Front Asist

Hanusiak
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2018, o 08:56
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Front Asist

Post autor: Hanusiak »

Auto było myte. Problemem nie jest "brak widoczności" a "fa niedostępny"
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Front Asist

Post autor: Tom-Tdi »

Jak radar jest zaklejony śniegiem/syfem to właśnie jest niedostępny.

Wystarczy mocniej dłonią puknąć w radar, a już się rozkalibrowuje - jest strasznie czuły.
Hanusiak
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2018, o 08:56
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Front Asist

Post autor: Hanusiak »

Umnie jak był zaklejony lub brudny, to wyświetlał brak widoczności, a nie niedostępny.

Dzisiaj w serwisie w Gdańsku stwierdzili, że nie ma mowy o usunięciu tej usterki gwarancyjnie, bo jest to element, który co jakiś czas się rozkalibrowuje i Skoda nie przewiduje, że podlega to gwarancji.
Później była mowa o eksploatacji, możliwości uderzenia w przód auta (którego nie zauważyłem), ale nie są w stanie stwierdzić. Możliwej jeździe po dziurach, szybkiej jeździe po rondzie i wielu innych czynnikach, których nie są w stanie zweryfikować. Niestety kierownik serwisu nawet nie chciał mi dać tego oficjalnie na piśmie. Moim zdaniem radar nie jest elementem eksploatacyjnym jak płyny, czy filtry.
Odmówiłem naprawy i odjechałem z niesmakiem.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Front Asist

Post autor: alexyn »

Hanusiak pisze:Umnie jak był zaklejony lub brudny, to wyświetlał brak widoczności, a nie niedostępny.

Dzisiaj w serwisie w Gdańsku stwierdzili, że nie ma mowy o usunięciu tej usterki gwarancyjnie, bo jest to element, który co jakiś czas się rozkalibrowuje i Skoda nie przewiduje, że podlega to gwarancji.
Później była mowa o eksploatacji, możliwości uderzenia w przód auta (którego nie zauważyłem), ale nie są w stanie stwierdzić. Możliwej jeździe po dziurach, szybkiej jeździe po rondzie i wielu innych czynnikach, których nie są w stanie zweryfikować. Niestety kierownik serwisu nawet nie chciał mi dać tego oficjalnie na piśmie. Moim zdaniem radar nie jest elementem eksploatacyjnym jak płyny, czy filtry.
Odmówiłem naprawy i odjechałem z niesmakiem.
Możesz napisać, w którym Gdańskim ASO tak stwierdzili? To nie jest element eksploatacyjny a że się sam rokalibrowuje to jest problem Skody. Walcz!
Hanusiak
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2018, o 08:56
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Front Asist

Post autor: Hanusiak »

W Plichcie. Nie zaplacilem, napisałem zażalenie do skody w Poznaniu. Otrzymałem odpowiedź z serwisu Płachta, że jednak zrobią mi to za darmo w ramach gestu handlowego. W innym ASO już to zalatwilem to na gwarancji, ale sprawy nie odpuszczę, dla mnie to próba wyludzenia.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Front Asist

Post autor: alexyn »

Hanusiak pisze:W Plichcie. Nie zaplacilem, napisałem zażalenie do skody w Poznaniu. Otrzymałem odpowiedź z serwisu Płachta, że jednak zrobią mi to za darmo w ramach gestu handlowego. W innym ASO już to zalatwilem to na gwarancji, ale sprawy nie odpuszczę, dla mnie to próba wyludzenia.
Eh, Plichta i wszystko jasne :) Walcz, walcz i nie odpuszczaj. Atakuj na wszystkich frontach najlepiej, łącznie z tymi społecznościowymi. Pisz na forach, portalach Skody itd.
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

Witam ponownie.
Fakt FA nie lubi śniegu......

Po mojej przygodzie mam w tej chwili około 13,5 tysi, 11 miesięcy.
W święta jechałem w góry i.......
Też pojawił się brak widoczności FA, myślę dużo much nabiłem...... :)
Ale niestety nie, umówiłem sie do serwisu w Częstochowie i się dowiedziałem że na Front Asystenta jest gwarancja 10.000Km lub 6 miesięcy.
Byłem u nich i rozmawiałem o mojej przygodzie (czytać wcześniej Ci co nie wiedzą), oni mogą skalibrować, około 300zł
Ale gwarancji nie uznają, w czwartek jadę go Tarnowskich Gór, tam było wymieniane wszystko i stwierdzili że tam powinni to zrobić na gwarancji, bo oni nie będą po kimś naprawiać. (kalibracja była w Katowicach, oni nie mają sprzętu). Zobaczymy co będzie.
Troszkę jestem zniesmaczony że jak co to co 6 miesięcy wydawać trzeba będzie 300zł.
Brat ma Paska i FA-ta jeszcze nie tykał, ponad 2 lata a ile km??? Nie wiem. Jednak znaczek się liczy........
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Front Asist

Post autor: Enriquez »

Chyba se kupię sprzęt do tego bo widzę biznes będzie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Paweł-Olnama
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2017, o 18:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Front Asist

Post autor: Paweł-Olnama »

Hmmmmmm


Gdzie mieszkasz?


Oby blisko...........
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Front Asist

Post autor: Enriquez »

Równe 100 km :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Front Asist

Post autor: skipper »

ktoś pisał że mu radar głupieje przy jeździe na ślimaku parkingowym,
ja wczoraj jechałem wąskimi krętymi uliczkami i też zgłupiał, pojawiła się kontrolka/komunikat, że ACC niedostępne. Kilka razy wyłączałem zapłon i błąd był dalej. Dopiero jak postał parę godzin wszystko wróciło do normy i dzisiaj działa...
W takim terenie lepiej wyłączać ACC.
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Front Asist

Post autor: alexyn »

skipper pisze:ktoś pisał że mu radar głupieje przy jeździe na ślimaku parkingowym,
ja wczoraj jechałem wąskimi krętymi uliczkami i też zgłupiał, pojawiła się kontrolka/komunikat, że ACC niedostępne. Kilka razy wyłączałem zapłon i błąd był dalej. Dopiero jak postał parę godzin wszystko wróciło do normy i dzisiaj działa...
W takim terenie lepiej wyłączać ACC.

Taaaaaaaaa........ja o tym wspominałem. Wygląda na to, że Skoda nie jest aż tak simply clever...
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Front Asist

Post autor: JacekRS »

Mnie FA nie działał, po pół roku zaczął sam działać w trakcie jazdy do Wrocławia i .... wracając z Mazowsza miesiąc temu uprzejmie poinformował mnie, że "FA jest niedostępny" :) no i byłem w ASO na przeglądzie, zgłosiłem temat i powiedzieli, że robota jest na dłuższą chwilę, więc trzeba się umówić. Nic nie wspominali o tym, że będzie trza płacić :)

A tak generalnie to ten FA w Superb`ach to niezłe gówno :) nie wiem jak to w Audi, ale u ojca w A3, które ma 3 lata ani razu nie za szwankował.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Front Asist

Post autor: pab567 »

U mnie w F3 też nie :)
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Front Asist

Post autor: alexyn »

JacekRS pisze:
A tak generalnie to ten FA w Superb`ach to niezłe gówno :) nie wiem jak to w Audi, ale u ojca w A3, które ma 3 lata ani razu nie za szwankował.
No bez przesady, aż tak źle nie jest. W większości przypadków działa poprawnie, jazda w korku jest dzięki FA bezpieczniejsza i przyjemniejsza :-) Ma swoje wady oczywiście...ale jak to mówił klasyk...."mogło być gorzej" :-)
ODPOWIEDZ