Usterki s3

Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Usterki s3

Post autor: Big »

Myślę, że w przypadku kolegi to nie jest żadna usterka tylko kwestia przeprogramowania danej funkcji. Podejrzewam, że wciśnięcie rollera można przypisać do różnych funkcji. Być może ktoś się pomylił i np. przypisał funkcje z innego rynku. Kwestia zmiany funkcji, czyli pewnie 5 min z VCDS-em w ręku i po temacie.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Usterki s3

Post autor: orlik »

Jasne, pewnie tak jest.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Usterki s3

Post autor: leszekmw »

u mnie jest jeden przycisk "wolny " , ale można do niego przypisać tylko z 3 funkcje..za to z poziomu MMI więc w każdej chwili..
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

orlik pisze:Cenowo za tą wymianę co mi zrobili to na pewno by kierownice kupił :lol: byłem pewny, że tylko rollera wymienią i wsio, a że mogli tylko cały zestaw to koszt naprawy wyszedł ponad 800zł, oczywiście na gwarancji ;)
Nie do końca. Kierownica kosztuje 2200
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: jkp002 »

Niestety zaczynam być stałym klientem serwisu - jak tak dalej pójdzie to platynową lub diamentową kartę klienta dostanę :shock: :shock:

We wtorek wymieniali mi (po miesiącu czekania) zepsuty kluczyk/pilot. Szczęście trwało do dziś rano. Tym razem awaria blokady kierownicy. Czerwona kontrolka i kupa ... nawet nie dało się zwolić elektrycznego hamulca postojowego, bo zapłon się nie włącza. Przez to pierwszy holownik nie dał rady mnie zabrać do serwisu, potem ich się najechało ze trzech i ogarnęli sprawę. W serwisie był problem jak wprowadzić auto na halę, ale dość szybko się udało. Diagnoza wstępna - wymiana mechanizmu blokady kierownicy oraz stacyjki. Jutro mam im podrzucić drugi kluczyk, żeby wkodowali. Ciekawe jak długo to potrwa.

Tymczasem w ramach gwarancji mobilności podstawili mi Kodiaq'a - potestuję i zobaczę czy mi się podoba jako następca Superbiny. Dostał mi się klekot 150 kunia z DSG w czterołapie. Wstępne wrażenia - mało mocy jak na taką cieżką furę, chyba jest nieco ciszej - chodzi mi o szum z zewnątrz, bo diesel jednak głośniejszy niż TSI, DSG to jednak fajna sprawa - pewnie se wezmę do następnego auta, 4x4 jeszcze nie miałem okazji wypróbować.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterki s3

Post autor: Tom-Tdi »

Nie chciałbym tak zostać zaskoczony w trasie przez blokadę kierownicy....
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Usterki s3

Post autor: __atomek__ »

nie wiem czy w czasie jazdy to mozliwe......
Pozdrawiam:
Tomek
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: jkp002 »

Żeby było ciekawiej kiera była cały czas odblokowana ...
Czekam na wiadomość z ASO - wczoraj zamówili części.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterki s3

Post autor: Tom-Tdi »

__atomek__ pisze:nie wiem czy w czasie jazdy to mozliwe......
No to wiadomo, chodziło mi - jadąc gdzieś dalej na wakacje i zatrzymując się na mały odpoczynek i zonk...
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Usterki s3

Post autor: yaro_1 »

a mogłem się przekonać że hamulec ręczny mimo że elektryczny to trzyma za.....ście. z zaciągniętym nie idzie ruszyć. ostatnio zaczął mi się blokować, tzn nie zwalniał się automatycznie gdy ruszałem, czasami poszczał za trzecim razem, czasami niby za raz ale z wyraźną zwłoką, na szczęście ręczne zwalnianie działa. zauważyłem też, że problem jest temperatura jest około 0, jak było -2 już z reguły było ok. dzisiaj byłem na akcji ze światłami, to im mówię, żeby sprawdzili czy jakiś błędów nie ma bo mam problem z ręcznym. poszedłem z gościem z serwisu do auta, temperatura +1,5 trzy próby hamulec trzyma
akcję ze światłami zrobili, a na ręczny jestem umówiony na wizytę, miał ktoś coś takiego
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Usterki s3

Post autor: whity »

Tom-Tdi pisze:[jadąc gdzieś dalej na wakacje i zatrzymując się na mały odpoczynek i zonk...
w audi nawet chyba blokady kierownicy nie mam... tzn nie zauważyłem a raz chciałem sprawdzić i nie załapała
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: jkp002 »

Muszę przyznać, że się uwinęli z wymianą stacyjki i modułu blokady kierownicy.
Kurka dotarła do ASO w czwartek w południe, a w piątek wieczorem była już do odbioru.

Zastępczy Kodiaq dawał radę - potestowałem troszkę w trudniejszych warunkach terenowych i na śliskim - muszę przyznać, ze czterołap oraz wyższe zawieszenie robią robotę. Pewnie rzeczywiście trudny terenie okazałoby się, że LandRover Defender czy inna Toyota LandCruiser to to nie jest, ale raczej nie jeżdżę w w takich warunkach. Parkowanie jedną stroną na krawężniku - bajka (nie żebym S3 miał jakiś problem). Mimo wszystko z ulgą przesiadłem się z powrotem to mojej Kurki. 2.0 TDI 150KM to słabawo do tak cieżkiej fury jak Kodiaq.
yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Usterki s3

Post autor: yacobo »

Skrzypiacy podlokietnik. Zglaszal ktos i jakies rezultaty?
Sportline
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 21:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Usterki s3

Post autor: Sportline »

Czy ktoś z was zauważył w swoich Superbach, że z rana na zimnym silniku oddaje kilka dziwnych głosów jak by cykanie i ucicha oraz wskakuje na wyższe obroty powyżej 1 tyś? silnik benzynowy.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Usterki s3

Post autor: yaro_1 »

wyższe obroty po uruchomieniu zimnego silnika to norma, jak są mrozy, niezależnie czy to benzyna czy diesel, no chyba ze masz ciepły garaż wtedy to coś dziwnego
a co do cykania? niech ktoś z benzyną się wypowie, od 9 lat mam traktory, te co najwyżej klekoczą od mrozu
ODPOWIEDZ