Wypalanie filtra DPF?

Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: Darekdmx »

Bobofruit u mnie nie wyświetla bloki pomiarowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
krajas1
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2017, o 13:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubin

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: krajas1 »

Dzięki bobofruit. Jutro sprawdzę. I jeszcze pytanko: ciepły/zimny silnik ma znaczenie?
bobofruit
Posty: 26
Rejestracja: 28 sty 2016, o 19:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: bobofruit »

Poszukaj w pomiary rozszerzone (ADV. Meas. Values) i tam z listy szukaj particle filter. Zaznacz haczyki przy tych blokach i ci z boku wyswietli.
Nie ma znaczenia czy cieply czy zimny silnik.
Nie wiem jeszcze jak to jest z poziomem popiolu. U mnie jest przy 320k km:
210 ml Particle Filter Oil Ash Volume

Gdzieś wyczytałem że 210 to jest max zapelnienia popiołem. U mnie ta wartosc sie nie zmienia juz od roku. Filtr wypala sie co ok 500-600km czyli standard.
Poza tym zadnych innych oznak.
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: Darekdmx »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
W jakim stanie jest ten filtr dobre dane odczytałem ??



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
krajas1
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2017, o 13:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubin

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: krajas1 »

Dołączam się do do pytania
Obrazek
Obrazek
krajas1
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2017, o 13:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubin

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: krajas1 »

W jakim poście są omawiane błędy? Przy sprawdzaniu DPF wywaliło mi 3sztuki i nie wiem czy mam się martwić
gabi300
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2018, o 20:21
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Janikowo

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: gabi300 »

Darekdmx pisze:Obrazek
Obrazek
Obrazek
W jakim stanie jest ten filtr dobre dane odczytałem ??



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W kwestii upewnienia gdzie widzimy zapełnienie dpf .Czy jest to blok zawartość w oleju czy inny?Jestem właśnie po wymianie i nie wiem czy mi się poprawnie wszystko wyzeeowalo.Robilem to przez adaptacje -inicjacja dpf.
gajowyPH
Posty: 5
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 07:07
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: gajowyPH »

Witam
Piszecie dużo o podwyższonych obrotach wentylatorach itd. Niedawno kupiłem Superba i
Wczoraj wróciłem z delikatnej trasy 14 km ale auto złapało temperaturę, wjechałem do garażu, spojrzałem na obroty które były w normie czyli ok 800 i zgasiłem silnik...a tu niespodzianka wentylatory chodzą...więc szybko odpaliłem auto, obroty dalej na ok 800 klima wyłączona pochodził chwilę i znów go wylączylem a wentylatory dalej chodzą, więc znów odpaliłem i zostawiłem na jakieś 10 min, najdziwniejsze jest to że w czasie pracy silnika w ogóle nie słyszę pracy wentylatorów... z rury wydechowej faktycznie było czuć takie dość duże ciepło... co to jest i dlaczego nie ma sygnalizacji że coś tam wypala???? Mam 91 tys przebiegu ale raczej takiego miastowego 25 km gość dojeżdżał do pracy... Czy to mogło być te wypalanie DPFa??? Wybaczcie pytanie ale jestem laikiem.

Rozmawiałem telefonicznie z gościem z firmy tuningowej która zajmuje się "naprawa" DPFów i powiedział że w grupie VW nie ma wypalania na postoju, może być ewentualnie jak nie zdążył w trasie to dopala na postoju ale spalanie powinno być w granicach kilku litrów a nie 0.9 l/h.

Tyle opinii to ja w życiu nie słyszałem... użytkownicy twierdzą jak w tym poście...
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: tomek evo »

Wentylatory pracują podczas wypalania i jest to normalne natomiast ze 2 razy zaobserwowałem kiedy wentylatory pracują po zgaszeniu auta kiedy teoretycznie nie było procesu wypalania, natomiast mógł być zakończony chwilę wcześniej i tak to może być zaprogramowane aby schłodzić odpowiednio silnik. Podczas wypalania mam zwykle na wolnych obrotach 0,7-0,8l na h a czasami nawet 0,6 l/h i nie wiem skąd info o kilku litrach. Obroty na wolnych podczas wypalania masz w granicach 950 i po tym najłatwiej poznać, że jest proces wypalania.
gabi300
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2018, o 20:21
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Janikowo

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: gabi300 »

tomek evo pisze:Wentylatory pracują podczas wypalania i jest to normalne natomiast ze 2 razy zaobserwowałem kiedy wentylatory pracują po zgaszeniu auta kiedy teoretycznie nie było procesu wypalania, natomiast mógł być zakończony chwilę wcześniej i tak to może być zaprogramowane aby schłodzić odpowiednio silnik. Podczas wypalania mam zwykle na wolnych obrotach 0,7-0,8l na h a czasami nawet 0,6 l/h i nie wiem skąd info o kilku litrach. Obroty na wolnych podczas wypalania masz w granicach 950 i po tym najłatwiej poznać, że jest proces wypalania.
Mnie zaniepokoiło ostatnio wypalanie po 180km.Dpf nowy po wymianie,zapełnienie wyzerowane.Fakt jazda tylko po mieście i to po 1-2 km .Wiem że to zabójstwo ale moje lenistwo wygrało.Czy to normalne.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: Darekdmx »

Mi czasem też tak wypala po 180 km o też jazda po mieście 15km do 20km więc chyba nie za często


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gabi300
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2018, o 20:21
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Janikowo

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: gabi300 »

Darekdmx pisze:Mi czasem też tak wypala po 180 km o też jazda po mieście 15km do 20km więc chyba nie za często


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To mnie uspokoiłeś. Co mi się nie podoba u mnie to różnica ciśnienia na czujniku na wył silniku 1kPa.Powinno być raczej 0 .

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: Darekdmx »

Moim zdaniem to dziwne bo u innych co 500,600km nie wiem czym to idzie, ja mam dsg i to po mieście daje w dupe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gabi300
Posty: 37
Rejestracja: 2 mar 2018, o 20:21
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Janikowo

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: gabi300 »

Darekdmx pisze:Moim zdaniem to dziwne bo u innych co 500,600km nie wiem czym to idzie, ja mam dsg i to po mieście daje w dupe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może niech się inni wypowiedzą jak to u nich wygląda.Gdzies na forum wyczytałem że jak miasto to może tak często wypalać,ale to mój pierwszy diesel z dpf.wczesniej benzyna cały czas

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Wypalanie filtra DPF?

Post autor: tomek evo »

Mi tez się niestety w jeździe bardziej miejskiej wypala po ok. 200 km. Szczególnie w zimie jest problem to zanim silnik się nagrzeje aby można było trochę mocniej pocisnąć to trzeba gasić. Do pracy mam 5 kilometrów ale na szczęście praktycznie codziennie gdzieś jeszcze jeżdżę ale i tak w zimie w dużym stopniu na niedogrzanym silniku bo szybko stygnie i długo się grzeje więc na dystansach 5-10 kilometrów ciężko o stworzenie dogodnych warunków dla dpf-a.
ODPOWIEDZ