S3 problemy z Amundsen?

Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

S3 problemy z Amundsen?

Post autor: emce »

Cześć!

Nie chcę panikować, po kilku tygodniach użytkowania, ale przeszukałem forum i wątku jako takiego o problemach z Amundsenem nie znalazłem, więc wolę zapytać. Dziś po raz pierwszy system przyjął zawieszkę i to IMO dość poważną. Korzystałem z ACP (w końcu to początki, więc chcę wszystko przetestować :P). Korzystałem dlatego, że wbudowana Navi nie ma najnowszych tras i pewnie będę musiał ją zaktualizować przy najbliższej wizycie w serwisie. Wracając do brzegu. Zaparkowałem, iPhone'a odpinam, przełączam na RADIO, bo jeszcze coś chciałem posłuchać, gaszę silnik, otwieram drzwi i tutaj normalnie wszystko się wyłącza, a dziś nie... radio gra w najlepsze, ale nie mogę z nim NIC zrobić. Power nie działa, głośniej/ciszej też, przełączenie na inne MEDIA etc. też. Wychodzę, zamykam i widzę, przez szybę, że dalej gra. Otwieram, podpinam telefon, odpalam i nagle zaczęło być znów responsywne. Później już normalnie.

Czy Wam też się zdarzają tego typu przygody? U mnie to pierwszy raz, więc jak się nie powtórzy, to zapomnę, ale jak wróci, to lepiej wiedzieć kogo za to karcić ;)

W sumie to jak już napisałem, to wspomnę jeszcze o karcie SD. Kupiłem 128GB i powrzucałem kilka płyt we flac'ach. Niestety karta nie zawsze jest widoczna przez radio. Czyżby była to kwestia jej wielkości?
SZUBAR
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2017, o 19:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: SZUBAR »

Kolego co to ACP?
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: emce »

Apple CarPlay, chyba, że jest inny... oficjalny skrót ;)
SZUBAR
Posty: 53
Rejestracja: 19 sie 2017, o 19:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: SZUBAR »

Oki już kumam. Mam tel z Androidem. Co do twoich problemów to podjedź najlepiej do Serwisu niech to sprawdzą. Ja odebrałem skodzinkę w Październiku z Amundsenem na rok modelowy 2018. Po miesiacu przestała mi działać Skoda Connect w samochodzie a system multimedialny przestał łaczyć się z Internetem. Tzn widzi źródło ale nie może się połączyć. Byłem na wizycie w serwisie i okazało się że mam wgrane błędne oprogramowanie. Zdarzyły się im już dwa takie przypadki których symptomem jest zawieszanie sie systemu multimedialnego lub niepoprawne działanie niektórych aplikacji. W poniedziałek oddaję samochód do zmiany oprogramowania co ciekawe trwa to od 5 do 7 godzin.
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: emce »

SZUBAR pisze:Oki już kumam. Mam tel z Androidem. Co do twoich problemów to podjedź najlepiej do Serwisu niech to sprawdzą. Ja odebrałem skodzinkę w Październiku z Amundsenem na rok modelowy 2018. Po miesiacu przestała mi działać Skoda Connect w samochodzie a system multimedialny przestał łaczyć się z Internetem. Tzn widzi źródło ale nie może się połączyć. Byłem na wizycie w serwisie i okazało się że mam wgrane błędne oprogramowanie. Zdarzyły się im już dwa takie przypadki których symptomem jest zawieszanie sie systemu multimedialnego lub niepoprawne działanie niektórych aplikacji. W poniedziałek oddaję samochód do zmiany oprogramowania co ciekawe trwa to od 5 do 7 godzin.
Dzięki! Tak właśnie zrobię. W przyszłym tygodniu będę się chciał wybrać na wymianę oleju po 1k km., także poruszę temat :)

Ps.
Też modelowy 2018
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: kamracik »

Odnośnie karty i Flac, to sprawdź jaką prędkość ma ta karta, było tutaj już parę przypadków, że karta była zwyczajnie za wolna.
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: emce »

Cenna uwaga. Z tego co sprawdziłem to jest to PQI SDXC UHS-1 Class 10 z odczytem na poziomie 90MB/s i zapisem 45MB/s (http://www.pqigroup.com/prod_in.aspx?mn ... rodid=1567).
W tym wypadku ważniejsza jest ta pierwsza wartość, bo w końcu odczytuje, więc przy wielkości pliku +/- 30MB IMO powinno być wystarczające.
Odpukać... od dwóch dni problem nie występuje :D
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: Łuki_ssuperb »

:lol:
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: przemoka »

Ale jak się trafi na podróbę (a tych jest niestety sporo), to się okazuje, że transfer z karty to 1 MB/s. I na FLACi to już nie starcza. Zatnie, pogra kilka sekund i przeskoczy, itp.
Awatar użytkownika
emce
Posty: 47
Rejestracja: 4 lis 2017, o 12:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: emce »

To racja, natomiast problem u mnie głównie był taki, że radio na etapie odczytu karty jej nie widziało, a jak już widziało, to zawsze do wyłączenia normalnie grało/działało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: S3 problemy z Amundsen?

Post autor: __atomek__ »

U mnie raz zamroził sie obraz i radio zostało wyciszone. Akurat jechałem do ASO w innej sprawie, ale jak to bywa u lekarza pacjent na parkingu przed serwisem ozdrowiał. Tak, czy inaczej mozna wykonac reset radia przytrzymując wciśniętą gałkę włączania radia. Nie tracimy żadnych ustawień, tylko wymuszamy wyłączenie i ponowne włączenie
Pozdrawiam:
Tomek
ODPOWIEDZ