W obu przypadkach miało to miejsce po oczekiwaniu na światłach z włączonym kierunkowskazem :P
Heh, dzisiaj u mnie dokładnie to samo. Po oczekiwaniu na światłach z włączonym kierunkiem. Czyli co, ASO i reset/wymiana sterownika?
babulej
Posty: 15
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 22:07
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: babulej »

logann pisze:
AdamB pisze: Heh, dzisiaj u mnie dokładnie to samo. Po oczekiwaniu na światłach z włączonym kierunkiem. Czyli co, ASO i reset/wymiana sterownika?

mi sie to raz juz przytrafilo, ale po wylaczeniu i wlaczeniu samochodu problem sie wiecej nie pojawil, ale reset sterownika w ASO powinien pomoc
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: skipper »

PILNE!
jestem w trasie, światła się same zmieniły na ruch lewostronny,
jak chcę przestawić na prawostronny to jest komunikat, że ta funkcja jest nie dostępna,
macie jakiś sposób na to? nie próbowałem jeszcze resetu do ustawień fabrycznych, myślicie, że to coś da?
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: bartekpion »

to trzeba zrobić chyba na postoju, i nie wiem czy nie uruchomić ponownie silnika po przestawieniu. jedz do aso, jest na to jakaś akcja, mi zrobili i jest spokój.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: skipper »

jak wrócę z trasy to pojadę do ASO ale teraz nie pomaga ponowne uruchamianie silnika ani na postoju.
Gorzej, ze w nocy pojadę na światłach lewostronnych...
a był spokój przez pół roku
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: bartekpion »

włacz zapłon, przestaw na prawostronny, i jak nie zareaguje to wyłacz, zamknij samochód, otwórz, włacz zapłon i powinno być ok, jak nie to powtórz operację. mi tak kiedyś pomogło. na pewno nie zrobisz tej zmiany w czasie jazdy - przynajmniej mi się nie udało.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: skipper »

to co opisałem było wczoraj w trasie i po nawet godzinnym postoju na obiad nie dało się przestawić,

a dzisiaj rano, po nocnym parkowaniu, już się udało...
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 347
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: caballero »

skipper pisze:to co opisałem było wczoraj w trasie i po nawet godzinnym postoju na obiad nie dało się przestawić,

a dzisiaj rano, po nocnym parkowaniu, już się udało...
Miałem podobnie, ale na postoju (bez wyłączania silnika, na światłach) mogłem przełączyć z powrotem.
Byłem w ASO w związku z akcją serwisową i wgrali nowe oprogramowanie. Od tamtej pory nadal czasem przełącza się na lewostronny, ale tylko podczas zapłonu :p
ASO twierdzi, że wszystko jest ok i akurat gdy oni testują problem nie występuje. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Don23
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2022, o 10:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Dominik

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: Don23 »

Koledzy podpowie mi ktoś w jaki sposób mogę zmienić ustawienia na ruch prawostronny? Oryginalna Navi została zastąpiona zamiennikiem ZENEC. W maxidot nie widzę takich ustawień. Proszę o podpowiedź :) Z góry dziękuję.
Hortex
Posty: 30
Rejestracja: 7 sty 2023, o 15:59
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Zmiana świateł na ruch lewostronny.

Post autor: Hortex »

Podepnę się do tematu. Zawsze miałem opcję zmiany świateł na ruch prawostronny (czasami nie wiedzieć czemu, zmieniał się sam na lewostronny). Od jakiegoś czasu (łączę to z przebywaniem auta na serwisie i likwidowaniu szkody - lekko puknięte auto przodem, do wymiany były wiązki od radaru bodajże, uchwyty czujnika temperatury, grill, 1 kompletny reflektor) i zauważyłem, że aktualnie ustawione jest oświetlenie dla ruchu lewostronnego i jak próbuję zmienić, pokazuje mi się komunikat że opcja ruchu prawostronnego jest niedostępna - ktoś podpowie o co tu chodzi, że opcja była i teraz jej nie ma ?
ODPOWIEDZ