VBLeasing

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Oly
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2017, o 19:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

VBLeasing

Post autor: Oly »

Koledzy,

Zastanawiam się nad wyborem leasingu. Wpłata 45%, wykup 1%, 3 lata. Dostałem ofertę z VBleasing oferują bez GAP (możliwość dokupienia GAP we własnym zakresie np AutoProtect) Co o tym myślicie ?

Czy są jakieś haczyki w VB o których handlowcy nie mówią ? Np. czy strasznie zdzierają za ubezpieczenie ?
skodydwie
Posty: 66
Rejestracja: 29 paź 2017, o 12:47
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: VBLeasing

Post autor: skodydwie »

A nie lepiej 20%, 4 lata po <1% i wysoki wykup? Wychodzi wprawdzie kilka % więcej, ale mniej niż koszt pieniądza w czasie, a za 4 lata można, ale nie trzeba wykupić. Ubezpieczenia finansowane leasingiem nie opłacają się (dodają VAT).
Oly
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2017, o 19:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: VBLeasing

Post autor: Oly »

W kwestii ubezpieczenia, wiem, że w pierwszym roku mam narzucone Hestia 3,1% to jeszcze okej, prawie wartość rynkowa przy moich zniżkach. Ale co będzie w drugim i trzecim roku ? Czy mogę sam wybrać sobie ubezpieczenie ? Słyszałem, że potrafią narzucić bardzo drogie ubezpieczenia
yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: VBLeasing

Post autor: yacobo »

kolejne lata to 4-4.2% wartości pojazdu
Oly
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2017, o 19:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: VBLeasing

Post autor: Oly »

a realnie można dobrać swoje ubezpieczenie ze swoii zniżkami ? Czy są tak wybredni, że wielu TU nie chcą ?


Znacie GAP Autoprotect ? Wychodzi duuuużo taniej niż RTI/GAP z VB (1600 vs 4300 zł przy kwocie faktury 130 tys), dodatkowo VB ma GAP od kwoty netto a ten tańszy jest fakturowy
skodydwie
Posty: 66
Rejestracja: 29 paź 2017, o 12:47
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: VBLeasing

Post autor: skodydwie »

Ja miałem poprzednio leasing w VW, to brałem swoje ubezpieczenia, tylko były pewne warunki (bez udziału własnego, ori części, etc.). Nie wiem jak jest na dzis. Za rok się będę martwił. Co do GAP to ma to sens tylko przy bardzo niskim wkładzie wlasnym, żeby nie trzeba było leasingowi dopłacać. To autoprotekt wygląda mało wiarygodnie.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: VBLeasing

Post autor: Camillinhio »

skodydwie pisze:A nie lepiej 20%, 4 lata po <1% i wysoki wykup? Wychodzi wprawdzie kilka % więcej, ale mniej niż koszt pieniądza w czasie, a za 4 lata można, ale nie trzeba wykupić. Ubezpieczenia finansowane leasingiem nie opłacają się (dodają VAT).
A może lepiej 0% i 5 lat, albo 30% i 2 lata? :P

Takie porady trochę z czapy ;) Wysokość wpłaty, długość leasingu, kwota wykupu to kwestie tak indywidualne i zależne od konkretnego przypadku, że tu się nie ma co rozpisywać.
Obrazek
skodydwie
Posty: 66
Rejestracja: 29 paź 2017, o 12:47
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: VBLeasing

Post autor: skodydwie »

Camillinhio pisze:
skodydwie pisze:A nie lepiej 20%, 4 lata po <1% i wysoki wykup? Wychodzi wprawdzie kilka % więcej, ale mniej niż koszt pieniądza w czasie, a za 4 lata można, ale nie trzeba wykupić. Ubezpieczenia finansowane leasingiem nie opłacają się (dodają VAT).
A może lepiej 0% i 5 lat, albo 30% i 2 lata? :P

Takie porady trochę z czapy ;) Wysokość wpłaty, długość leasingu, kwota wykupu to kwestie tak indywidualne i zależne od konkretnego przypadku, że tu się nie ma co rozpisywać.
Oj tam z czapy. Jeszcze niedawno rozważałbym tylko taki leasing jak kolega (45/3/1), zreszta raz taki właśnie miałem, a teraz wziąłem "najem długoterminowy" i uważam, że Skoda ma super tę opcję. Warta rozważenia.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: VBLeasing

Post autor: kamracik »

Oly pisze:Czy są jakieś haczyki w VB o których handlowcy nie mówią ?
Oly pisze:Czy mogę sam wybrać sobie ubezpieczenie ? Słyszałem, że potrafią narzucić bardzo drogie ubezpieczenia
Weź od nich papiery i poczytaj, każdy może mieć nieco inna umowę. Przecież liczyć i czytać to chyba potrafisz?
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: VBLeasing

Post autor: piecu »

Oly pisze:Czy są jakieś haczyki w VB o których handlowcy nie mówią ? Np. czy strasznie zdzierają za ubezpieczenie ?
EDIT: Wszystko co poniżej dotyczy VW Leasing, nie VB!!!

Nie wiem czy to są haczyki, ale moje spostrzeżenia przedstawiam poniżej. Dodam, że leasing wciąż trwa, więc nie miałem okazji jeszcze wykupywać samochodu (ani oddawać), nie musiałem również korzystać z ubezpieczenia.
  1. Opłata rejestracyjna ‒ 450 zł
  2. Upoważnienie na wyjazd za granicę ‒ 50 zł
  3. Wskazanie korzystającego na wniosek Policji i innych służb ‒ 50 zł każdorazowo
  4. Ubezpieczenie samochodu poza siecią dealerską ‒ 300 zł (chyba każdorazowo)
  5. GAP jest raczej dość drogi
Wszystkie kwoty netto.

Warunki, jakie musi spełniać ubezpieczenie:
  1. brak franszyzy integralnej powyżej 1000 zł
  2. brak redukcji sumy ubezpieczenia o wypłacone odszkodowania przy szkodach częściowych
  3. brak stosowania amortyzacji części
  4. brak udziału własnego w szkodach (pod żadnymi warunkami)
  5. wartość ubezpieczonego nowego pojazdu nie może ulegać zmianie w okresie 12 miesięcy od daty wystawienia faktury zakupu przedmiotu leasingu
  6. suma ubezpieczenia odpowiada wartości nie mniejszej niż fakturowej lub wartości rynkowej (w przypadku kolejnych lat)
Biorę to z mojej umowy, więc od tego czasu część rzeczy mogła się już zmienić.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2018, o 08:15 przez piecu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: VBLeasing

Post autor: Camillinhio »

No dobra, ale o którym leasingu my tu mówimy? Bo VB Leasing to nie to samo, co VW Leasing ;)
Obrazek
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: VBLeasing

Post autor: panki888 »

VBleasing i Getinleasing zostało połknięte przez Idea Leasing.
Więc wkrótce będą reklamy.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: VBLeasing

Post autor: piecu »

Ups, założyłem że VBLeasing to Volkswagen Bank Leasing. W takim razie mój post nie miał sensu :D
ODPOWIEDZ