Usterki s3

nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

no, chyba bede musial tak zrobic jak mowisz
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Usterki s3

Post autor: mirekul75 »

Jeśli chodzi o wieszające się reflektory to film nagrałem, który podobno został wysłany do centrali wraz ze zdjęciami. Prosiłem serwisanta by w zgłoszeniu zawarł info odnośnie upowszechniania się usterki u więcej niż jednego użytkownika auta.
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

dobrze wiedziec ze dzialasz bardziej konkretnie w tym temacie

daj znac jak temat rozwiaza
yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Usterki s3

Post autor: yacobo »

Panowie, mam mały problem z ustawieniami ekranu. Ustawiam sobie, żeby ekran po 10 sekundach mi sie wyłączał i pokazywał się zegar. Wszystko spoko, jeżdzę i działa. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu auta ustawienia są resetowane i ekran się automatycznie nie wyłącza. Jakies porady?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

To jest cecha.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Usterki s3

Post autor: yacobo »

serio ?!
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: Usterki s3

Post autor: barteka3 »

Jest tak jak ze start/stop
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Usterki s3

Post autor: mirekul75 »

Dzisiaj serwisant wyslal mi wiadomosć, że jest akcja serwisowa na "wieszające się reflektory" - chodzi o zmianę parametru kontroli ustawienia reflektorów - mam screena z ich systemu serwisowego.
Wydaje mi się jednak, że to nie pomoże :(, a jedynie będzie informować kontrolką / komunikatem (których teraz nie ma) o tym, że reflektory się nie podniosły.
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

mirekul75 pisze:Dzisiaj serwisant wyslal mi wiadomosć, że jest akcja serwisowa na "wieszające się reflektory" - chodzi o zmianę parametru kontroli ustawienia reflektorów - mam screena z ich systemu serwisowego.
Wydaje mi się jednak, że to nie pomoże :(, a jedynie będzie informować kontrolką / komunikatem (których teraz nie ma) o tym, że reflektory się nie podniosły.
no to sie nie wysilili zbytnio z rozwiazaniem...
szczerze mowiac nie rozumiem na czym ma polegac ta akcja (pomimo ze opisales)
wybierasz sie na naprawe? daj znac co wykonali jak juz bedzie po wszystkim
ja na razie nie bardzo mam czas w robocie zeby walczyc w tym temacie

a tak wogole to mi sie reflektory co drugi / co trzeci dzien wieszaja
zawsze po nocy, a juz napewno jak samocnod postoi 2 nocki i caly dzien (np. przyjezdzam w piatek i przez cala sobote nie ruszam bryki)
apropos - jaka jest data produkcji twojej sIII? moja byla wyprodukowana we wrzesniu zeszlego roku

jakos nie widzialem, zeby przede mna ktos opisywal taka przypadlosc - ciekawe czy to cos swiezego
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Usterki s3

Post autor: mirekul75 »

nok7 pisze:
mirekul75 pisze:Dzisiaj serwisant wyslal mi wiadomosć, że jest akcja serwisowa na "wieszające się reflektory" - chodzi o zmianę parametru kontroli ustawienia reflektorów - mam screena z ich systemu serwisowego.
Wydaje mi się jednak, że to nie pomoże :(, a jedynie będzie informować kontrolką / komunikatem (których teraz nie ma) o tym, że reflektory się nie podniosły.
no to sie nie wysilili zbytnio z rozwiazaniem...
szczerze mowiac nie rozumiem na czym ma polegac ta akcja (pomimo ze opisales)
wybierasz sie na naprawe? daj znac co wykonali jak juz bedzie po wszystkim
ja na razie nie bardzo mam czas w robocie zeby walczyc w tym temacie

a tak wogole to mi sie reflektory co drugi / co trzeci dzien wieszaja
zawsze po nocy, a juz napewno jak samocnod postoi 2 nocki i caly dzien (np. przyjezdzam w piatek i przez cala sobote nie ruszam bryki)
apropos - jaka jest data produkcji twojej sIII? moja byla wyprodukowana we wrzesniu zeszlego roku

jakos nie widzialem, zeby przede mna ktos opisywal taka przypadlosc - ciekawe czy to cos swiezego
Na naprawę się wybieram. Obecnie nie zauważam wieszania się reflektorów, ale też nie jest zimno - temp. bliska zeru i nie ma za dużej wilgoci w powietrzu by ta usterka się pojawiała - moje obserwacje. Nie wiem też na ile ma wpływ sposób uruchamiania "zimnego" auta, a mianowicie teraz naciskam przycisk uruchamiający auto, zegary wraz z reflektorami się "testują", a następnie naciskam sprzegło by uruchomić auto, ale jak reflektory się już wypoziomują. Jak możesz to sprawdź czy u ciebie coś się zmieni przy uruchamianiu w ten sposób.
Prod. to 12.2016
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Usterki s3

Post autor: mirekul75 »

Rozmawialem z gostkiem nt. ich "poprawki" i powiedzial mi, że zmiana polega na tym, że poziomowanie reflektorów robi dopiero po uruchomieniu auta, a nie przed. Podejrzewają, że w trakcie poziomowania podczas uruchamiania auta następował spadek napięcia i komputer głupiał. To by dowodziło, że moje domysły są poprawne. Od dłuższego czasu testowo naciskam najpierw przycisk start, reflektory zrobią swoje i dopiero uruchamiam auto. Od czasów nowej mojej procedury uruchamiania :) ... nie zauważyłem problemu, ale też nie było zimno czyli temp. w pobliżu chociaż -1C przy większej wilgotności powietrza.. Teraz nie mam kiedy podjechać do serwisu, ale jak już wgrają to nowe coś to już nie będę się bawił w jakieś wydumane sposoby uruchamiania i zobaczę czy coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterki s3

Post autor: Tom-Tdi »

No bo tak jest, światła powinny się poziomowac dopiero po odpaleniu, a nie po włączeniu zapłonu.
Logiczne, że odpalając auto w trakcie poziomowania test nie bedzie prawidłowo przeprowadzony.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Elninjo »

Dokładnie tak... Włączając zaplon następuje test np. świecenia wszystkich żarówek a dopiero po odpaleniu silnika następuje weryfikacja świateł...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

mirekul75 pisze:Rozmawialem z gostkiem nt. ich "poprawki" i powiedzial mi, że zmiana polega na tym, że poziomowanie reflektorów robi dopiero po uruchomieniu auta, a nie przed. Podejrzewają, że w trakcie poziomowania podczas uruchamiania auta następował spadek napięcia i komputer głupiał. To by dowodziło, że moje domysły są poprawne. Od dłuższego czasu testowo naciskam najpierw przycisk start, reflektory zrobią swoje i dopiero uruchamiam auto. Od czasów nowej mojej procedury uruchamiania :) ... nie zauważyłem problemu, ale też nie było zimno czyli temp. w pobliżu chociaż -1C przy większej wilgotności powietrza.. Teraz nie mam kiedy podjechać do serwisu, ale jak już wgrają to nowe coś to już nie będę się bawił w jakieś wydumane sposoby uruchamiania i zobaczę czy coś się zmieniło.
na razie swiatla mi sie nie zawieszaly, ale chetnie potestuje twoja procedure
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Usterki s3

Post autor: polrob »

Witam
A ja jestem waśnie po wymianie gwarancyjnej przycisku start stop (odpalanie auta ) i jednego siłownika tylnej klapy. Podobno problemy znane Skodzie i nie robili żadnych problemów z wymianą. Przycisk od pewnego czasu zaczął za 2-3 razem dopiero dawać sygnał do wyłączenia lub włączenia auta, natomiast prawy siłownik mocno hałasował przy otwieraniu i zamykaniu klapy. Serwisy dostały nawet notę w tej sprawie że problem znany i jak się ktoś zgłosi to do wymiany.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
ODPOWIEDZ