Android Auto - kompatybilne telefony

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2017, o 13:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: opolskie

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: vincent »

pab567 pisze:Dedykowany zabytek (HTC One M8), z wyłączonymi aktualizacjami, i wszystko działa jak trzeba. Jak ktoś chce to mam w sumie takich trzy bo kiedyś to był nasz podstawowy rodzinny telefon.
U mnie też działało w HTC One M9 bez żadnych problemów (no może trochę się grzał) ale zmieniłem niedawno tel na LG V30 i lipa, nic nie chce działać. Tzn łączę się kablem przez mirorlik ale nie chce się włączyć opcja 1:1 aby ekran kom był widoczny na COLUMBUSIE. Jak to rozgryźć?
Awatar użytkownika
Langusta 2017
Posty: 51
Rejestracja: 22 sie 2017, o 16:41
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: Škoda Octavia III FL
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Langusta 2017 »

vincent pisze:
pab567 pisze:Dedykowany zabytek (HTC One M8), z wyłączonymi aktualizacjami, i wszystko działa jak trzeba. Jak ktoś chce to mam w sumie takich trzy bo kiedyś to był nasz podstawowy rodzinny telefon.
U mnie też działało w HTC One M9 bez żadnych problemów (no może trochę się grzał) ale zmieniłem niedawno tel na LG V30 i lipa, nic nie chce działać. Tzn łączę się kablem przez mirorlik ale nie chce się włączyć opcja 1:1 aby ekran kom był widoczny na COLUMBUSIE. Jak to rozgryźć?
A masz zainstalowane w smartfonie apk LG Mirror Drive :roll:
Awatar użytkownika
vincent
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2017, o 13:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: opolskie

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: vincent »

Langusta 2017 pisze:
vincent pisze:
pab567 pisze:Dedykowany zabytek (HTC One M8), z wyłączonymi aktualizacjami, i wszystko działa jak trzeba. Jak ktoś chce to mam w sumie takich trzy bo kiedyś to był nasz podstawowy rodzinny telefon.
U mnie też działało w HTC One M9 bez żadnych problemów (no może trochę się grzał) ale zmieniłem niedawno tel na LG V30 i lipa, nic nie chce działać. Tzn łączę się kablem przez mirorlik ale nie chce się włączyć opcja 1:1 aby ekran kom był widoczny na COLUMBUSIE. Jak to rozgryźć?
A masz zainstalowane w smartfonie apk LG Mirror Drive :roll:
tak mam
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: jkp002 »

Odgrzeję trochę kotleta z automatycznie aktualizującym się AndroidAuto w PL. Ostatnio przetestowałem na dwóch telefonach będąc w Austrii. Procedurka jest prosta: podłączyć się do lokalnego wifi w kraju, gdzie AA jest normalnie oferowany, poprzez sklep play usunąć wersję AA z apkmirror, za pośrednictwem sklepu play zainstalować AA i gotowe ...
U mnie zadziałało na trzech samsungach (S7, S6 i S5) i od tej pory Sklep Play sam aktualizuje AA. Ręczne pobieramie nowych wersji z apkmirror było trochę upierdliwe - albo trzeba było co jakiś czas sprawdzać i ewentualnie instalować, albo czekać jak coś niezabangla i wtedy w nerwach jakoś sobie radzić. A tak Google sam se aktualizuje i po problemie.
Dodam, że wszystkie telefony mają karty polskich operatorów (plus, orange PL, t-mobile PL) i profile google były zakładane w PL. Więc nie trzeba robić profili związanych z krajem gdzie AA jest oficjalnie dostępne. Wydaje mi się, że podróż za granicę można zasymulować stosując vpn z terminacją w kraju z oficjalnym AA. Sprawdzać mi się nnie chce, bo tymczasem na wszystkich rodzinnnych smartfonach AA bangla aż miło (na S5 trochu wolno się uruchamia, ale potem jest już OK).
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Enriquez »

Ale właśnie o to chodzi, żeby się nie aktualizował.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: jkp002 »

Nic prostszego - wystarczy w sklepie play wyłączyć auto update dla tej apki.
Choć z tego co piszecie, to problem jest z AA Mirror (osobiście nie używam), a i nawet tu dłuższe nieaktualizowanie spowoduje niezgodność z usługami goole i kupa ...
Moim zadanie AA Mirror to super pomysł, ale jeszcze aplikacja musi się trochę ustabilizować, za pół roku, rok będzie spoko lub zniknie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Enriquez »

Problem jest z google play services. To nie takie proste. Póki co mam odcięte wifi i jak wychodzę z samochodu od razu przechodzi w tryb samolotowy. Więc nie ma jak się uaktualnić. Póki co, ale kto go tam wie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Camillinhio »

jkp002 pisze:Odgrzeję trochę kotleta z automatycznie aktualizującym się AndroidAuto w PL. Ostatnio przetestowałem na dwóch telefonach będąc w Austrii. Procedurka jest prosta: podłączyć się do lokalnego wifi w kraju, gdzie AA jest normalnie oferowany, poprzez sklep play usunąć wersję AA z apkmirror, za pośrednictwem sklepu play zainstalować AA i gotowe ...
U mnie zadziałało na trzech samsungach (S7, S6 i S5) i od tej pory Sklep Play sam aktualizuje AA. Ręczne pobieramie nowych wersji z apkmirror było trochę upierdliwe - albo trzeba było co jakiś czas sprawdzać i ewentualnie instalować, albo czekać jak coś niezabangla i wtedy w nerwach jakoś sobie radzić. A tak Google sam se aktualizuje i po problemie.
Dodam, że wszystkie telefony mają karty polskich operatorów (plus, orange PL, t-mobile PL) i profile google były zakładane w PL. Więc nie trzeba robić profili związanych z krajem gdzie AA jest oficjalnie dostępne. Wydaje mi się, że podróż za granicę można zasymulować stosując vpn z terminacją w kraju z oficjalnym AA. Sprawdzać mi się nnie chce, bo tymczasem na wszystkich rodzinnnych smartfonach AA bangla aż miło (na S5 trochu wolno się uruchamia, ale potem jest już OK).
Sprawdziłem w tym tygodniu, i u mmie nie działa. Niezależnie od wifi i kraju w sklepie info, że w moim kraju nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: jkp002 »

Niezbadane są ścieżki Google ... u mnie na 3 telefonach się udało. Jaki mas telefon i w jakiej polskiej sieci.
U mnie to Samsungi S7 (Plus), S6 (Orange), S5 (T-Mobile).
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Camillinhio »

S7 w orange. Nigdy jednak AA nie miałem, nawet wersji z apk. Może tu tkwi przyczyna?
Obrazek
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: jkp002 »

A ile czasu byłeś w "błogosławionym" kraju?
Ja operacji dokonałem po około 5 dniach. Może już google uznało mnie za imigranta ...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Camillinhio »

Ja to zawsze na chwilę, także o żadne statusy ubiegać się nie mogę ;)
Obrazek
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: piecu »

Enriquez pisze:Problem jest z google play services. To nie takie proste. Póki co mam odcięte wifi i jak wychodzę z samochodu od razu przechodzi w tryb samolotowy. Więc nie ma jak się uaktualnić. Póki co, ale kto go tam wie.
Jak to na forum Passata jest opisane, trzeba zainstalować Google Play Services w wersji 12.2.21 i Google Play Services for Instant Apps w wersji 2.19-release-189898540 i po zainstalowaniu używając Titanium Backup zabronić im aktualizacji (niestety do tego trzeba wykupić wersję Pro, która kosztuje coś ponad 20 zł, ale może jest jakaś bezpłatna alternatywa). Wtedy działa AA Mirror i wszystko inne, oczywiście dopóki Google coś nie pozmienia… No i trzeba mieć roota i Android Auto w wersji 2.9.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: kamracik »

Intuicyjne w kij :mrgreen:
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: xtremesystems »

zrrrzrrzsryzrrr#rrrzrsrsrrrzrssrrzrrzrsrzrszrszrzr55nnhnrrrzrsrsrrrzrssrrzrrzrsrzrszrszrzr55nnhn5u6sx4455t
piecu pisze:
Enriquez pisze:Problem jest z google play services. To nie takie proste. Póki co mam odcięte wifi i jak wychodzę z samochodu od razu przechodzi w tryb samolotowy. Więc nie ma jak się uaktualnić. Póki co, ale kto go tam wie.
Jak to na forum Passata jest opisane, trzeba zainstalować Google Play Services w wersji 12.2.21 i Google Play Services for Instant Apps w wersji 2.19-release-189898540 i po zainstalowaniu używając Titanium Backup zabronić im aktualizacji (niestety do tego trzeba wykupić wersję Pro, która kosztuje coś ponad 20 zł, ale może jest jakaś bezpłatna alternatywa). Wtedy działa AA Mirror i wszystko inne, oczywiście dopóki Google coś nie pozmienia… No i trzeba mieć roota i Android Auto w wersji 2.9.
szrrrssRSS dsrssdszdrrdsrsrszdssrsrdsss4szsdRzddedrzerzsddrds44dsdszer sssdrssddd4zds ,ssrssszsno 443444rezstm-vvg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ