1.8 TSI problem z rozruchem

Awatar użytkownika
mike_cz
Posty: 31
Rejestracja: 20 lis 2017, o 07:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

1.8 TSI problem z rozruchem

Post autor: mike_cz »

6!

w niedzielę wszystko było ok a w poniedziałek rano samochód nie chciał odpalić. Zacząłem kręcić rozrusznikiem, po kilku sekundach pojedyncze zapłony, po kilku kolejnych odpaliła. Po uruchomieniu wszystko pracuje normalnie. Brak check engine. Po podłączeniu do kompa brak błędów.
Sytuacja powtarza się przy prawie każdym rozruchu.
Z dodatkowych "hintów" - do tej pory słyszałem wyraźny syk pracy pompy przez 3-5 sek po otwarciu drzwi kierowcy (mam keyless) a teraz tego nie ma (tzn czasami jest ale nie ma wpływu na problem z rozruchem).

Zdjąłem kanapę rozłączyłem moduł sterujący pompą i złączkę na pompie - ma podawane napięcie ~9V. Bezpieczniki sprawdzone.
Olej i filtry w tym filtr paliwa wymienione 2 m-ce temu. Samochód był myty na myjni automatycznej w czwartek (-8st) a problem pojawił się w niedzielę. Samochód stoi w garażu - temp ok 14st.

W trakcie jazdy naprawdę zero problemów lub podejrzanych zachowań.
Niestety długotrwałe kręcenie rozruszniki jest mocno denerwujące i zapewne szybko wykończy aku.

jakieś pomysły?

jestem umówiony do znajomego serwisu - zamówiona pompa paliwa i jej sterownik ale nie jestem pewien,że to właściwy trop skoro podczas jazdy działa.

----
mike
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.8 TSI problem z rozruchem

Post autor: Sebastian_M26 »

7!
Zaczyna się od diagnostyki "komputerowej".
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
mike_cz
Posty: 31
Rejestracja: 20 lis 2017, o 07:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.8 TSI problem z rozruchem

Post autor: mike_cz »

Sebastian_M26 pisze:7!
Zaczyna się od diagnostyki "komputerowej".
Dzięki za poradę ale pisałem że podłączenie do kompa nic nie wykazało (brak kodów błędów).
VCDS również bez błędów.

M.
Awatar użytkownika
mike_cz
Posty: 31
Rejestracja: 20 lis 2017, o 07:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.8 TSI problem z rozruchem

Post autor: mike_cz »

problem rozwiązany.
Przyczyną problemu był zwalony zawór ciśnienia w filtrze paliwa.
Powinien utrzymywać ciśnienie przed pompą wysokiego ciśnienia a niestety tego nie robił - zamiast 3.3Bar było <1Bar.

Filtr BOSCH wymieniony był 2 kkm temu - na szczęście serwis stanął na wysokości zadania i naprawa była w ramach reklamacji - gratis.

temat do zamknięcia.

m.
ODPOWIEDZ