liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: najmita »

whity pisze:W superbach sie skupia każdy na bocznych wiatrach a nie na wyprzedzaniu :lol:
A może to wyprzedzanie powoduje wiatry, zwłaszcza jak się to robi 125 konną wersją...
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: Forest »

Mam octavię 3 FL i nie widzę dużej różnicy w głośności w stosunku do Superba... Jest trochę głośniej, ale O3 FL nie jest głośnym samochodem. Silniki te same, Octavia ma większe koła, bo 225/45/17.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: Camillinhio »

Forest, jeśli Twoim zdaniem octavia nie jest głośnym autem, albo porównywalnie głośnym jak superb, to:
A) coś z Twoim superbem jest nie tak
B) powinieneś się udać do laryngologa, bo chyba jest coś na rzeczy ;)
Obrazek
kubenio
Posty: 14
Rejestracja: 17 gru 2015, o 09:59
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: Inny
Aktualnie: 272 km
Imię: Kuba
Lokalizacja: Kraków

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: kubenio »

Panowie reasumując kombi głośniejsze od liftback czy nie?
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: Forest »

Camillinhio pisze:Forest, jeśli Twoim zdaniem octavia nie jest głośnym autem, albo porównywalnie głośnym jak superb, to:
A) coś z Twoim superbem jest nie tak
B) powinieneś się udać do laryngologa, bo chyba jest coś na rzeczy ;)
Octavią FL zrobiłem już ponad 20 tys km, Superbem ponad 10. Jest tam jakaś różnica, ale nie taka, żeby to zauważyć przy pierwszym wejściu do auta. Ktoś kto wsiądzie pierwszy raz nie zauważy różnicy. Octavia jest za to trochę szybsza - to akurat czuć bardziej niż to że jest troszkę głośniejsza. Jeśli chodzi o ciche auta to jechałem w życiu jednym, które było naprawde ciche. I nie będzie to żaden z współcześnie produkowanych samochodów tylko stare E38 z najsłabszym silnikiem 2.8. Komfort był jednak porażający. Zero szumów od kół, wyciszenie odgłosów niewyobrażalne w dzisiejszych "plastikach" pokroju Superba, Passata Czy A6. Praca zawieszenie po dziurach - bezszelestna. Silnik gdzieś tam daleko mruczał, bardziej było to widać po obrotomierzu. Także jeśli nie jeździliście nigdy czymś takim to spróbujcie i wtedy zobaczycie jak głośne są dzisiejsze auta.
Wesolek
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2017, o 16:49
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa - okolice

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: Wesolek »

Forest pisze:
Camillinhio pisze:Forest, jeśli Twoim zdaniem octavia nie jest głośnym autem, albo porównywalnie głośnym jak superb, to:
A) coś z Twoim superbem jest nie tak
B) powinieneś się udać do laryngologa, bo chyba jest coś na rzeczy ;)
Octavią FL zrobiłem już ponad 20 tys km, Superbem ponad 10. Jest tam jakaś różnica, ale nie taka, żeby to zauważyć przy pierwszym wejściu do auta. Ktoś kto wsiądzie pierwszy raz nie zauważy różnicy. Octavia jest za to trochę szybsza - to akurat czuć bardziej niż to że jest troszkę głośniejsza. Jeśli chodzi o ciche auta to jechałem w życiu jednym, które było naprawde ciche. I nie będzie to żaden z współcześnie produkowanych samochodów tylko stare E38 z najsłabszym silnikiem 2.8. Komfort był jednak porażający. Zero szumów od kół, wyciszenie odgłosów niewyobrażalne w dzisiejszych "plastikach" pokroju Superba, Passata Czy A6. Praca zawieszenie po dziurach - bezszelestna. Silnik gdzieś tam daleko mruczał, bardziej było to widać po obrotomierzu. Także jeśli nie jeździliście nigdy czymś takim to spróbujcie i wtedy zobaczycie jak głośne są dzisiejsze auta.
Naprawdę cichy samochód jakim jeździłem to Lexus LS 400. Tam nawet przy 200 km była cisza, że z pasażerami z tyłu można było cichym głosem rozmawiać.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: feels3 »

Nie wiem czy coś zmienili w O3 fl ale po 4 latach z O3 i testowych jazdach S3 (na swojego wciąż czekam) to różnica jest jednak nie mała na korzyść S3.

Przy czym ja patrzę na całokształt nie tylko na to co pokazuje sonometr. O3 ma wyjątkowo paskudnie zestrojone zawieszenie, buja się, przechyla na zakrętach, nurkuje mocno podczas hamowania, sprawia mylne wrażenie że jest miękko, a jednocześnie wszystkie poprzeczne nierówności przenosi do kabiny gorzej niż mój Golf GTI, przejazd po kostce brukowej (zależy ofc jaka i gdzie) to potrafi być bardzo nie miłe doświadczenie akustyczne w O3, nawet bardziej chropowaty asfalt potrafi zepsuć humor w trasie, do tego wyraźnie gorsze spasowanie kabiny która już od nowości odzywała się na każdych nierównościach czy nawet drgania od podwozia/silnika w kabinie. Każdy z tych elementów jest lepszy w S3, więc całościowy komfort jest wyraźnie większy.

Dla przykładu podam że jadąc Kodiaqiem po autostradzie szumy przy szybach były większe niż w O3, ale od drogi czułem że jest odizolowany dużo lepiej niż moja Octavia i w tej sytuacji same szumy mi nie przeszkadzały i jechało się przyhemnie choć sonometr pokazał by zapewne więcej decybeli w Kodiaqu.
Ja generalnie właśnie z tym głównie miałem problem z Octavią, po długiej trasie miałem dość tego pozornie mało słyszalnego brzęczenie/buczenia/mikrodrgań/rezonansu całego tunelu, podłogi, czy nawet pedału gazu. Generalnie pod tym względem O3 to paskudne auto.

W czasie świąt miałem też okazje jechać Fiatem 500x i o ile powyżej 120km/h szumy już dawały się we znaki, do tego tylko 5biegowa skrzynia nie dawała komfortu podróżowania z większą prędkością tak izolacja od drogi na poziomie dużo lepszy od O3 i poniżej 120 km/h komfort jazdy w Fiacie dużo lepszy, jest mimo wszystko komfort akustyczny, choć wrzucam do niego rzeczy na pozór nie pasujące.
Jimmy_PoP
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2017, o 10:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: Jimmy_PoP »

kubenio pisze:Panowie reasumując kombi głośniejsze od liftback czy nie?
Kombi ma po prostu jest inny efekt dźwiękowy spowodowany przez większą kabinę. Analogicznie w mniejszym pokoju echo jest mniejsze niż w większym i pustym pomieszczeniu. Dlatego jeśli pojawiają się jakieś odgłosy to większa kabina może to spotęgować. Myślę jednak, że różnice są tak małe, że wręcz niezauważalne.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: rezon »

IMHO kombi jest nieco głośniejsze od liftbacka z prostej przyczyny - półeczka lepiej tłumi dźwięki z bagażnika niż zasłonka. Ale tak samo panorama gorzej tłumi niż dach blaszany. Generalnie w Superbie - nie ważne czy lift czy kombi - da się spokojnie rozmawiać przy dużych prędkościach. Lexus to nie jest, ale Octavia też nie - mimo wszystko jest lepiej wyciszony niż Octavia
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
nik_t
Posty: 16
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: nik_t »

S3 Combi z grubszymi szybami i wiatr hula i napierdala jak w Juracie na plaży zza Parawanu. Coś koszmarnego. Do 120-140 przyjemnie powyżej 160kmh gorzej niż w samolocie. Szczególnie prawy słupek przetłacza hektolitry wiatru - możnaby do intercollera podpiąć to chociaż by efekt plus był.

Oczywiście że combi jest głośniejsze - Pudło rezonansowe. Rozumiem że kolegom powyżej relingi odpadły i nie mają prawa hałasować??
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: RybaDK »

Mam dwa we firmie 1,8 TSI kombi i 1,4 TSI Liftback. Na co dzień jeżdżę kombi od czasu do czasu przejadę sie liftbackiem i dużej różnicy w halasie nie widze tylko jeden i drugi głośny powyżej 160km/h ale żadnych świstów czy innych dziwnych dźwięków nie słyszę.
Moja żona ma Clio 1.2 75Km i żeby się główce wyprostowało czasami się przejadę - to jest jazda , ja po przesiadce na S3 całuje kierownicę.

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: whity »

Dziwne ze forest sie jeszcze tu nie odezwał
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: Camillinhio »

Może jeszcze jeździ i testuje? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: Forest »

Forest pije piwo teraz. Jutro na trzeźwo coś wymyślę :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: liftback vs kombi głośność - stwierdzenie handlowca

Post autor: Camillinhio »

Najlepsze pomysły są po pijaku. Działaj teraz ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ