RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Carlito »

Mieli kilkanaście sekund, wypluwa dvd i pojawia się info "błąd: cd/dvd. Sprawdź".
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

A wrzuć jakiś film na DVD
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Carlito »

Już sprawdzałem, działa bez problemu.
Jest jakieś pewne źródło tych map? Może tu leży problem, ze swojej strony wszystko zrobiłem jak trzeba, ale może obraz płyty jest niewłaściwy.
jaxa
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2018, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: jaxa »

Problem z wgraniem mapy rozwiązany :-)
Kupiłem płytę czyszczącą na mokro Vivanco, zapodałem kropelkę alkoholu izopropylowego na jedną z dwóch szczoteczek na płycie (alkohol w zestawie), włożyłem płytę do RNS'a i dwa razy puściłem dwuminutowy utwór muzyczny przy którym płyta pracuje. Zarzuciłem płytę DVD z mapą i zostawiłem samochód z włączonym radiem i kopiującą się na dysk mapą. Przyszedłem po dwóch godzinach, radio było oczywiście wyłączone. Odpaliłem - na ekranie żadnych komunikatów. Wyciągnąłem płytę z mapą i sprawdziłem czy mapa się wgrała na dysk - okazało się, że jest :-) Mapa 8515 siedzi na twardzielu i nawiguje, są też POI do wyboru. Jedyne co zwraca moją uwagę to fakt, że po wciśnięciu przycisku kompasu w prawym górnym rogu mapy powinno pojawić się chyba okno z liczbą wykrytych satelitów, a u mnie jest on wyszarzony i nie działa.
Aha, tryb serwisowy dalej niedostępny - tak jak napisałem wcześniej wchodzi tylko w drugie okno z FM, AM i info o wersji. Trochę mnie to wkurza, ale lepiej mieć działającą mapę niż tryb serwisowy. Ktoś może podpowie mi co zrobić, żeby trzecie okno trybu serwisowego powróciło z zaświatów?
Podsumowując - wielokrotne powtarzanie o konieczności wyczyszczenia soczewki lasera w przypadku problemów z odczytem płyty z mapą ma sens. U mnie płyta DVD-R DL Verbatim, Alcohol120% i płyta czyszcząca Vivanco pozwoliły na wgranie mapy West v15 8515 na dysk.
Pozdrawiam i życzę powodzenia przy wgrywaniu mapy.
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Carlito »

Czy możesz podać źródło tych map?
jaxa
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2018, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: jaxa »

Plik z mapą pochodzi z jakiegoś forum, dokładnie nie pamiętam niestety z którego, bo ściągnąłem kilka. Albo tutejsze, albo Passata albo Touran.
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Carlito »

Dzięki, muszę dopaść jakieś 100% pewne.
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Carlito »

Temat ogarnięty, 8515 jest już na hdd. Wcześniej problemem raczej było archiwum, ważyło ze 200mb mniej.

Wrzuciłem sobie jeden adres na próbę i ta navi dziwnie wyznacza trasę (a właściwie 3, które niczym się nie różnią), zmiana na szybką czy krótką na nic nie wpływa. To akurat dziwne, bo przy krótkiej aż się prosiło o wyznaczenie trasy -40km na odcinku 170km.
tomi01
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 14:08
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: tomi01 »

Czy na v15 west (8515) jest Chorwacja? Czy tylko na V15 East (8517) - pytam ponieważ obraz 8517 jest jakoś dziwnie mały (ok 3,5 GB) i szczerze mówiąc boję się pchać takie coś w napęd swojego auta (dla porównania 8515 ma ok 6,1 GB), a może ktoś ma wiedze czy we wcześniejszych wersjach east i west też była tka różnica?
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Carlito »

Nie ma Cro na 8515, dostępne są:
Andorra, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, Greece, France, Austria, Germany, Gibraltar, Great Britain, Hungary, Ireland, Italy, Lichtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, San Marino, Slovakia, Spain, Sweden, Switzerland, Vatican City.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: paulus60 »

Pytanie, czy East 8517 rzeczywiście się ukazała, czy jest to jakaś domowa przeróbka starej wersji z odnowionymi danymi identyfikacyjnymi płyty DVD.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: paulus60 »

tomi01 pisze:Czy na v15 west (8515) jest Chorwacja? Czy tylko na V15 East (8517) - pytam ponieważ obraz 8517 jest jakoś dziwnie mały (ok 3,5 GB) i szczerze mówiąc boję się pchać takie coś w napęd swojego auta (dla porównania 8515 ma ok 6,1 GB), a może ktoś ma wiedze czy we wcześniejszych wersjach east i west też była tka różnica?
Mapy na wschód miały zawsze sporo mniejszą objętość niż zachodnie. Mniej szczegółów. Np. to co w wersji zachodniej jest zielone (np. lasy, parki), na wschodniej wygląda często jak pustynia. Na ogół miały ok. 4,2 - 4,7GB, ta 3,5 GB wydaje się trochę za mała, chyba, że jeszcze bardziej ją zubożyli. Wygląda na wersję nieoficjalną. Zawsze ISO tej płyty (przed nagraniem na krążek) po wcześniejszym przeskanowaniu antywirusem możesz odpalić w wirtualnym napędzie na komputerze i przejrzeć zawartość w eksploratorze. Płyty nie musisz instalować w Columbusie. Jeśli dostaniesz komunikat z pytaniem co zrobić, to wybierz opcję "nawiguj z płyty" i czy działa. Gdy będą problemy, wywalić do kosza.

PS. Przejrzałem te pliki. Płyta jest szemrana. W zawartości ISO są pliki z 2015 roku. Jedynie dane płyty są stworzone tak, by wyglądało to na nową wersję. Tak więc.... tylko kosz.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: untaztood »

Za piwko oddam płytę Verbatim, z najnowszymi mapami V15, która na 100% dobrze działa :)
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Ralph3x »

Witam.Udało mi się ogarnąć mapy 8515.
Z tym wyjątkiem że po kilku nieudanych próbach z DVD spróbowałem metodą z karty SD.
Trochę byłem sceptyczny co do tej metody ale okazało się że ta metoda jest dużo szybsza i bezproblemowa niż ta z DVD.
Mapy z chomika zassałem + program maps tool 2.0.2(wersja 2.1.3 lekko fochowała).
Aktualizacja map trwała ok. 30 minut.
Super manual jest tu(pokazuje starszą aktualizację ale do 8515 działa identycznie):
http://hobbyspace.pl/rns-510-aktualizac ... -karty-sd/
Mapa stąd:
http://chomikuj.pl/kuma85/Samochodowe/! ... ope+2018+r
Maps tool 2.0.2 stąd:
https://workupload.com/file/mtXyAXM
Potrzebna tylko zwykła płyta DVD(byle jaka w moim przypadku) i karta SD min. 8gb.
Całość poszła łatwo i bezstresowo.Polecam tę metodę ;)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

Się ciesz że radio Ci przeżyło... ale nie polecaj...
ODPOWIEDZ