Tuleje wahacza

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Tuleje wahacza

Post autor: marioti »

borykałem się z tym problemem coprawda w seacie, ale rozwiązania są tu chyba identyczne. W każdym razie, w przeciągu jakiś 8-miesięcy wymieniałem tuleje chyba z 7x. Kupowałem oryginały, zamienniki wszelkiej maści: np. Delphi wzmacniane od wewnętrznej strony, febi, itd. Używałem różnych sposobów montażu, ze smarowaniem i bez, ze zwykłym białym smarem i jakimiś specyfikami, w tym Wurth. Mijał tydzień lub dwa i dalej skrzypiało. W końcu kupiłem 3x droższe tuleje z poliuretanu, zwykłe czerwone (nieco miększe niż te żółte) i.... jeżdżę na nich od ponad 3-ech lat bez żadnego problemu. Niedawno przy wymianie kół na zimówki, sprawdziłem ich stan. Po oczyszczeniu z ogólnego syfu, wyglądają jak wczoraj założone :-)
W touaregu ostatnio też zauważyłem, że skrzypi np. przy przejeździe przez spowalniacze, niestety nie znalazłem poliuretanów do niego. A jeżeli Skodzina mi zaskrzypi to od razu wymiana na poliuretany.
Porschak
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2017, o 19:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Tuleje wahacza

Post autor: Porschak »

marioti pisze:borykałem się z tym problemem coprawda w seacie, ale rozwiązania są tu chyba identyczne. W każdym razie, w przeciągu jakiś 8-miesięcy wymieniałem tuleje chyba z 7x. Kupowałem oryginały, zamienniki wszelkiej maści: np. Delphi wzmacniane od wewnętrznej strony, febi, itd. Używałem różnych sposobów montażu, ze smarowaniem i bez, ze zwykłym białym smarem i jakimiś specyfikami, w tym Wurth. Mijał tydzień lub dwa i dalej skrzypiało. W końcu kupiłem 3x droższe tuleje z poliuretanu, zwykłe czerwone (nieco miększe niż te żółte) i.... jeżdżę na nich od ponad 3-ech lat bez żadnego problemu. Niedawno przy wymianie kół na zimówki, sprawdziłem ich stan. Po oczyszczeniu z ogólnego syfu, wyglądają jak wczoraj założone :-)
W touaregu ostatnio też zauważyłem, że skrzypi np. przy przejeździe przez spowalniacze, niestety nie znalazłem poliuretanów do niego. A jeżeli Skodzina mi zaskrzypi to od razu wymiana na poliuretany.
Niezłe! Dzięki... na razie coś zrobili, że nie skrzypi :-) zobaczymy....

Co do świateł.... podobno jak ma się ustawione na "auto" to nie zawsze muszą się dobrze poziomować... w opinii speców z ASO to norma.... trzeba wyłączyć i włączyć silnik.... ktoś tak ma?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Tuleje wahacza

Post autor: piramida »

Coś pierdolą w tym ASO, jak nie zawsze mają się nie poziomować światła? Wieczorem trzeba gasić silnik co by światła sie ponownie wypoziomowały? Brednie.
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Tuleje wahacza

Post autor: Wojti2 »

Dokładnie. Ja jeżdże tylko na auto i nic takiego nigdy się nie stało.
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Porschak
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2017, o 19:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Tuleje wahacza

Post autor: Porschak »

No właśnie..... tak myślałem :-)
Mówią, że w komputerze nic nie ma...
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Tuleje wahacza

Post autor: piramida »

w mózgu chyba tez nie mają...
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Tuleje wahacza

Post autor: gachul »

Mi tez kiedyć jeden reflektor opadł... zgasiałem, zapaliłem i wszystko bangla... w kompie czysto
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Tuleje wahacza

Post autor: Tom-Tdi »

poziomują się przy każdym odpaleniu silnika ( nawet jak włącznik świateł jest na 0 )
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Tuleje wahacza

Post autor: jarkubiak »

Witam wszystkich, mnie też dopadło skrzypienie i stuki, po gwarancyjnym smarowaniu i wtłaczaniu na nowo tulei stuki jakby zniknęły, skrzypienie nie. Podpowiedzcie proszę co dokładnie nasmarować tym Wurthem, bo nie chcę wyszprejować całego przodu...
Awatar użytkownika
rydel
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2018, o 07:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 347 KM / 475 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: SO

Re: Tuleje wahacza

Post autor: rydel »

Skrzypiące zawieszenie a w szczególności gumy stabilizatora to odwieczny problem w grupie VAG. Można wymienić na nowe oryginalne gumy, poliuretany albo wzmacniane itp. ale po pewnym czasie też zaczynają skrzypieć. Znalazłem tylko jeden patent, który i tak pomaga na około pół roku użytkowania - smar do smarowania łańcucha motocyklowego. Ja stosowałem Motul Chain Lube Road Plus.
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Tuleje wahacza

Post autor: jarkubiak »

No powiem szczerze, że ja jeżdżę skodami od 20 lat i po raz pierwszy mam coś takiego...
Awatar użytkownika
rydel
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2018, o 07:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 347 KM / 475 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: SO

Re: Tuleje wahacza

Post autor: rydel »

jarkubiak pisze:No powiem szczerze, że ja jeżdżę skodami od 20 lat i po raz pierwszy mam coś takiego...
No to miałeś wielkie szczęście :D
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Tuleje wahacza

Post autor: jarkubiak »

Czy mimo mojego wielkiego szczęścia :) podpowie ktoś co wyszprejować? Kupiłem już wurtha więc jestem uzbrojony i nie zawaham się go użyć :)

A na poważnie - testuję zawieszenie i ewidentnie skrzypienie pojawia się przy ugięciu amora nawet na postoju. Kiedyś miałem tak po wymianie amortyzatorów i skrzypiały nowe odboje. Może to to?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Tuleje wahacza

Post autor: Enriquez »

Odpowiedź brzmi wszystko.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ