Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Waka
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2017, o 04:03
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: Waka »

Porównałem tylko odczucie z przyspieszenia i twardość zawieszenia, a nie ogólnie samochody. Nawet napisałem dlaczego myślę, że przyspieszenie jest inaczej odczuwane. Jasne że nie da się tych aut porównać z resztą stingera też.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: leszekmw »

subaru - manual , mały , twardy , pierdzący.. dlatego wydaje się szybszy..
Waka
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2017, o 04:03
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: Waka »

I ja doszukuje się w tym tej różnicy
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: jorgus »

Witam,

Ile par nart można wcisnąć do tego pokrowca? W sklepie z akcesoriami Skody piszą o dwóch parach ale ten otwór jest przecież ogromniasty, torba chyba też nie mała. Trzy pary chyba spokojnie wejdą?
Dodatkowe pytanko - przy slalomkach 165 cm ten nadmiar torby da się gdzieś z tyłu zawinąć, żeby torba nie wystawała aż do przedniego podłokietnika jak na ilustracjach montażu? Czy może konstrukcja pokrowca i umieszczenie pasa wymuszają ewentualne zawinięcie tych dodatkowych 30 cm jakoś z przodu?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: Enriquez »

3 pary na spokojnie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: rezon »

jorgus pisze:Witam,

Ile par nart można wcisnąć do tego pokrowca?
4 pary wchodzą, tylko trzeba układać tj. przesuwać tak, aby wiązania nie nachodziły na siebie. Wtedy ten "niepotrzebny" kawałek bardzo się przydaje. BTW znacznie wygodniejsze są pokrowce z BMW czy Mercedesa, ale wymagają kanapy 40/20/40 (mam w łosiu) a nie tylko przelotki jak w Superbie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: karas2002 »

A ja mam pytanie co tych opcji:
Dopłacam 300 zł za wydłużenie fotela, ale tracę oświetlenie?
W drugim przypadku gniazdo 230v i usb kosztuje 900 zł a w pakiecie za 1000 mam uchwyt do iPada, dźwiękoszczelne szyby i sunset?

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: CLO27 »

W pierwszym przypadku wydaje mi się że w sportline masz tylko możliwość wzięcia tych przedłużanych, a jak nie tylko to lepiej to weź bo siedzenie krótkie...600 zł więcej to się opłaca...czy światełko jest nie wiem, ale i tak uj z nim...
W drugim masz więcej opcji w simply clever ale nie ma wtedy usb wewnątrz schowka...nie wiem czy ci to potrzebne , uchwytu i przyciemy za 100 nie zrobisz :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: karas2002 »

Są w standardzie bez regulacji.

https://youtu.be/wjcxxDGZTak

Dziwny momentami jest ten cennik.
Pakiet simply jest za 1000 i ma dużo więcej niż pakiet usb+230v za 900 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z cz

Post autor: siemi1 »

jak jesteś Simply Clever bierzesz pakiet P
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: karas2002 »

Chciałem Was zapytać co można dokodować a co warto brać z wyposażenia?

Chciałbym wziąć Side Assist z Rear trafic assist za 2400. Za dodatkowe 2000 jest Lane Assist lub lane assist z traffic Jam assist i emergency assist. Można oszczędzić?
Na rozpoznawaniu znaków 300 zł już wiem, że można.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: jdef90 »

Jako że właśnie niby szukam alternatywy dla SIII dla siebie, to wiem już czego bardzo mi brakuje w innych samochodach:
1. Lane Assist >> wielu z Was go krytykuje, ale ja już bez tego nie czuję się komfortowo. Po prostu nauczyłem się z tym jeździć i lubię gdy auto współpracuje ze mną trzymając się środka pasa. Co ważne, w wielu innych markach odbijamy się po pasie, system działa delikatniej (dla mnie mniej pewnie), gubi się, albo działa np. do 160 km/h. Ja jeżdżąc głównie długie nocne odcinki po autostradach bardzo sobie ten system cenię (jak i wycinanie świateł). Szczególnie pomocne jest w czasie mgły (auto "samo" celuje w jezdnię), deszczu i wiatru. Generalnie też, ponieważ nie napinam mięści rąk, szyi itp przez cały czas utrzymując auto na pasie, mniej jestem po takich jazdach zmęczony. W mieście też się sprawdza. Oczywiście są też minusy >> czasem trzeba zdecydowanie przejąć kierowanie (np. gdy drogowcy namalują kilka alternatywnych scenariuszy na jezdni), ale nauczyłem się tego.
Niestety nie mam traffic / emergency assist, a to wiem że dawałoby mi większe poczucie bezpieczeństwa.
2. ASL >> szkoda że ksenony tak słabo świecą w porównaniu do LED. Osobiście wolę płynną regulację snopu światła jak mam w SIII, niż wygaszanie poszczególnych LEDów... Działa to płynniej i nie męczy (choć to oczywiście bardzo subiektywne). Niestety czasem się przywiesza... i wtedy jest ból istnienia.
3. otwieranie klapy nogą... podstawa pod supermarketem (BTW, czy da się dokodować zamykanie nogą?)

Jeśli chodzi o silnik, świadomie wybrałem 2.0 TDI 150KM z DSG FWD. To była jedyna konfiguracja diesla bez ADBlue.
Nigdy mi nie brakowało momentu, czy mocy, szczególnie gdy jadę sam. Z kompletem pasażerów i ładunku też jest ok.
Ale moje oczekiwania też nie są wygórowane. Auto ma sprawnie jeździć po mieście, rozpędzać się do autostradowych 180 km/h i tak jechać przez 5 lub więcej godzin. 190KM z FWD zbyt często rwało przyczepność (choć i ze 150 KM też łatwo przesadzić, niestety przednie zawieszenie skody jest mocno przeciętne)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: timanfaya »

jdef90 pisze: 14 sty 2020, o 17:57 1. Lane Assist >> wielu z Was go krytykuje, ale ja już bez tego nie czuję się komfortowo. Po prostu nauczyłem się z tym jeździć i lubię gdy auto współpracuje ze mną trzymając się środka pasa. Co ważne, w wielu innych markach odbijamy się po pasie, system działa delikatniej (dla mnie mniej pewnie), gubi się, albo działa np. do 160 km/h.
Lane Assist zdecydowanie warto, też bardzo lubię z nim jeździć bo kierownica sama się prowadzi
2. ASL >> szkoda że ksenony tak słabo świecą w porównaniu do LED. Osobiście wolę płynną regulację snopu światła jak mam w SIII, niż wygaszanie poszczególnych LEDów... Działa to płynniej i nie męczy (choć to oczywiście bardzo subiektywne). Niestety czasem się przywiesza... i wtedy jest ból istnienia.
A dla mnie matrixy są genialne i bardzo fajnie się z tym jeździ. Ostatnio nawet widziałem sarenkę w lesie koło drogi której nie miałbym szans zobaczyć z normalnymi światłami. Ogólnie S3FL świetnie doświetla boki
3. otwieranie klapy nogą... podstawa pod supermarketem (BTW, czy da się dokodować zamykanie nogą?)
U mnie można to i to :)
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: jdef90 »

Jeszcze jedno... Asystent Parkowania.
Niby mógłbym bez tego żyć, ale... Często nim oceniam czy wjadę w dane miejsce (potem czasem sam parkuję), to dotyczy raczej ciasnych kopert itp. Piszę to bo widzę że na spidersweb podnieca się ktoś zamieszczając fotę X6 dość ciasno zaparkowanego, podczas gdy dla mnie to jest właśnie norma (a może i ciaśniej)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wyposażenie dodatkowe- co byście wzięli ponownie, a z czego

Post autor: timanfaya »

A asystent daje radę w takich miejscach? Z jakiegoś testu kojarzę, że w za ciasne nie wjedzie (choć "manualnie" się da)

Sam nie mam asystenta, spokojnie wjadę w takie miejsce (od "zawsze" jeżdżę krowami w kombi z czujnikami), ale od kilku lat tak nie parkuję... czemu? Bo to że ja wjadę, nie znaczy że ktoś inny wyjedzie - nawet, jak ma więcej miejsca z drugiej strony... w efekcie musiałem poprzednie auto robić z AC bo ktoś miły mi je przerysował przy wyjeżdżaniu właśnie z takiego ciasnego miejsca... wtedy też kupiłem kamerę ;)
ODPOWIEDZ