Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 pa藕 2018, o 09:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1040 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 70  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Usterki s3
PostNapisane: 31 gru 2017, o 11:23 

Do艂膮czy艂(a): 13 lut 2016, o 12:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Spr贸buj mocno docisn膮膰 klap臋

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 31 gru 2017, o 13:03 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 6 wrz 2017, o 21:52
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Ostatnio przy odpaleniu g艂贸wnie jak silnik jest zimny wydaje takie dziwne 4-5 odg艂osy takie wycie lekkie i p贸zniej jest normalnie. Czy mia艂 kto艣 co艣 takiego ? Dodam, 偶e na pocz膮tku tego nie by艂o przejecha艂em z 2200 km a od jaki艣 500-700 km tak s艂ysze.

G贸ra

PostNapisane: 1 sty 2018, o 11:11 

Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2017, o 06:36
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Milus napisa艂(a):
Spr贸buj mocno docisn膮膰 klap臋

probowalem - nic to nie dalo

G贸ra

PostNapisane: 2 sty 2018, o 10:51 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
nok7 napisa艂(a):
takie drobiazgi a mega denerwuja

tak kiedy艣 m贸wili o francuzach..
co艣 si臋 chyba zmienia.. :D

G贸ra

PostNapisane: 2 sty 2018, o 11:21 

Do艂膮czy艂(a): 2 lis 2017, o 20:02
Silnik: 2.0TSI (220KM)
nok7 napisa艂(a):
a wczoraj mi sie zablokowala klapa bagaznika...

po nocy (temp. <0stC) otworzylem bagaznik bez problemu, zaladowalem bagaz, zamknalem i zaczale, skrobac szyby. zona przyszla po 5min, chciala otworzyc bagaznik no i kicha...
maxi dot pokazuje otwarta klape, jak naciskam guzik otwierania na pilocie lub obok skrzyni biegow to 2x piknie jak podczas normalnego otwoerania i nic dalej sie nie dzieje

chyba zamek sie zepsul/zablokowal, zle nie mam 100% pewnosci

takie drobiazgi a mega denerwuja

mo偶e baga偶nik "si臋 zawiesi艂". spr贸buj przytrzyma膰 d艂u偶ej (nie wiem ile, 10-15 sekund?), to zresetuje klap臋 i mo偶e ruszy.

G贸ra

PostNapisane: 3 sty 2018, o 19:31 

probowalem - tez nie pomoglo

G贸ra

PostNapisane: 3 sty 2018, o 21:29 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
spr贸buj r臋cznie odryglowa膰 klap臋 baga偶nika 艣rubokr臋tem (strona 251 w instrukcji), sprawdzi艂bym tez bezpieczniki

G贸ra

PostNapisane: 3 sty 2018, o 23:05 

jutro sprawdze bezpieczniki - dzieki za pomysl

nie bede ryzykowal i otwieral klapy mechanicznie - w miedzyczasie rozmawialem z ASO i gosciu w sumie slusznie zwrocil mi uwage, ze otworzenie klapy srubokretem zgodnie z instrukcja to nie problem, ale jak sie okaze ze zamek uszkodzony to jej nie zamkne dopoki sie go nie naprawi / wymieni
sam nie bede walczyl z zamkiem bo nie mam specjalnych zdolnosci w tym temacie, a poza tym samochod ma 2 m-ce i niech ASO naprawia w ramach gwarancji (umowilem sie na czwartek w przyszlym tygodniu)

patenty pozwalajace na otworzenie "nie inwazyjne" klapy (tj. przy uzyciu elektroniki) chetnie wyprobuje ale "ingerencje mechaniczne" sobie odpuszcze bo nie mam pewnosci ze ja pozniej zamkne
na szczescie na razie nie potrzebuje bagaznika wiec moge poczekac

jeszcze raz dzieki za pomysly

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2018, o 18:32 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Cienki221 napisa艂(a):
Elninjo napisa艂(a):
OBD11 pokaza艂o awari臋 czujnika jako艣ci powietrza w kabinie... B艂膮d wyskakuje jako permanentny... Zobaczymy czy po wymianie w serwisie b臋dzie si臋 automatycznie prze艂膮cza艂 na wewn臋trzny obieg jak b臋dzie 艣mierdziuch kopci艂 przed mask膮...

Co艣 si臋 wyja艣ni艂o z tym b艂臋dem ? Czy to TTTM :lol:
Mam taki sam b艂膮d od nowo艣ci , to znaczy wiem o nim jak przeskanowa艂em OBD11 w drugim miesi膮cu jak mam auto. Dzi艣 na wymianie oleju zg艂osi艂em dziwnie dzia艂aj膮c膮 klim臋 . Potwierdzili 偶e czunik jako艣ci powietrza jest do wymiany. Zam贸wili czekam na wymiane.

PS Dziwne dzia艂anie - dopiero nie dawno zauwa偶y艂em ,偶e z lewej kratki nad radiem lecia艂o zimne powietrze a z prawej gor膮ce nie zale偶nie czy na Auto bez Auto czy sync

Wys艂ane z mojego HTC 10 evo przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2018, o 13:15 

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2015, o 19:26
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
No ja te偶 tak mia艂em, a nawet mi si臋 ta usterka powt贸rzy艂a. Teraz niby jest OK, ale nie znam przyczyny. Bylem z tym w ASO, niestety 偶adnej usterki nie stwierdzili, ale dokonali aktualizacji programowej jakiego艣 sterownika od 艣wiate艂 zwi膮zanego ze 艣wiat艂ami w ruchu lewo i prawostronnym. Nie pomog艂o bo na drugi dzie艅 znowu problem si臋 pojawi艂.

nok7 napisa艂(a):
witam wszystkich

wczoraj po uruchomieniu silnika i wyjechaniu z garazu zauwazylem ze swiatla mijania swieca na odleglosc 2-3m przed samochodem
byla wyraznie widoczna linia odciecia swiatla tuz przed maska. wygladalo to jakby reflektory zaciely sie w jakiejs pozycji maksymalnie w dol. jak wlaczalem dlugie to swiecily daleko, ale nie potrafie powiedziec czy normalnie czy tez blizej bo jeszcze nie mialem okazji ich uzywac (samochod mam od 2 m-cy)

przejechalem jakies 10km i nic sie nie zmienilo. jak wylaczylem silnik i wlaczylem ponownie to problem znikl - swiatla swiecily na taka odleglosc jak zwykle

ktos mial juz podobny przypadek?
dodam, ze mam wersje ambition ze standardowymi reflektorami bez zadnych dokupionych opcji (SIII kombi)

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2018, o 13:36 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Aktualizacja dotyczy艂a samoistnego prze艂膮czania si臋 艣wiate艂 z prawostronnego na lewostronny, ale nic nie wnosi do samopoziomowania.

Skoro nie ma b艂臋d贸w, to zr贸b nastawy podstawowe (basic settings) zasiegu 艣wiate艂 i obserwowac co si臋 b臋dzie dzia艂o.

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2018, o 15:28 

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2015, o 19:26
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
"Basic settings" - menu Columbusa ?

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2018, o 15:37 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Aktualnie: 395KM / 515Nm
niestety tutaj jest potrzebny co najmniej VCDS/OBD11 itd...

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2018, o 23:07 

Tom-Tdi napisa艂(a):
Aktualizacja dotyczy艂a samoistnego prze艂膮czania si臋 艣wiate艂 z prawostronnego na lewostronny, ale nic nie wnosi do samopoziomowania.

Skoro nie ma b艂臋d贸w, to zr贸b nastawy podstawowe (basic settings) zasiegu 艣wiate艂 i obserwowac co si臋 b臋dzie dzia艂o.

mi sie tez zawieszka reflektorow powtorzyla
w minionym tygodniu samochod byl w serwisie z powodu zablokowanej klapy (okazalo sie, ze zepsuty zamek i wymiana na nowy) to zglosilem przy okazji i te reflektory

ASO chyba nie zrozumialo o co chodzi bo jak oddawali to powiedzieli ze problemem bylo ustawienie swiatel ?????? i ze to poprawili...
machnalem reka, odebralem i pojechalem...
a jak jechalem w nocy to zwrocilem uwage ze chyba mi reflektory blizej swieca... szczerze mowiac nie jestem tego w 100% pewien, ale moje pierwsze wrazenie jest takie ze reflektory na swiatlach mijania swieca blizej niz przed ingerencja serwisu
wyglada na to, ze mi serwis obnizyl poziom reflektorow...
pytanie czy jest to mozliwe - w instrukcji czytalem, ze w xenonach nie ma regulacji bo wszystko robi automatyczne poziomowanie, ale tak na chlopski rozum - jak sie jedzie na przeglad techniczny, zeby przedluzyc badanie techniczne w dowodzie rej. to podstawiaja pod kazdy reflektor takie urzadzenie co mierzy wiazke swiatla i mechanik koryguje ustawienie jak jest nieprawidlowe - czyli w superbie musi byc mechaniczna regulacja bo w innym przypadku nie moznaby tego zrobic poza ASO. Mam racje?

A tak przy okazji - Jak sprawdzic czy swiatla swieca wlasciwie (oczywiscie pomijajac platna wizyte na stacji diagnostycznej) - ktos ma jakis sprawdzony patent?? Te swiatla mi nie daja spokoju bo wczesniej raczej napewno swiecily dalej i chcialbym zeby bylo tak jak przedtem

na drugi raz 2x sie zastanowie zanim zglosze cos w ASO - tutaj nie dziala zasada jak u lekarzy "po pierwsze nie szkodzic"

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2018, o 23:34 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
To si臋 reguluje dla ka偶dego reflektora oddzielnie, imbusem. mi fabrycznie 艣wieci艂y blisko, zwr贸ci艂em w aso uwag臋 na to, powiedzieli ze jest ok, to sam przeregulowalem wg w艂asnego do艣wiadczenia (偶eby by艂o daleko widac ale bez oslepiania innych), i teraz mog臋 jecha膰 wi臋cej ni偶 70km/h w nocy. Jak nie masz poj臋cia to sam nie kr臋c, jedz do kogo艣 kto wie o co chodzi, bo te 艣wiat艂a 偶yj膮 w艂asnym 偶yciem (s膮 regulowane i sterowane na bie偶膮co) i 艂atwo przecholowa膰 z oslepianiem jad膮cych z przeciwka jak si臋 nie wie o co chodzi.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1040 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 70  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: