Usterki s3

Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Elninjo »

whity pisze:
Tom-Tdi pisze:No musieli trochę naciągnąć godzin, bo inaczej umrą z głodu.
raczej auto stało nie ruszone do 16-tej ... taki standarcik :)
Ja byłem w serwisie do 13 póki w końcu wqurw mnie złapał i zażądałem samochodu zastępczego i pojechałem do biura. Cały czas samochód był na podnośniku i przy nim dłubali...
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Elninjo »

anastazyy pisze:
Elninjo pisze:Byłem wczoraj na wymianie czujnika przyśpieszenia wzdłużnego powiązanego w 4x4 z ABSem... Samochód jeździ o niebo lepiej... mam nadzieję, że nie rozprogramuje się jak poprzedni i będzie działał już GIT.

P.S. Umówili mnie na 7 rano na 2 do 3 h. Samochód odebrałem o 18:50 jak skończyli... ;)
jakie miałeś objawy?

Samochód mułowaty... nie reagował na dodawanie gazu do połowy... z dużym opóźnieniem zmieniał biegi...
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterki s3

Post autor: Tom-Tdi »

Elninjo pisze:
whity pisze:
Tom-Tdi pisze:No musieli trochę naciągnąć godzin, bo inaczej umrą z głodu.
raczej auto stało nie ruszone do 16-tej ... taki standarcik :)
Ja byłem w serwisie do 13 póki w końcu wqurw mnie złapał i zażądałem samochodu zastępczego i pojechałem do biura. Cały czas samochód był na podnośniku i przy nim dłubali...
Tak to się niestety odbywa.... u prywaciarza by pewno wyjechał za pół godziny, ale wiadomo stawka jest nie na godziny, a od zrobionej roboty....

Ps. Mnie też kiedyś olej wymieniali 3 godziny....
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

nok7 pisze:
mirekul75 pisze:Rozmawialem z gostkiem nt. ich "poprawki" i powiedzial mi, że zmiana polega na tym, że poziomowanie reflektorów robi dopiero po uruchomieniu auta, a nie przed. Podejrzewają, że w trakcie poziomowania podczas uruchamiania auta następował spadek napięcia i komputer głupiał. To by dowodziło, że moje domysły są poprawne. Od dłuższego czasu testowo naciskam najpierw przycisk start, reflektory zrobią swoje i dopiero uruchamiam auto. Od czasów nowej mojej procedury uruchamiania :) ... nie zauważyłem problemu, ale też nie było zimno czyli temp. w pobliżu chociaż -1C przy większej wilgotności powietrza.. Teraz nie mam kiedy podjechać do serwisu, ale jak już wgrają to nowe coś to już nie będę się bawił w jakieś wydumane sposoby uruchamiania i zobaczę czy coś się zmieniło.
na razie swiatla mi sie nie zawieszaly, ale chetnie potestuje twoja procedure
tak dla zainteresowanych tematem wieszajacych sie lamp - minal tydzien, przez caly czas stosowalem procedure opisana przez kolege mirekul75 i reflektory ani razu sie nie zawiesily :)

@kolego mirekul75 - byles moze w serwisie na tej akcji serwisowej o ktorej pisales wczesniej?
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Usterki s3

Post autor: JacekRS »

A ja dodam od siebie, ze cały tydzień tą procedurę stosowałem i.... po wciśnięciu samego zapłonu światła się zaświecają, ale nie wykonują procedury. Dopiero po zapaleniu samochodu procedura poziomowania się odbywa. Generalnie jakbym nie zapalał samochodu, to procedura u mnie jest zawsze po zapaleniu - SIII MY2017 - produkcja wrzesień 2016.
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

a ja mam MY2018, produkcja wrzesien 2017 i reflektory sie poziomuja po wlaczeniu zaplonu nawet jezeli silnik nie zostal uruchomiony
czyli akcja serwisowa ktora opisal kolega mirekul75 ma na celu doprowadzenie do dzialania reflektorow tak jak w MY2017 - ciekawe
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

aha - jeszcze jedna uwaga nt spadku napiecia ktory to wg ASO jest przyczyna zawieszajacych sie reflektorow -zauwazylem ze jak np. zaczynam podnosic szybe (zamykam okno) i silnik jest w tym czasie wygaszony (zadzialal start stop) to jezeli wlacza sie silnik (ruszam spod swiatel) to szyba zatrzymuje sie na chwile podczas gdy silnik uruchamia sie i jedzie dalej jak silnik juz sie uruchomi
wg mnie to potwierdza, ze rzeczywiscie jest spadek napiecia podczas uruchamiania silnika
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterki s3

Post autor: Tom-Tdi »

W każdym aucie jest spadek napiecia podczas rozruchu do ~10V.

Światła muszą się poziomowac po odpaleniu silnika, jeśli jest inaczej to wymagana jest aktualizacja softu sterowania lampami.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Usterki s3

Post autor: JacekRS »

nok7 pisze:a-zauwazylem ze jak np. zaczynam podnosic szybe (zamykam okno) i silnik jest w tym czasie wygaszony (zadzialal start stop) to jezeli wlacza sie silnik (ruszam spod swiatel) to szyba zatrzymuje sie na chwile podczas gdy silnik uruchamia sie i jedzie dalej jak silnik juz sie uruchomi
wg mnie to potwierdza, ze rzeczywiscie jest spadek napiecia podczas uruchamiania silnika
no nie tak do końca... komputer odcina sterowanie "zbędnymi" mocno prądożernymi odbiornikami pod kątem rozruchu, w celu przekazania jak największego napięcia i natężenia dla tego najbardziej prądożernego procesu.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterki s3

Post autor: marcin wroclaw »

nok7 pisze:aha - jeszcze jedna uwaga nt spadku napiecia ktory to wg ASO jest przyczyna zawieszajacych sie reflektorow -zauwazylem ze jak np. zaczynam podnosic szybe (zamykam okno) i silnik jest w tym czasie wygaszony (zadzialal start stop) to jezeli wlacza sie silnik (ruszam spod swiatel) to szyba zatrzymuje sie na chwile podczas gdy silnik uruchamia sie i jedzie dalej jak silnik juz sie uruchomi
wg mnie to potwierdza, ze rzeczywiscie jest spadek napiecia podczas uruchamiania silnika
Nie kojarzę współczesnego samochodu, który by tak nie miał :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Usterki s3

Post autor: yacobo »

dziwne pytanie do Was - sterowanie audio z kierownicy.
Czy coś u mnie jest powalone, czy Skoda tak genialnie to rozwiązała, że jak naciskam na kierownicy przycisc do zgłaśniania to mam taki sam efekt jakbym nacisnął > (tzn. przeskakuje mi utwór). Jak zgłaśniam tym pokrętełkiem na kierownicy to jest ok, ale przy uzyciu przycisku przelatuje mi na kolejny utwór.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Usterki s3

Post autor: Big »

Po naciśnięciu rollera, którego obrót powoduje zwiększenie/zmniejszenie siły głosu, powinieneś wyciszyć audio.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Usterki s3

Post autor: yaro_1 »

a w starych samochodach to tego nie było? jak odpalałeś przy włączonych światłach to też światła przygasały, podświetlenie zegarów czasami przygasało, i nie ważne czy to był polonez czy audi 80
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterki s3

Post autor: marcin wroclaw »

yaro_1 pisze:a w starych samochodach to tego nie było? jak odpalałeś przy włączonych światłach to też światła przygasały, podświetlenie zegarów czasami przygasało, i nie ważne czy to był polonez czy audi 80
Ja jestem nieprzyzwoicie młody, nie wiem jak było w zabytkowych samochodach:)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterki s3

Post autor: marcin wroclaw »

Albo jestem taki stary, że już nie pamiętam jak było w starych samochodach :)... Jak się odpalalo na pycha to światła nie przygasaly :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
ODPOWIEDZ