Auto alarm MOBI-TECH, problem

trueboar
Posty: 67
Rejestracja: 14 lut 2016, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Auto alarm MOBI-TECH, problem

Post autor: trueboar »

Minęło już ponad dwa lata odkąd mam nowego superba, i właśnie wraca do mnie jeden problem. Nie bardzo wiem jak dalej działać. Może ktoś doradzi?

Dealer przy zakupie zaproponował "lepszy" niż fabryczny autoalarm (brałem ten za dopłatą z czujnikami przechyłu itd), w cenie. Wziąłem, skoro lepszy.

Nieco ponad rok od zakupu alarm zaczął się sam włączać jak samochód stał na parkingu. Częstotliwość takich incydentów rosła i pojechałem do serwisu. Było lato, więc mi wmawiali, że to pewnie przez nagrzanie itp itd. Powiedziałem, że gówno prawda i mają naprawić. "Zbyt wysoka czułość czujników ultradźwiękowych. Wymiana centrali alarmu". Dostałem nowe kody do resetu, więc chyba na prawdę wymienili.

Teraz jak przyszły mrozy to znowu zaczął mi wyć w spoczynku. Włącza się, pomiga, powyje, i bez interwencji cisza po kilku/kilkunastu sygnałach. Czasem tylko miga. No i to jest właśnie drugi problem, bo na karcie serwisowej autoalarmu jest napisane, że gwarancja 24 miesiące od montażu. A najbardziej mnie wkurzyło to wszystko wczoraj. Wracam do samochodu, drzwi kierowcy otwarte. Tzn taka szpara na 1 cm. Widzę, że czujka autoalarmu miga. Obszedłem auto do okoła i wszystko git. Zaglądam przez szyby i też nie widzę śladów włamania. Zatrzasnąłem drzwi i włączył się alarm... W ogóle czasem "zapominam" zamknąć samochód z pilota. Coraz bardziej się przekonuje, że to jednak nie jest moje zapominanie.

Co ja odjebałem biorąc jakiś inny alarm? Dałem ciała? Przy okazji wymiany centrali autoalarmu dowiedziałem się, że serwis tego autoalarmu jest możliwy tylko u nich! Na prawdę tak mnie w konia zrobili? Wcisnęli mi jakiś gówno-alarm za cenę "fabrycznego"? I jeszcze tylko u nich mogę serwisować? WTF?!

Inna sprawa: można uzbroić alarm jak drzwi nie są domknięte? czy może być jakaś wada zamków, że drzwi się otworzą? Kilka razy zdarzało się, że drzwi z tyłu były właśnie tak niedomknięte, ale zwalałem to do tej pory na swoje zapominanie. Zgłosiłem to któregoś razu w ASO, ale nic nie znaleźli.

Jak to wszystko brzmi? Co robić?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Auto alarm MOBI-TECH, problem

Post autor: CLO27 »

Wiadomo ze jak nie wezmiesz fabrycznego to wkladaja gowno w cenie tego :) albo to samo co w fabryce tylko jakis partacz czesto to po robi na odwal się i sa efektym...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Auto alarm MOBI-TECH, problem

Post autor: qrwde »

Co do gwarancji to nie jest tak ze liczy się ona ''na nowo'' od daty wymiany centralki? Dostałeś nowy produkt czyli chyba masz znów gwarancje. Swego czasu wymieniałem tak nagrywarki DVD firmy Liteon, miałem wieczna gwarancje można powiedzieć.
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Auto alarm MOBI-TECH, problem

Post autor: CLO27 »

Zależy jak jest w warunkach gwarancji....niby tak ale obchodzili to jakimis kruczkami...swego czasu mialem klopot wlasnie z tv i jak sie nowy po półtorej roku tez spalil to sie soktoryzowali....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ