S3 Problem z przednimi reflektorami

Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: przemoka »

Do mnie dzisiaj dzwoniła kobieta z Polbisu Toruń, że jest akcja na wgranie nowego softu do obsługi reflektorów, żeby nie szły w dół tylko normalnie się poziomowały. Jutro jak będę w robocie to podam kod identyfikacyjny tej akcji serwisowej. Ja mam MY2017 z początku roku - najbogatsza wersja świateł.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: marasmus007 »

przemoka pisze:Do mnie dzisiaj dzwoniła kobieta z Polbisu Toruń, że jest akcja na wgranie nowego softu do obsługi reflektorów, żeby nie szły w dół tylko normalnie się poziomowały. Jutro jak będę w robocie to podam kod identyfikacyjny tej akcji serwisowej. Ja mam MY2017 z początku roku - najbogatsza wersja świateł.
Czyżby mnie też to miało dotyczyć ?? Też mam początek roku MY2017 ale światła zawiesiły się generalnie tylko raz.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: przemoka »

marasmus007 pisze:
Czyżby mnie też to miało dotyczyć ?? Też mam początek roku MY2017 ale światła zawiesiły się generalnie tylko raz.

Być może. Akcja serwisowa ma kod 94K1, więc jak coś to zapytaj w ASO. Ja pojadę zrobić komplet - wspomniana akcja, tłuczące się przewody paliwowe i mam jakiś problem z upływnością prądu. Jak auto postoi trochę na parkingu to akumulator rozładowany chociaż nie ma nic co by targało te energię. Niech szukają co tak żre ten prąd, gdy auto stoi i stoi. Nie mam zamiaru co kilka miesięcy ładować aku.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: marasmus007 »

przemoka pisze:
marasmus007 pisze:
Czyżby mnie też to miało dotyczyć ?? Też mam początek roku MY2017 ale światła zawiesiły się generalnie tylko raz.

Być może. Akcja serwisowa ma kod 94K1, więc jak coś to zapytaj w ASO. Ja pojadę zrobić komplet - wspomniana akcja, tłuczące się przewody paliwowe i mam jakiś problem z upływnością prądu. Jak auto postoi trochę na parkingu to akumulator rozładowany chociaż nie ma nic co by targało te energię. Niech szukają co tak żre ten prąd, gdy auto stoi i stoi. Nie mam zamiaru co kilka miesięcy ładować aku.

Dzięki , zapytam.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: siemi1 »

Do mnie tez dzis dzwonil w sprawie tej akcji na auto we flocie, auto wyprodukowane w Q1.2017

zawiera aktualizację firmware aby blok adaptacyjny świateł po rozpoczęciu kalibracji ksenonu światła mogą nie ustawić poziomu i pozostać w niższej pozycji. Jest to zerowane przez ponowne uruchomienie.
Numer kampanii serwisowej i- SDA 94K1.
Jak napisano w opisie tej aktualizacji, usuwa usterkę podczas rozgrzewania reflektorów, gdy są w pozycji dolnej.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: darcus »

Informacyjnie. Zmiana oprogramowania dla świateł w tej kampanii nie kasuje dokodowanych innych ustawień. Serwis nie doczepia się o dokodowania, jakby ich nie widział.
Kolejny superb z naszej firmy (MY2017, Q1) ma wezwanie, mimo iż kierowca nie dostregł problemów. Tak więc to częstsza przypadłość
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: yaro_1 »

możecie sprawdzić, na stronie skody po vin, czy czy wyszuka akcje przywoławcze dla samochodów, mój też jest prawdopodobnie z Q1 2017 (karta pojazdu wydana na początku kwietnia, nie znam dokładnej daty produkcji bo auto z placu) i przez stronę skody po vin nic nie znajduje
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: przemoka »

haha, no mnie na stronie też nic nie znalazło po VINie. Co za kabany :D Ale dobrze, że przynajmniej z ASO dzwonili :)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: yaro_1 »

pytanie jeszcze czy problem może wystąpić w każdym samochodzie z określonego okresu produkcji czy tez jest to zależne od czegoś więcej, u mnie jak na razie jest ok
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: yaro_1 »

dzisiaj i do mnie zadzwonili z serwisu z zaproszeniem
Guenhwyvar
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2017, o 11:50
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: Guenhwyvar »

U mnie do czterech-pięciu razy sztuka :)
https://www.dropbox.com/s/r6z5uj43293ox ... 1.mp4?dl=0

G.
Lukasz3724
Posty: 8
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 19:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kluczbork

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: Lukasz3724 »

Mam superb z początku 2018 r i też mnie ta przypadłość dopadła ale tylko prawego reflektora. Dziś jak odpaliłem auto a przełącznik świateł był w pozycji auto to prawe światło tryb awaryjny świeci w ziemię i bez komunikatu żadnego. I tak myślę że może to związane tak jak ktoś pisał ze spadkiem napięcia przy odpaleniu. Muszę spróbować czy też się będzie tak działo jak będę odpalal w pozycji 0.
Awatar użytkownika
pstrykacz
Posty: 202
Rejestracja: 23 mar 2013, o 22:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Tychy ST

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: pstrykacz »

Dopnę się do tematu, po odpaleniu auta i przejechaniu paruset metrów pojawia się komunikat "sprawdź lewe światło długie", a następnie "błąd AFS" i lewy reflektor zaczyna świecić w dół. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu światła działają prawidłowo. Reflektor z SLA. :evil:
Marek.
kurzyk
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 19:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: kurzyk »

pstrykacz pisze: 23 gru 2019, o 16:28 Dopnę się do tematu, po odpaleniu auta i przejechaniu paruset metrów pojawia się komunikat "sprawdź lewe światło długie", a następnie "błąd AFS" i lewy reflektor zaczyna świecić w dół. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu światła działają prawidłowo. Reflektor z SLA. :evil:
Nie muszę ruszać aby mieć dokładnie to samo. Byłem w ASO z tym - skasowali błąd klapki reflektora - powiedzieli że jak wróci, to umówić się na wymianę,
Już się umówiłem:)

Generalnie błąd pojawia się jak jest zimno - tak poniżej 5 stopni. Jak auto stoi w cieple - nie ma problemu.
Awatar użytkownika
pstrykacz
Posty: 202
Rejestracja: 23 mar 2013, o 22:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Tychy ST

Re: S3 Problem z przednimi reflektorami

Post autor: pstrykacz »

Dokładnie tak jest.
Marek.
ODPOWIEDZ