Usterki s3

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

jak kręcisz w lewo o 1/4 bo chcesz podnieść to ok. Ale jakbyś chciał wrócić z powrotem to kręcisz w prawo - i tu zonk, bo kręcąc w prawo najpierw kasujesz luz i tyci tyci obniżasz. Natomiast jak z pozycji nazwijmy to +1/4, cofniesz się o -1/2 i dokręcisz +1/4 to będziesz w położeniu wyjściowym. Po prostu jak obserwujesz ścianę, to na początku możesz sobie kręcić a lampa stoi w miejscu i rusza po chwili. Chodzi mi o to, żeby wyeliminować ten błąd.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Elninjo »

Ja byłem dzisiaj na ponownej kalibracji czujnika przyspieszenia wzdlużnego... Najdziwniejsze jest to, że poprzednia kalibracja wystarczyła na miesiąc... Mają pisać do producenta by rozwiązał problem...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

bartekpion i Enriquez - jeszcze raz wielkie dzieki za wyjasnienia i cierpliwe tlumaczenie :)
dzieki Wam wiem co i jak
zrobie regulacje na spokojnie w weekend
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, o 19:45 przez nok7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki s3

Post autor: piramida »

Za co ten czujnik przyśpieszenia wzdłużnego odpowiada?
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Elninjo »

Za mulenie... opóźnienie DSG i większe spalanie...
Spalanie z powodu większego ciśnięcia w gaz...
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki s3

Post autor: piramida »

Skąd wiadomo że czujnik uszkodzony? Czuć to podczas ruszania i jazdy na co dzień?
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Elninjo »

Tak... samochód przestał jeździć... Ogromna turbodziura... Spalanie około 1 l więcej... W zakręty na mieście wchodzi na 3-4 biegu i potem nie reaguje na przyspieszenie...
Podobno to w 4x4 częsta przypadłość tyle, że nie wiedzą czemu gubi ustawienia...
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: AdamB »

Od kilku dni (tzn. od czasu lekkich mrozów) mam problem ze wskaźnikiem temperatury zewnętrznej. Po wjechaniu do garażu, parkingu podziemnego lub innego ciepłego miejsca, wyświetla się nadal ta sama temperatura, która była na zewnątrz. Nawet po całej nocy stania w ciepłym, po odpaleniu nadal twierdzi, że jest ujemna temperatura i dopiero po wyjechaniu na zewnątrz aktualizuje ją do rzeczywistej wartości.
Czy to normalne? Może w przypadku nagłych, dużych skoków temperatury, auto wyświetla ostatnio zapamiętaną wartość lub pobiera ją z internetu?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

To normalne zjawisko.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Usterki s3

Post autor: JacekRS »

Normalne, też tak mam.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Elninjo »

Elninjo pisze:Tak... samochód przestał jeździć... Ogromna turbodziura... Spalanie około 1 l więcej... W zakręty na mieście wchodzi na 3-4 biegu i potem nie reaguje na przyspieszenie...
Podobno to w 4x4 częsta przypadłość tyle, że nie wiedzą czemu gubi ustawienia...
No to tym razem krótszy czas do awarii... Ponownie czujnik przyśpieszenia wzdłużnego padł i nie pamięta ustawień... Skoda nakazała w 1 kolejności wymienicz czujniki ABS... Zobaczymy co dalej... ;)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: sane »

Tak na marginesie - kolega piecu podlinkował w innym temacie.
Historia jednego Passata B8, polecam przeczytać całość: http://passeratti.pl/

Żeby nie było, że Superb jakiś wyjątkowo usterkowy :D
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

nok7 pisze:bartekpion i Enriquez - jeszcze raz wielkie dzieki za wyjasnienia i cierpliwe tlumaczenie :)
dzieki Wam wiem co i jak
zrobie regulacje na spokojnie w weekend

od powyzszego wpisu praktycznie codziennie rano swiatla zawieszaly sie po starcie silnika i swiecily na ok 2m przed samochod wiec umowilem sie na naprawe do ASO (ale innego niz za pierwszym razem) no i zglosilem obie przypadlosci (zawieszajace sie swiatla + za niska linie swiatel)

pierwszego nie zrobili - podlaczyli pod kompa, stwierdzili ze nie ma bledow i temat zamkniety..
ale przynajmniej wyregulowali mi linie swiecenia - teraz swieca tak jak przed "naprawa" w tym pierwszym ASO (w miedzy czasie znalazlem pare roznych punktow odniesienia zeby porownac stan przed i po druga naprawa no i na szczescie na nich wszystkich widze zdecydowana poprawe)

ciekawe jak bedzie sie rozwijal pierwszy problem - chyba dopiero jak sie zawiesza na amen to moze ASO zarejestruje problem i zacznie naprawiac...
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

aha i jeszcze jedno - gdzies czytalem dyskusje o gwarancji mobilnosci (nie pamietam ktory to watek)
jak bylem w ASO to na biurku konsultanta serwisowegp staly takie 2 tabliczki zatytulowane gwarancja mobilnosci wiec przeczytalem na co w ramach tego taki zwykly smiertelnik jak ja moze liczyc

a wiec jako klient skody moge
- otrzymac bilet ztm + rozklad jazdy!!!
- moga mi zamowic taksowke z wybranej przeze mnie korporacji
- moge tez odplatnie wypozyczyc fabie lub rapida (platnosc za caly dzien lub na godziny)

no wiec nie rozpieszcza nas skoda - w wiekszosci przypadkow s3 gruubooo powyzej 100k a w przypadku awarii bilet ztm i rozklad w lape i do widzenia...
notabene rozsmieszyli mnie ta opcja zadzwonienia po taksowke w ramach gwarancji mobilnosci
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Usterki s3

Post autor: bartekpion »

Ty masz prostą sprawę: nagraj film, lub niech Ci ktoś pomoże, przedstawiający jak się wieszają światła po uruchomieniu, i z tym idź do nich, nich wysyłają do centrali jako ich materiał. tylko kręć krótkie filmy - bo duże im na skrzynkę ponoć się nie mieszczą. mi kazali nagrać drganie prawego palnika ksenonowego - tylko w czasie jazdy to można uczynić, najlepiej widać na studzienkach kanalizacyjnych, przełomach asfaltu itp drobnych nierównościach, tylko że one są najczęściej na terenie oświetlonym i kiepsko widać drganie w takich warunkach... i rób co chcesz człowieku...
ODPOWIEDZ