OBD11 - kodowanie

Melon
Posty: 45
Rejestracja: 28 wrz 2013, o 18:08
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Krzysztof

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Melon »

Macie może pomysł dlaczego po aktywowaniu automatycznego zamykania okien podczas deszczu opcja nie działa. Wszystko zrobione wg opisu, kodowanie przyjęte, zweryfikowane. Funkcja uaktywniona w radiu a mimo to nie ma żadnej trakcji na wodę, rękę pukanie i dotykania czujnika. Przy włączonym zapłonie wycieraczki działają automatycznie zaraz po dotknięciu czujnika.
S3 2017
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szarik »

Z tego co pamiętam to, ktoś pisał, że w S3 to nie działa, bo moduł czy czujnik jest inny.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kamracik »

Albo to co wyżej Szarik napisał albo kwestia czy zrobiłeś to zgodnie z instrukcją. W SII działa to przy wycieraczce ustawionej na Auto i zamkniętym aucie. Jak jest otwarte to możesz sobie lać do woli.
pastihno
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2013, o 20:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Wito
Lokalizacja: SO

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: pastihno »

Enriquez już kiedyś pisał że w S3 jest inny czujnik niż w S2 i nie działa zamykanie szyb
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Melon pisze:Macie może pomysł dlaczego po aktywowaniu automatycznego zamykania okien podczas deszczu opcja nie działa. Wszystko zrobione wg opisu, kodowanie przyjęte, zweryfikowane. Funkcja uaktywniona w radiu a mimo to nie ma żadnej trakcji na wodę, rękę pukanie i dotykania czujnika. Przy włączonym zapłonie wycieraczki działają automatycznie zaraz po dotknięciu czujnika.
S3 2017
Jaki masz kod czujnika deszczu RLS RLFS czy RLHS ? Ja mam RLHS i nie mogę zmienić kodowania tego sterownika bo mam długi kod same 00000000 a przez submenu w sterowniku 09 pod RLHS mam inny klucz kodowania 0088DF .

PS RLHS I RLFS to niby to samo tylko po Angielsku/Niemiecku .

Rain Light Humidity Sensor / Regen-Licht-Feuchtesensor

Gdzieś na niemieckim forum była całą rozprawka dlaczego już nie jest dostepny rain close niby względy bezpieczeństwa.

Po za tym w starszych sterownikach jak komuś udało się uruchomić to i tak było tyle warunków ,przelicznik świateł na auto,dzwignia wycieraczek na 1 bieg, i zaryglwane drzwi a jak o którymś zapomnisz i tak napada ci do środka.

W starej O2 było jak się należało wystarczyło zaryglowac tylko drzwi.



Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kamracik »

Aczkolwiek i to zamknięcie drzwi to też dla mnie niepotrzebne, na działce często samochód stoi otwarty i chciałbym, aby też się zamykały z automatu.
Melon
Posty: 45
Rejestracja: 28 wrz 2013, o 18:08
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Krzysztof

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Melon »

No ja kodowanie w RLHS mam ustawione na 0088DF czyli zaznaczony czujnik deszczu dla włączania antyromantycznego świateł i zamykania okien. No i w radiu funkcja zamykania okien zaznaczona.l, samochód zamknięty z uchylonymi szybami, dachem. No i brak reakcji po zamknięciu po 5 i 10 min od zamknięcia samochodu. Wiec zapewne nie działa.
Auto było zamknięta, wycieraczki na auto, światła na auto. Adaptacja zmieniona w 3 miejscach. Wszystko 3 x sprawdzone czy jest poprawnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Enriquez »

Nie będzie działać. Musiałbyś zmienić czujnik na taki z początków produkcji O3. Już nie pamiętam dokładnie jaki. Na forum octavia.team znajdziesz info co i jak. Tylko czy warto? Ja w O2 miałem to zrobione a i tak jak zostawiłem w robocie otwarte okna i przyszła burza to się cieszyłem że to mam. Wychodzę a w środku jezioro. Tak że, chyba nie ma co się tym podniecać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: venom200 »

Czy z pomoca obd11 mozna wlaczyc funkcje automatycznej zmiany swiatel z drogowych na mijania. Czytalem ze mozna uruchomic te funkcje a bardzo mi jej brakuje. Moj samochod ma funkcje czytania znakow front asist i aktywny temp asystenta parkinkowego

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 114
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Eldar »

venom200 pisze:Czy z oomoca obd11 mozna wlaczyc funkcje automatycznej zmiany swiatel z drogowych na mijania. Czytalem ze mozna uruchomic te funkcje a bardzo mi jej brakuje. Moj samochod ma funkcje czytania znakow front asist i aktywny temp asystenta parkinkowego

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka
Można.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

venom200 pisze:Czy z pomoca obd11 mozna wlaczyc funkcje automatycznej zmiany swiatel z drogowych na mijania. Czytalem ze mozna uruchomic te funkcje a bardzo mi jej brakuje. Moj samochod ma funkcje czytania znakow front asist i aktywny temp asystenta parkinkowego

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka
Jaką masz wersję auta?

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szarik »

combi w elegansie
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

#szarik
strona 1, post 1 kodowanie 25
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Elninjo pisze:#szarik
strona 1, post 1 kodowanie 25
Kolega chce włączyć automatyczne zmianę między drogowymi a mijania. To kodowanie to jest zapamietywanie ostatniego ustawienia.

Jeśli ma Style to jest w standardzie Auto Light ( przynajmniej ja tak mam) jak domówił Line Assist to było tylko w pakiecie ze Smart Light , a w L&K Smart Light jest w std i to działa trochę inaczej nie wyłącza świateł drogowych tylko przesłony zmieniaja strumień światła tak żeby nie oślepiał jadących przed nim z na przeciw.

Więc jeśli chce zmienić SL na AL to taki trochę upgrade w dół.

https://youtu.be/CuWk7NbpiNw

A tu ciekawostka z BMW światła za które trzeba dopłacić 15K

https://youtu.be/L5wyuyyd91o


Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Big »

Testowałem BMW 7 z tymi laserowymi światłami (nie jest to laser jako taki tylko niebieska dioda LED) i wrażenia są niesamowite. Jak odpali "laser" to dosłownie robi się dzień - zasięg do 600 m !!
Tylko żeby odpalił się ten "laser" musi być spełnionych bardzo dużo warunków np. prędkość min. 90 km/h i żadnego oświetlenia w określonym obszarze (chodzi o to żeby nie razić tak ostrym światłem). Ale w BMW już "zwykłe" adaptacyjne LED są genialne. Poza wycinaniem obszarów sa sprzężone z nawigacją i rzucają dodatkowy snop światła np. na tablice nad drogą czy zjazdy na drogach A czy S.
Co do świateł w S III - koledze chodzi chyba tylko o dokodowanie automatycznej zmiany z mijania na drogowe, bo przecież nie można dokodować wycinania obszarów bez zmiany samych reflektorów które są w tym przypadku inne.
ODPOWIEDZ