Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 lis 2018, o 17:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 108 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 2 kwi 2018, o 09:28 

Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2015, o 21:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Witam,
2 dni temu podczas jazdy - ostatnie 100km z 1000km trasy, us艂ysza艂em nienaturalne szumienie/ha艂asowanie podczas hamowania. Z racji tego, 偶e by艂em ju偶 zm臋czony i jecha艂em w nocy, dojecha艂em do celu, auto zgasi艂em i poszed艂em spa膰. Z samego rana poszed艂em sprawdzi膰 jak wygl膮daj膮 moje hamulce. Poni偶ej kr贸tki opis ze zdj臋ciami.

Auto: Skoda Superb
Rok Produkcji: 2016
Przebieg : 32 500km
Ostatni przegl膮d : 22 grudzie艅 2017, klocki i tarcze wg protoko艂u OK

Stan na 1 kwiecie艅:
1) Przednie tarcze i klocki hamulcowe - OK
2) Ty艂 prawy - OK
3) Ty艂 lewy - brak klock贸w hamulcowych, uszkodzona/zjechana tarcza hamulcowa
Obrazek

Obrazek

Jakby obrazki nie dzia艂a艂y -
https://ibb.co/c8QWEn
https://ibb.co/buVL77

Jako, 偶e auto na gwarancji, zadzwoni艂em do Skody. Przyjecha艂 ekspert, oceni艂, 偶e auto nie nadaje si臋 do jazdy i auto zosta艂o zabrane.
Uzna艂, 偶e dosz艂o do usterki/uszkodzenia cylinderka i zaleci艂 wymian臋 klock贸w i tarcz z ty艂u - po obu stronach.

Zaznaczy艂, 偶e serwis mo偶e pr贸bowa膰 r贸偶nych sztuczek, 偶eby zwali膰 win臋 na eksploatacje/u偶ytkownika, co w tym wypadku nie mia艂o by 偶adnego sensu jako:
1) Dosz艂o do usterki z jednej strony
2) Auto ma przejechane 32 000km
3) Najpierw zu偶ywaj膮 si臋 przednie klocki (zaznaczy艂, 偶e w przypadku automatu, jest to jeszcze bardziej nasilone)

Bardzo prosi艂bym Was o opini臋 w razie jakichkolwiek k艂opot贸w z serwisem, 偶ebym m贸g艂 si臋 odpowiednio przygotowa膰.

Za wszelkie sugestie bardzo dzi臋kuje.
Pozdrawiam
Radek

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 2 kwi 2018, o 10:20 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Jeste艣 odpowiednio przygotowany. 艢wi臋tuj 艣wi臋ta i jak b臋d膮 pr贸bowali w serwisie co艣 kr臋ci膰, wtedy dawaj zna膰 na forum. :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 2 kwi 2018, o 10:38 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
To naturalna usterka dla tego pojazdu. Ekspert widocznie ma ma艂e do艣wiadczenie. Internet a偶 huczy od narzeka艅 na ty艂 w Superbach i Passatach. Serwis nic Ci nie wymieni, natomiast zacisk z cylinderkiem jest ca艂kowicie sprawny. My艣l臋, 偶e taki kube艂 zimnej wody pozwoli Ci si臋 przygotowa膰 na najgorsze. Podsumowuj膮c - hamulce tylne w Superbie III to po prostu jaka艣 kpina. U mnie zacz臋艂o si臋 przy 25.000 km i sko艅czy艂o na wymianie kilku komplet贸w tarcz i klock贸w oraz swapem zacisk贸w do wi臋kszej tarczy, a i to nie jest do ko艅ca doskona艂e.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 2 kwi 2018, o 11:38 

Jakby艣 wyt艂umaczy艂 zjechanie klock贸w do 0 po jednej stronie auta? Wada fabryczna/wada/jako艣膰 materia艂u/nie oczyszczenie uk艂adu przy monta偶u?
Maj膮c zerowe klocki po dw贸ch stronach by膰 mo偶e wskazywa艂o by na eksploatacje co i tak dla mnie by艂oby nie do pomy艣lenia biorac pod uwage przebieg.
Przy swojej starej A3 klocki wymieni艂em przy 115tys. Styl jazdy identyczny jak przy Superbie.
Do tego dochodzi fakt, 偶e 3 miesi膮ce temu auto by艂o sprawdzone w autoryzowanym serwisie. Wg protoko艂u wszystko w normie, nikt nie zasugerowa艂 wymiany.

Nie to, 偶e sie pocieszam, ale pr贸buje zrozumie膰 istot臋 problemu z technicznego punktu widzenia. Nie chce po prostu da膰 si臋 wyr***ac ;)
Argument, 偶e ten typ tak ma nie przekonuje mnie bior膮c pod uwag臋 powy偶sze argumenty - nie w sensie rozmowy na forum ale w sensie potencjalnej rozmowy w serwisie.

Dzi臋ki wielkie za odpowiedzi.

G贸ra

PostNapisane: 2 kwi 2018, o 11:52 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Argument jest jeden za ma艂e tarcze ty艂 do wagi wozu. Wszystko. Nie do udowodnienia.

G贸ra

PostNapisane: 2 kwi 2018, o 14:21 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
no to czekam jak sie skonczy... daj znac

G贸ra

PostNapisane: 2 kwi 2018, o 19:56 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
w moim starym Toledo mia艂em kiedy艣 sytuacj臋, 偶e odklei艂a si臋 ok艂adzina z jednego z klock贸w z ty艂u, jak dobrze pami臋tam to od zewn膮trz, na klocku od 艣rodka by艂o wszystko ok, drugie ko艂o te偶
zrobi艂e艣 zdj臋cia chyba tylko zewn臋trznych klock贸w, jak wewn臋trzny jest ok to spotka艂o ciebie to samo co mnie

G贸ra

PostNapisane: 4 kwi 2018, o 18:26 

Do艂膮czy艂(a): 28 lip 2017, o 06:18
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Aktualnie: @ABT 214KM
Skontrolowa艂em u siebie i wygl膮da to gorzej ni偶 u przedm贸wcy.
Aktualny przebieg 34 000,auta jest na gwarancji
Prz贸d ma minimalne 艣lady zu偶ycia, tarcza g艂adka jak pupa niemowlaka
https://zapodaj.net/db7798ab8f8b4.jpg.html

Za to ty艂 tragiczny, g艂臋bokie rysy przy takim przebiegu to raczej nie powinno mie膰 miejsca. Na poniedzia艂ek um贸wiony serwis.
https://zapodaj.net/a32c91bad91e8.jpg.html
https://zapodaj.net/aed8934fa3355.jpg.html

G贸ra

PostNapisane: 4 kwi 2018, o 18:47 

Do艂膮czy艂(a): 15 mar 2017, o 19:11
Ja tam nie wiem ale od znajomych s艂ysza艂em o jakiej艣 akcji serwisowej dotycz膮cej tylnych zacisk贸w w Superbach.

G贸ra

PostNapisane: 4 kwi 2018, o 19:38 

Do艂膮czy艂(a): 7 mar 2017, o 19:59
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
W moim aucie w ramach akcji wymieniono wadliwe tylne klocki hamulcowe

G贸ra

PostNapisane: 5 kwi 2018, o 15:15 

Witam ponownie,
I sta艂o si臋, auto odebra艂em - wymienione tarcze i klocki po obu stronach z ty艂u. Problem polega na tym, 偶e producent wykluczy艂 wad臋/usterk臋 jakiegokowiek produktu i koszty zosta艂y poniesione przeze mnie ~1760z艂
Pow贸d:
Skorodowana zewn臋trzna powierzchnia lewej tylnej tarczy hamulcowej - to jest wg nich 藕r贸d艂o problemu. Poprosi艂em aby r贸wnie偶 napisali na fatkurze zmierzon膮 grubo艣膰 klock贸w z ty艂u:
Ty艂 Prawy: 8,5mm na zewn膮trz, 8,5 wewn膮trz
Ty艂 lewy : 0mm na zewn膮trz 7.5 wewn膮trz
8.5mm r贸偶nicy pomi臋dzy lewym a prawym ko艂em!

Przeprowadzi艂em do艣c d艂ug膮 rozmow臋 z kierownikiem salonu, kt贸ry nie by艂 wstanie odpowiedzie膰 na pytanie ale jak to... 3miesiace temu (4000km temu) inspekcja przeszla pomy艣lnie, grubo艣膰 klock贸w w normie.
Dodatkowo sam przyzna艂, 偶e gdyby widoczne by艂y ogniska rdzy serwis powinien zasugerowa膰 wymian臋 lub oczyszczenie tarcz.

Wychodzi na to, 偶e przez 4000km star艂em klocki do 0 z powodu korozji jednej tarczy. Interwa艂 inspekcji przewiduje, i偶 klocki w normie powinny wytrzyma膰 przynajmniej 30 000 do nast臋pnej inspekcji.

Jestem w kropce. Na powy偶szych zdj臋ciach nie powiedzia艂bym, 偶e tarcza by艂a skorodowana - traktuje to r贸wnie偶 jako dow贸d.

Tarcze oraz klocki otrzyma艂em jako " Materia艂 dowodowy" Wg serwisu moje auto nie podlega 偶adnej akcji serwisowej.

@kamikazzepl widok jednej z tylnych tarcz jest bardzo podobny do mojego, sprawdzi艂bym wizualnie klocki.

Bior膮c pod uwag臋 zainstnia艂膮 sytuacje widze 3 opcje:
1) Inspekcja nie zosta艂a poprawnie przeprowadzona - ju偶 3 miesi膮ce temu powinnni dac znak ostrzegawczy
2) Dosz艂o do usterki/wady jakiego艣 elementu - wg Skody wszystko smiga jak nalezy :)
3) Tarcza skorodowa艂a po 22 grudnia i przez 4000km star艂a kompletnie lewy klocek hamulcowy

Kto艣 co艣? Jakies porady? Jestem w stanie zrobi膰 cokolwiek, 偶eby si臋 odwo艂a膰? Jest sens? Jakie prawdopodobie艅stwo? Z g贸ry dzi臋ki!

G贸ra

PostNapisane: 5 kwi 2018, o 16:40 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
hm... za 1760 z艂 to mia艂bys poza ASO z艂ote tarcze i diamentowe klocki

jak te偶 sie z kpa艂em z ASO przez p贸艂 roku... po 10 tys km klocek wytar艂 r贸w w tarczy ... tylko wymiana. Gwarancji nie uznali

og贸lnie ori tarcze i ori klocki to jeden wielki shit

G贸ra

PostNapisane: 5 kwi 2018, o 19:42 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Najlepiej je藕dzi膰 100 na godzin臋. Uwierz, bie chcia艂em by膰 z艂ym prorokiem.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 5 kwi 2018, o 21:09 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Gwarancja to umowa nabywcy z gwarantem, mo偶e warto zobaczy膰 jakie s膮 tam formy odwo艂ania od decyzji gwaranta przewidziane (ja nigdy warunk贸w gwarancji nie widzia艂em).

Najprawdopodobniej mo偶na tutaj poci膮gn膮膰 serwis z tytu艂u b艂臋dnego wykonania przegl膮du, czyli r臋kojmi za us艂ug臋:
1) Inspekcja nie zosta艂a poprawnie przeprowadzona - ju偶 3 miesi膮ce temu powinnni dac znak ostrzegawczy
zr膮bali spraw臋, powinni Ci da膰 100% upustu na robocizn臋 i jaki艣 mega rabat na cz臋艣ci.

Oczywi艣cie mog膮 negowa膰 ten fakt, wi臋c warto powo艂a膰 bieg艂ego, kt贸ry napisze jak膮艣 ocen臋 techniczn膮. Dobrze wcze艣niej go zapyta膰 jak to widzi, bo w sumie klocek mo偶na zajecha膰 w 4k km, ale to raczej w przypadku zastanego t艂oczka, nie wiem jakby to mia艂o si臋 sta膰 w przypadku tarczy skorodowanej? Je藕dzi艂em SII ze skorodowanymi tarczami i 40k km zrobi艂em, potem si臋 wszystko dotar艂o i 艣miga艂o jak nale偶y (tak, hamulca u偶ywam raczej niecz臋sto i nie mocno).

Warto jeszcze pami臋ta膰, 偶e przys艂uguj膮ca r臋kojmia to ju偶 odpowiedzialno艣膰 ustawowa. Obowi膮zuje w przypadku konsument贸w i przedsi臋biorc贸w (cho膰 dla tych drugich jest nieco bardziej skomplikowan膮 konstrukcj膮). Ta r臋kojmia obowi膮zuje zar贸wno w przypadku samochodu, jak i wykonanej us艂ugi (przegl膮du). Wi臋c wbrew pozorom punkt贸w zaczepienia jest sporo. Pytanie tylko czy chce Ci si臋 szarpa膰.

G贸ra

PostNapisane: 5 kwi 2018, o 21:36 

Do艂膮czy艂(a): 24 wrz 2016, o 15:47
Tak w temacie, to mam przejechane 5000 km i zaczyna mi co艣 szumie膰 przy hamowaniu, wydaje si臋 偶e z ty艂u.. Jak czytam Wasze posty to a偶 mi si臋 odechciewa.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 108 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: