Pojemność zbiornika paliwa w S2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: yaro_1 »

oprócz SIII mam seata Toledo II, tam zgodnie z instrukcją zbiornik ma 55 litrów, ale jak ze dwa razy wlałem więcej jak 50 l w ciągu 8 lat, to max, rezerwa zapala się jak zostaje jedna kreska na wskaźniku i wtedy wchodzi około 47 l., fakt zawsze tankuje do pierwszego odbicia, a tu trochę zależy od dystrybutora kiedy odbije, raz się wleje trochę więcej, raz mniej

w sIII zbiornik ma mieć 66 l, jak odbierałem auto z salonu sprzedawca zapewniał że kilka litrów ON powinno być, całe szczęście że orlen jest 100 m od salonu, weszło 66 l, chyba do odbicia bo tankował pracownik stacji
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: CLO27 »

Ja chyba też...masakra :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Enriquez »

Jest też prosta opcja na sprawdzenie tego.
Zdejmujemy kanapę, najlepiej jak mamy rezerwę, odłączamy przewód paliwowy z pompy, zakładamy jakiś wężyk.
Spuszczamy do zera za pomocą pompki w baku - zasilamy ją na krótko, tak jak jest to opisane w elsie w przypadku zatankowania benzyny zamiast diesla.
Dolewamy odmierzoną ilość paliwa do baku i jedziemy zatankować. Będziesz wiedział z dokładnością spalania miejsce akcji --> CPN jaka jest faktyczna pojemność baku.
Wydaje mi się to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na sprawdzenie tego, skoro bardzo chcesz wiedzieć.

Z mojego doświadczenia w SIII wynika, że bak ma ileś tam a wejdzie do niego więcej, nawet jeżeli nie świeci się jeszcze rezerwa.
Paranoja. Albo faktycznie jest większy, albo odmierzacze na stacji są saklibrowane w pewnym niecnym celu...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: CLO27 »

Mysle ze to i to...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: marcin wroclaw »

Camillinhio pisze:Marcinie, reanimuj się, Kult sobie puść jakiś :D
W kwietniu na żywo będę miał okazję :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

Enriquez pisze:Jest też prosta opcja na sprawdzenie tego.
Zdejmujemy kanapę, najlepiej jak mamy rezerwę, odłączamy przewód paliwowy z pompy, zakładamy jakiś wężyk.
Spuszczamy do zera za pomocą pompki w baku - zasilamy ją na krótko, tak jak jest to opisane w elsie w przypadku zatankowania benzyny zamiast diesla.
Dolewamy odmierzoną ilość paliwa do baku i jedziemy zatankować. Będziesz wiedział z dokładnością spalania miejsce akcji --> CPN jaka jest faktyczna pojemność baku.
Wydaje mi się to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na sprawdzenie tego, skoro bardzo chcesz wiedzieć.

Z mojego doświadczenia w SIII wynika, że bak ma ileś tam a wejdzie do niego więcej, nawet jeżeli nie świeci się jeszcze rezerwa.
Paranoja. Albo faktycznie jest większy, albo odmierzacze na stacji są saklibrowane w pewnym niecnym celu...
Odmierzacze na stacji są raczej dobrze skalibrowane a właściwie to są skalibrowane tak aby były zgodne z normą, która dopuszcza pewne niewielkie odchylenia (ale naprawdę niewielkie). Widocznie w SIII bak jest w rzeczywistości większy i jego "efektywna pojemność" jest większa niż podaje producent co jest w zasadzie standardem, choć jak wchodzi więcej niż normatywna objętość zanim zapali się rezerwa to faktycznie dziwne.
Nie potrzebuje znać dokładnej objętości baku co do litra. Wystarczy mi informacja, że efektywna pojemność to 55 no max 57 litrów a z tego co kilka życzliwych osób pisze tak wynika.
W Oplu w "trybie serwisowym" na ekranie można było sprawdzić rzeczywista pozostałą ilość paliwa w baku i podawana była na podstawie 3 różnych danych - z czujnika poziomu paliw w baku (na zakrętach odchylenia były spore), z teoretycznie obliczonej ilości na podstawie ilości paliwa podanego przez wtryskiwacze i z czegoś tam jeszcze.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Tom-Tdi »

W SIII bak jest ciut większy niż podaje producent, szczególnie w wersjach bez 4x4
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: szms »

Jeżeli nie masz czasu zajechać na tankownie co połowę baku, czyli 300-500 km a masz czas na tankowanie rezerwy to ja nie mam pytań.

Jak zatankuję to mam 800-1000 km, żeby sobie gdziekolwiek na luzaku dotankować i wtedy sobie tankuję. I czy to będzie za 300 km czy 700 km na pewno wtedy kiedy się nie śpieszę. :roll:

Nie róbmy z tego nie wiadomo jak czasochłonnego zadania. To nie jest stacja na A1 podczas wakacji, gdzie korek jest już przed zjazdem.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: whity »

... i każdy na niej zamawia 8 hotdogow
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: szms »

A to Kamil, wpada na stacje passatem i krzyczy FUNF WURST NUR FUR DEUTSCHE
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Tom-Tdi »

+100 :lol: :lol: :lol:
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Big »

Panowie, rozprawka o pojemności zbiornika paliwa na ... 8 stron :shock: !! No nieźle, nieźle.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: Enriquez »

Vcds też poda ile jest paliwa w baku. Trzeba pamiętać, że w s2 bak ma dwie komory i dwa czujniki poziomu dla jażdej z nich.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: szms »

Obrazek

Albo niech sobie kupi kamerke na USB i zagląda w międzyczasie ile tam jest paliwka.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Pojemność zbiornika paliwa w S2

Post autor: tomek evo »

szms pisze:Jeżeli nie masz czasu zajechać na tankownie co połowę baku, czyli 300-500 km a masz czas na tankowanie rezerwy to ja nie mam pytań.

Jak zatankuję to mam 800-1000 km, żeby sobie gdziekolwiek na luzaku dotankować i wtedy sobie tankuję. I czy to będzie za 300 km czy 700 km na pewno wtedy kiedy się nie śpieszę. :roll:

Nie róbmy z tego nie wiadomo jak czasochłonnego zadania. To nie jest stacja na A1 podczas wakacji, gdzie korek jest już przed zjazdem.

Nie o to tutaj chodzi wiec Twój wywód jest bez sensu.
ODPOWIEDZ