Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: maciek8791 »

Witam,

Panowie jestem już bliski zakupu auta. Samochód jest służbowy i cenę mam zaakceptowaną więc nie zależy mi na tym żeby cisnąc dealera na kasę. Właściwie cena jest taka jaką dali na otomoto.
Natomiast bardzo by mi zależało żeby wynegocjować jakieś dopasienie auta. Czy to w ogóle jest realne czy nie będą chcieli gadać? Interesują mnie głównie takie bajery jak :

1) Wymiana kół na większe z 17 na 18
2) Dołożenie tylniej kamery cofania

Innych rzeczy pewnie nie da się dołożyć.
pozdrawiam - Maciek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Big »

Maciek, a nie prościej po prostu pójść, zapytać, ponegocjować? Powiedz mi skąd my mammy wiedzieć na co zgodzi się dealer u którego kupujesz auto??? Nie masz języka z buzi, żeby zapytać u dealera? Widzę, że z każdą, nawet najdrobniejszą sprawą, zwracasz się o poradę do forumowiczów. Nie przesadzasz trochę?
Przypominasz mi pewnego forumowicza z OCP który pytał na forum o każdą rzecz. Ludzie mieli z niego niezły ubaw bo chłopak niemalże pytał o to jakie gacie ma dzisiaj na siebie założyć.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: JacekRS »

Skoro gadamy o jeździe innymi autami, to sie tez wypowiem, ostatnio jeździłem Macanem 440PS, ładny samochód fajnie wykończony, ale co mnie wnim najbardziej interesowało to jak zapierdala i... wg mnei nie zapierdala.
Może to tez takie wrażenie przez gabaryty, ale i z procedury Launch Control i tak ogólnie w trasie to szału w przyspieszeniu nie zaobserwowałem, mimo że ma to 4,4s do setki. Ot powiedziałbym, że jest to zajebiście sprawnie poruszający się SUV.
Rozmawiając z właścicielem dowiedziałem się, że jest deko zdziwiony jedną rzeczą, Panamera 4,2 litra paliła mu do 15l przy jeździe w koło komina, a Macan 3,6 litra tyle, że w turbo żre od 17`u :) BTW auto fajne i w sumie mógłbym takie mieć :)

Kolejna "krową" którą jeździłem, to Grand Cherokee diesel 250PS... to jest dopiero dramat:D Wersja Summit. Czy to na Sport, czy na normalnym trybie ten samochód zbiera się jak autobus z zatoczki przystankowej. Oczywiscie to nie jest auto do zapierdzielania, ale od 140km/h temu autu już jest ciężko, a od 160km/h zauważyłem, że mimo 20 calowych kół trzeba się skupić bardziej na prowadzeniu auta, bo potrafi zabujać przy bocznym podmuchu. Na plus spalanie, bo właściciel od nowości czyli od 6,5kkm nie kasował spalania i oscylowało w okolicach 8,9l/100km. Samochód idealny do dojeżdżania na ferme kurników, gdzxie brak asfaltu :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Macan w brew pozorom jest też duży i ma straszne opory przy większych v, jak zresztą wszystkie suvy....w porównaniu nawet do twojej skodzinki będzie ciężko takiej krówce ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: JacekRS »

CLO27 pisze:Macan w brew pozorom jest też duży i ma straszne opory przy większych v, jak zresztą wszystkie suvy....w porównaniu nawet do twojej skodzinki będzie ciężko takiej krówce ;)
Dlatego "Szwagier" - od pewnego czasu z uznaniem dla osiągów podchodzi do Skodzinek :D

Mnie tam Skoda nie przeszkadza. Nikt nie zwraca uwagi, sąsiedzi nie sapią, niektórzy nawet nie zauważyli, że zmieniłem Octavię na Superba i o to chodzi :) :mrgreen:
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: leszekmw »

JacekRS pisze: tak ogólnie w trasie to szału w przyspieszeniu nie zaobserwowałem, mimo że ma to 4,4s do setki.
co to się z kolegami robi..4s do setki nie jedzie.. :lol:
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: JacekRS »

leszekmw pisze:
JacekRS pisze: tak ogólnie w trasie to szału w przyspieszeniu nie zaobserwowałem, mimo że ma to 4,4s do setki.
co to się z kolegami robi..4s do setki nie jedzie.. :lol:
Pfff - jak nasi politycy i dziennikarze, stosujesz wyrwane z kontekstu części zdań:P

Napisałem, "Może to tez takie wrażenie przez gabaryty" :P
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sane »

Mogę powiedzieć podobnie o F-Pace 380KM. Wrażenia podobne jak ten Macan - ze startu dawał radę, nawet bardzo. W trasie przy wyższych prędkościach czuć było, że aerodynamika nie pomaga. Powyżej 180 już lekko nie miał.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: maciek8791 »

Big pisze:Maciek, a nie prościej po prostu pójść, zapytać, ponegocjować? Powiedz mi skąd my mammy wiedzieć na co zgodzi się dealer u którego kupujesz auto??? Nie masz języka z buzi, żeby zapytać u dealera?
Oczywiście że pytałem o to dealera tylko że jego interes polega na tam żeby nie zawsze powiedzieć prawdę. Np. Jeden dealer powiedział że "skoda nie ma takiej możliwości". Dzisiaj dopiero się okazało, u innego dealera, że jednak ma. Więc moje pytanie jak najbardziej miało sens, a ty zupełnie niepotrzebnie naindorzyłeś się jak jakieś stare zapyziałe kwoczysko. IMHO ten wątek jest właściwy żeby zapytać o praktyki dealerów. O to co powie mi dealer przecież nie pytam, pytam ogólnie o dealerów co mogą dać a co nie - czytaj uważnie co jest napisane.


M.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Enriquez »

Jeżeli auto wyprodukowane, to raczej nie będą w stanie nic dołożyć, a o darmowej wymianie kół bym raczej zapomniał. No chyba że znajdą takiego Kamracika, chętnego w drugą stronę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

Też niekoniecznie, pytałem kiedyś o możliwość takiego myku przy okazji wyjaśniania jednej z kwestii i nie bardzo chcieli iść w tą stronę. Jest przy zamówieniu konkretna specyfikacja auta przypisana do VIN i nie bardzo chcą z tym polemizować.
ACextreme
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, o 18:37
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: ACextreme »

Witam,
Przegrzebałem spory kawał tematu, lecz nie znalazłem tego co mnie interesuje, więc pytam.
Ma ktoś doświadczenie w zamówieniu Superba pod Leasing Niskich Rat? Wybieram się do salonu na dniach i fajnie byłby wiedzieć jak rozmawiać, a raczej czy mnie nikt nie robi na cacy. A więc jakiego rabatowania można się spodziewać przy zamówieniu pod taki leasing samochodu z produkcji? Nie chodzi o to ile mogę maksymalnie wyprosić, a bardziej jakie są realne widełki.
Dzięki!
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

Sam leasing niskich rat jest raczej drogim produktem (było już o tym). Rozmowa o rabacie to inna para kaloszy, najpierw rabat, potem finansowanie (też już było).
Obrazek
ACextreme
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, o 18:37
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: ACextreme »

Każdy liczy po swojemu oczywiście i każdy ma inne oczekiwania. Wiadomo że przy takim finansowaniu musi być hak, np. w postaci zaniżonej wartości końcowej. To bardzo podobnie jakby własny samochód odsprzedawać dealerowi - nigdy się nie opłaca ;)

Kończy mi się leasing standardowy na Golfa, którym jeżdżę od trzech lat i szukałem długo następcy, a jako że nie zależy mi zupełnie na wykupie czy zakupie samochodu, a na jego używaniu EasyLease i jemu podobne biorę pod uwagę. Liczyłem mniej więcej tak, aby nie płacić więcej niż obecnie za Golfa, na którego mam leasing 48m/15%wkładu/1%wykup, a który kosztował w finansowaniu 109.000zł, więc w "wynajmie" mogę celować wyżej.
Finalnie wyszło mi biorąc pod uwagę parametry 36m/5%wkładu/40tyś przebiegu rocznie, że np. Audi A4 o wartości 250.000tyś wyjdzie mnie równo 1000zł więcej niż płacę teraz. Arteon o wartości 200.000zł... 900zł więcej, a więc praktycznie cena Audi. Przy tym ubezpieczenie na oba wychodzi znacznie drożej, a w Audi max. przebieg można ustalić na 30tyś rocznie.

No i tak dotarłem do Superba, gdzie konfiguracja 1.8TSI DSG L&K + wszelkie ważne opcje zamyka się na ok. 169tyś, a miesięczna rata wychodzi 100-150zł więcej niż płacę teraz. W takich pieniądzach nie sposób podejść do konfiguratora zarówno Passata, jak i Arteona, które w wyposażeniu mi odpowiadającym jakby nie liczyć dobijają do 200tyś. Co do wyposażenia celuję raczej w pełną opcję, gdyż taką mam teraz w Golfie (DCC/szklany dach/fotele ergo/topnavi/Dynaudio/ACC/18" itp.).
To co mnie zastanawia - czy jest sens wbić w konfigurator 2.0TSI 220KM, tak aby dało się to zrabatować do wyjściowej ceny 1.8
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bartekpion »

sens jest taki, że w 2.0 masz mokre DSG,a w 1.8 suche.
ODPOWIEDZ