Problem z odpalaniem

Tymon89
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 14:52
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Tymon

Problem z odpalaniem

Post autor: Tymon89 »

Witam Forumowiczów. Mam problem ze swoją Skodą Superb 1.8T + GAZ. Przy próbie porannego odpalenia samochód gaśnie, czasami nawet 2 lub 3 razy. Jak już zaskoczy pochodzi chwilę tak jakby na 2 cylindry, a następnie pracuje równo. Gdy jest ciepła odpala bez problemu, od pierwszego razu. Instalacja gazowa była sprawdzana i regulowana. Po przełączeniu się automatycznie na gaz również pracuje dobrze.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: piotraskbw »

Pojeździj 1-2 dni tylko na benzynie (najlepiej zakręć zawór w butli) aby wyeliminować instalację LPG jako przyczynę.

Oczywiście bez podłączenia VCDS/VAG-COM niczego więcej się nie dowiemy
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Tymon89
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 14:52
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Tymon

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Tymon89 »

Dzięki kolego za podpowiedź. Spróbuję zakręcić zawór i zobaczę. Podpinałem pod kompa i jedyny błąd jaki występował to związany z katalizatorem - P0130 (bank sonda 2 - błąd w obwodzie elektrycznym) i P1114 (bank 1 sonda 2 - za duża wewnętrzna rezystencja). Panowie od instalacji mówili, że wykonali emulację sondy i stąd te błędy.
marszal
Posty: 154
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 13:33
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: wlkp

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: marszal »

możesz też gasić na benzynie auto jak wracasz do domu
--
marszał
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: piotraskbw »

Jak ja uwielbiam radosną twórczość druciarzy od LPG :evil:

Po kiego w tym silniku emulacja sondy?
Ja u siebie w AMX mam w sumie 4 sztuki i żadna nie jest oszukiwana emulatorem, błędów sondy też nie mam.

Najprawdopodobniej lutowaniem powalili działanie sond i nie dziwię się że ecu benzyny głupieje.
W każdym normalnym sterowniku LPG wartości sond lambda odczytuje się po OBD i nie trzeba nic lutować.
Odczytu obrotów też nie powinno się brać z czujnika położenia wałka bo potrafią potem się cuda dziać, obroty tylko wtryskiwaczy lub ostatecznie z cewki.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Goudi
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2018, o 21:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Goudi »

I wiesz już kolego co bylo przyczyną ciężkiego odpalania na zimnym silniku? Mam aktualnie ten sam problem i nie wiem co robić. Z tego co czytałem może być problem z np. wtryskami od gazu lub częstym problemem jest czujnik temperatury. Wiadomo lepiej się zapytać niż pchać w niepotrzebne koszty.
ODPOWIEDZ