Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: piecu »

Policz sobie sam, a nie ufaj narketingowcom z vw. Wpłata początkowa + 35 * rata + kwota wykupu. To wszystko podziel przez cenę samochodu i dostaniesz to 107%. To magiczne (niecałe) 101% wyjdzie jak odliczysz GAP (czyli to RTI) od raty.
visual6
Posty: 28
Rejestracja: 12 gru 2017, o 06:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Finansowanie

Post autor: visual6 »

piecu pisze:Policz sobie sam, a nie ufaj narketingowcom z vw. Wpłata początkowa + 35 * rata + kwota wykupu. To wszystko podziel przez cenę samochodu i dostaniesz to 107%. To magiczne (niecałe) 101% wyjdzie jak odliczysz GAP (czyli to RTI) od raty.
Dzięki, wszystko się zgadza, bez RTI wychodzi 100,76%, z RTI 104,3%.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: skipper »

visual6 pisze: Dobrze rozumiem, że w przypadku niskiej wartości końcowej kupuję do majątku prywatnego, następnie wprowadzam jako środek trwały do firmy i amortyzuję jeszcze raz?
tego to nie wiem - zapytaj księgowej,
ale możesz wykupić prywatnie i sprzedać bez VATu na umowę po pół roku
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Jimmy_PoP
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2017, o 10:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Re: Finansowanie

Post autor: Jimmy_PoP »

skipper pisze:
visual6 pisze: Dobrze rozumiem, że w przypadku niskiej wartości końcowej kupuję do majątku prywatnego, następnie wprowadzam jako środek trwały do firmy i amortyzuję jeszcze raz?
tego to nie wiem - zapytaj księgowej,
ale możesz wykupić prywatnie i sprzedać bez VATu na umowę po pół roku
Od jakiegoś czasu (bodajże roku) nie ma już czegoś takiego jak wykup prywatny. Zmieniły się przepisy prawa bankowego.
Jimmy_PoP
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2017, o 10:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Re: Finansowanie

Post autor: Jimmy_PoP »

visual6 pisze:
skipper pisze:1. dodatkowe % to właśnie to RTI D3
...bo chcę to ubezpieczenie wziąć poza leasingiem.

Dobrze rozumiem, że w przypadku niskiej wartości końcowej kupuję do majątku prywatnego, następnie wprowadzam jako środek trwały do firmy i amortyzuję jeszcze raz?
1. Z tego co wiem to VW Leasing możesz wykupić pakiet OC/AC na pierwszy rok i może się to opłacać bo masz wtedy ubezpieczenie wliczone w ratę leasingu, którą wrzucasz w koszty. Jeśli kupisz sobie osobno to produkty ubezpieczeniowe mają zerową stawkę VAT, więc odpiszesz tylko dochodowy. W następnych latach i tak trzeba kupować osobno.

2. Nie ma już opcji wykupy leasingu operacyjnego bezpośrednio do majątku prywatnego. Wiem bo wykupiłem jedną skodę w maju 2016 i jeszcze się dało. W tym roku nie miałem już takiej opcji.
Mój znajomy natomiast zrobił tak, że miał wysoką kwotę wykupu i po prostu wziął w leasing jeszcze raz ten sam samochód. Czy to się opłaca? Tak średnio bym powiedział.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Finansowanie

Post autor: skipper »

dzięki za info, nie wiedziałem że się zmieniły przepisy co do wykupu...
w marcu 2017 (w Santander) jeszcze się dało bo tak zrobiłem z innym samochodem
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
jarzyn
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:47
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Silesia

Re: Finansowanie

Post autor: jarzyn »

Tylko Jak ubezpieczenie jest wliczone w ratę to jego cena jest podniesiona o VAT :) A przy odliczeniu 50% jesteś do tylu o połowę vatu w stosunku do płatności za ubezpieczenie gotówką.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Finansowanie

Post autor: TFil »

I dlatego nie warto go wliczać - a nie wiem, dlaczego sprzedawcy tak namawiają na to? Pewnie chodzi o podniesienie kwoty leasingu, to lepsza prowizja wpada ;-)
Blueskojota
Posty: 65
Rejestracja: 2 lis 2017, o 19:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Blueskojota »

visual6 pisze:Panowie, prowadzę działalność jednoosobową stąd rozważam leasing operacyjny i kilka pytań do bardziej doświadczonych:

3) Czy RTI D3 to jest ten GAP?

pamiętaj, że gapy są różne.

Gap indeksowy i fakturowy.


fakturowy pokrywa różnicę między wartością ubezpieczenia a wartością fakturową pojazdu

gap indeksowy pokrywa albo procent wartości pojazdu albo procent wypłaconego ubezpieczenia.

to może mieć znaczenie przy kradzieży pojazdu w 3-4 roku leasingu.


przykład; )

Gap 30% wartości pojazdu.

kradną Ci auto za 110 tysięcy po 3 latach używania. według ubezpieczyciela auto jest warte 60 000 i tyle wypłaca. gap 30% pokrywa dodatkowe 18k. w sumie dostajesz 78 000 i w plecy jesteś 32 000.



fakturowy równa do pełnej.

pewnie już było, ale polazłem tylko kilka stron do tyłu.
yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Finansowanie

Post autor: yacobo »

RTI D3 to fakturowy ?
Blueskojota
Posty: 65
Rejestracja: 2 lis 2017, o 19:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Blueskojota »

w VW używają pojęcia gap i rti - rti to fakturowy.
w PZU gap nazywany był też fakturowym.

zapytaj dla bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Finansowanie

Post autor: jimw »

Jimmy_PoP pisze:
visual6 pisze:
skipper pisze:1. dodatkowe % to właśnie to RTI D3
...bo chcę to ubezpieczenie wziąć poza leasingiem.

Dobrze rozumiem, że w przypadku niskiej wartości końcowej kupuję do majątku prywatnego, następnie wprowadzam jako środek trwały do firmy i amortyzuję jeszcze raz?
1. Z tego co wiem to VW Leasing możesz wykupić pakiet OC/AC na pierwszy rok i może się to opłacać bo masz wtedy ubezpieczenie wliczone w ratę leasingu, którą wrzucasz w koszty. Jeśli kupisz sobie osobno to produkty ubezpieczeniowe mają zerową stawkę VAT, więc odpiszesz tylko dochodowy. W następnych latach i tak trzeba kupować osobno.

2. Nie ma już opcji wykupy leasingu operacyjnego bezpośrednio do majątku prywatnego. Wiem bo wykupiłem jedną skodę w maju 2016 i jeszcze się dało. W tym roku nie miałem już takiej opcji.
Mój znajomy natomiast zrobił tak, że miał wysoką kwotę wykupu i po prostu wziął w leasing jeszcze raz ten sam samochód. Czy to się opłaca? Tak średnio bym powiedział.
A możesz przytoczyć ten przepis lub jego źródło, bo pierwsze słyszę... Jak brałem leasing w maju 2017 to opcja wykupu nawet za 1% do majątku prywatnego była jak najbardziej możliwa...
yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Finansowanie

Post autor: yacobo »

w którym momencie mozna robić zakupy na fakture aby wrzucić sobie w koszty, np: kosmetyki, opony itd.
Po odbiorze samochodu, po podpisaniu umowy leasingowej, po przelaniu wpłaty początkowej?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Finansowanie

Post autor: kamracik »

Najbezpieczniej po zarejestrowaniu auta. W praktyce przed też, prawo tego nie zabrania.
misiul
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2017, o 11:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Finansowanie

Post autor: misiul »

Cześć,
natrafiłem na problem z VW Leasing, odmowa finansowania -sytuacja finansowa.

Małżonka jest lekarzem od 2011 prowadzi dz.gosp. jako indywidualna praktyka lekarska. Ma umowę kontraktu bezterminową.

Problem polega na tym, że ostatnie prawie 2 lata przebywała na zasiłku z tytułu ciąży i urodzenia dziecka. Prace wznowiła od 11.2017.
Niestety VW Leasing nie uznał całkiem pokaźnych kwot zasiłku jako przychód w latach 2016 i 2017. Tak więc bazuje tylko na 11-12.2017 jako miesiącach prowadzenia działalności. Nie interesuje go profesja, umowa kontraktu na przyszłość. Odmawia Leasingu. Macie jakiś pomysł? Może znacie innych leasingodawców (też atrakcyjnych), króezy sfinansują tą nieryzykowną transakcję?
ODPOWIEDZ