Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: Markus-47 »

Przegląd rozszerzony po 60 tyś km – obejmuje sprawdzenie ochrony antykorozyjnej, ustawienia świateł, stanu przedniej i tylnej osi, komory silnika od góry i od dołu, układu wydechowego, układu chłodzenia, paska wielorowkowego, zaczepu holowniczego, stanu lakieru, wycieraczek i spryskiwaczy, oświetlenia wnętrza, dachu przesuwnego oraz nasmarowanie zawiasów maski

Powyżej to cytat ze strony Skody.

W okresie gwarancyjnym robię przeglądy w ASO i nie zastanawiałem się szczególnie nad zakresem tych przeglądów.
Przedłużona gwarancja + serwis i przeglądy w ASO dają jakiś tam spokój ducha w zakresie sprawności pojazdu w okresie gwarancyjnym.

Moje autko ma przejechane 52 tyś. km, ale zaraz mija rok od poprzedniego przeglądu i komp. już odlicza dni do następnego przeglądu.
Ponieważ zbliża się przegląd roczny, postanowiłem zlecić ASO przegląd taki jaki wykonuje się po 60 tyś. km. Jednak po przeczytaniu jego zakresu ręce mi opadły i wybuchłem śmiechem. Wyszczególnione tam czynności można wykonać w 100% samemu, a jak ktoś potrzebuje papierka, to na każdej stacji obsługi za 100-150 zł maksymalnie, dostając z przeglądu papier i fakturę. W ASO to koszt około 500 zł, a ponieważ gwarancja mi mija za miesiąc, to nie mam zamiaru dalszego sponsorowania ASO.

To już przegląd do dowodu rejestracyjnego jest bardziej szczegółowy i kosztuje 1/5 tego co liczy sobie ASO.


http://old.skoda-auto.pl/moja-skoda/serwis/przeglady
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: jqr »

.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2020, o 20:00 przez jqr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: whity »

Bullshit Markus... wgłębi sie troche w tematykę ile w razie czego dostaniesz na gwarancji dobrej woli, jezeli serwisowałes auto w aso lub u zdzicha
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: Markus-47 »

Tak trochę wkoło tematu. Mam wrażenie, że wszędzie panuje wszędobylskie dziadostwo i byle jakość.
Kilka przykładów z innej dziedziny niż motoryzacja :(
- kupiłem nowy piec Viessmana, od początku spadki ciśnienia na piecu, serwisanci oglądają, wymieniają elementy i nie mają już nowych pomysłów, wada jak była tak jest i tak od 4 miesięcy;
- kupiłem nową kosiarkę, po pierwszym uruchomieniu chodzi nierówno, szarpie, trzęsie się itp. - reklamacja;
- kupiłem nowe meble w paczkach do składania, po rozpakowaniu w jednej paczce płyty pękniete na pół - reklamacja;
- wymiana licznika gazu na nowy, dwa rózne sprawdzenia szczelności połączenia, niby wszystko ok, po tygodniu gaz się ulatnia - pogotowie gazowe załatwiło sprawę, brakowało uszczelnień na łączeniach;
- internet Netia, ciągłe problemy to z prędkością, to z rozłączaniem, zgłoszenia od 4 miesięcy nic nie dają, jak było tak jest - wypowiedzenie umowy;
- zakupiłem na Allegro drabinę aluminiową 5 szczeblową, a dostałem 4 szczeblową - reklamacja.
- we wspólnocie mam nadpłatę na wodzie ponad 1000 zł, a oni przysyłają mi wezwanie do wpłaty niedopłaty w wysokości 340 zł - reklamacja;
- zakupiłem ubezpieczenie z opcją wysłania polisy na maila, po trzech dniach dzwonię, a oni mnie informują, że wysłali pocztą;
- czekałem na ważną decyzję administracyjną, miała być wysłana na plac Piłsudskiego , niestety poszła na ul. Piłsudskiego, a ja czekałem, czekałem i czekałem, jak już wróciła do urzędu i ponownie wysłali ją na dobry adres, to 3 tygodnie spędziła w urzędzie pocztowym, bo nie mieli ludzie na sortowni i brakowało listonoszy;

To tylko kilka przykładów z ostatnich 4 miesięcy, a było tego więcej. Albo ja mam pecha, albo otacza nas jeden wielki syf :(
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: whity »

Takie szczęście to tylko moze miec gachul :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: gachul »

whity pisze:Takie szczęście to tylko moze miec gachul :)
:lol:
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: JacekRS »

Markus-47 pisze:Tak trochę wkoło tematu. Mam wrażenie, że wszędzie panuje wszędobylskie dziadostwo i byle jakość.
Kilka przykładów z innej dziedziny niż motoryzacja :(
- kupiłem nowy piec Viessmana, od początku spadki ciśnienia na piecu, serwisanci oglądają, wymieniają elementy i nie mają już nowych pomysłów, wada jak była tak jest i tak od 4 miesięcy;
- kupiłem nową kosiarkę, po pierwszym uruchomieniu chodzi nierówno, szarpie, trzęsie się itp. - reklamacja;
- kupiłem nowe meble w paczkach do składania, po rozpakowaniu w jednej paczce płyty pękniete na pół - reklamacja;
- wymiana licznika gazu na nowy, dwa rózne sprawdzenia szczelności połączenia, niby wszystko ok, po tygodniu gaz się ulatnia - pogotowie gazowe załatwiło sprawę, brakowało uszczelnień na łączeniach;
- internet Netia, ciągłe problemy to z prędkością, to z rozłączaniem, zgłoszenia od 4 miesięcy nic nie dają, jak było tak jest - wypowiedzenie umowy;
- zakupiłem na Allegro drabinę aluminiową 5 szczeblową, a dostałem 4 szczeblową - reklamacja.
- we wspólnocie mam nadpłatę na wodzie ponad 1000 zł, a oni przysyłają mi wezwanie do wpłaty niedopłaty w wysokości 340 zł - reklamacja;
- zakupiłem ubezpieczenie z opcją wysłania polisy na maila, po trzech dniach dzwonię, a oni mnie informują, że wysłali pocztą;
- czekałem na ważną decyzję administracyjną, miała być wysłana na plac Piłsudskiego , niestety poszła na ul. Piłsudskiego, a ja czekałem, czekałem i czekałem, jak już wróciła do urzędu i ponownie wysłali ją na dobry adres, to 3 tygodnie spędziła w urzędzie pocztowym, bo nie mieli ludzie na sortowni i brakowało listonoszy;

To tylko kilka przykładów z ostatnich 4 miesięcy, a było tego więcej. Albo ja mam pecha, albo otacza nas jeden wielki syf :(
Uważam, że powinieneś zagrać w totka... trafisz 6`kę (6,6,6,6,6,6) - o pardon.... - reklamacja :mrgreen:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: leszekmw »

przeglądy przdają sie do gwarancji mobilności i do rdzy
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: Markus-47 »

Do porównania wycena z autoryzowanego Serwisu Bosch (olej własny)


Dzień dobry, poniżej przesyłam kosztorys przeglądu po 60 tys.

Robocizna:

-Przegląd z wymianą oleju i f. oleju 150 zł

-Wymiana filtra powietrza 30 zł

-Wymiana filtra kabinowego 30 zł (ew. serwis klimatyzacji 115 zł – zawiera odgrzybienie klimatyzacji, nabicie czynnika i wymianę f. kabiny)

-Wymiana płynu hamulcowego 89 zł



Materiały:

-Filtr oleju 39 zł

-Filtr kabinowy zwykły 29 zł lub z węglem 37 zł

-Filtr powietrza 39 zł

Płyn hamulcowy 39 zł



Wszystkie materiały są firmy Bosch, proszę o informację czy jest to samochód z napędem 4x4 oraz skrzynią biegów automatyczną, jeżeli tak to w ramach przeglądu należy wykonać wymianę oleju w skrzyni DSG z filtrem(o ile jest to skrzynia obsługowa – potrzebowałbym numer VIN), oraz wymianę oleju w Haldexie w przypadku samochodów z napędem 4x4.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: leszekmw »

115zł pełen serwis klimy z filtrem ?
darmocha..
można pójść z torbami..
Foton

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: Foton »

Ciekawe czy wymieniają filtr w haldexie?:)

Mozesz dopytać?:)
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: jqr »

leszekmw pisze:115zł pełen serwis klimy z filtrem ?
darmocha..
może cena "zimowa" albo taniej z innymi usługami
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: whity »

Foton pisze:Ciekawe czy wymieniają filtr w haldexie?:)

Mozesz dopytać?:)
to juz jest w cenie :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: leszekmw »

jqr pisze:
leszekmw pisze:115zł pełen serwis klimy z filtrem ?
darmocha..
może cena "zimowa" albo taniej z innymi usługami
przed chwilą obuwałem koledze nowy nabytek , ładniutki cały oryginalny 124 świeżo sprowadzony.., a kolega jest właścicielem hurtowni z "klimatyzacją"..ceny gazu w tym roku już są astronomiczne..a mogą być jeszcze wyższe ..będą jaja w serwisach.. :D
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Przegląd po 60 tyś. km - KPINA

Post autor: Sebastian_M26 »

No jakieś 100 zł za kilo to gdzieś po 50 do auta jak pusty, masakra. Kolejny biznesman co chciałby robić klimy po pińćset
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ