Usterki s3

Sportline
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 21:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Usterki s3

Post autor: Sportline »

Ostatnio przy odpaleniu głównie jak silnik jest zimny wydaje takie dziwne 4-5 odgłosy takie wycie lekkie i pózniej jest normalnie. Czy miał ktoś coś takiego ? Dodam, że na początku tego nie było przejechałem z 2200 km a od jakiś 500-700 km tak słysze.
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

Milus pisze:Spróbuj mocno docisnąć klapę
probowalem - nic to nie dalo
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Usterki s3

Post autor: leszekmw »

nok7 pisze:takie drobiazgi a mega denerwuja
tak kiedyś mówili o francuzach..
coś się chyba zmienia.. :D
Blueskojota
Posty: 65
Rejestracja: 2 lis 2017, o 19:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterki s3

Post autor: Blueskojota »

nok7 pisze:a wczoraj mi sie zablokowala klapa bagaznika...

po nocy (temp. <0stC) otworzylem bagaznik bez problemu, zaladowalem bagaz, zamknalem i zaczale, skrobac szyby. zona przyszla po 5min, chciala otworzyc bagaznik no i kicha...
maxi dot pokazuje otwarta klape, jak naciskam guzik otwierania na pilocie lub obok skrzyni biegow to 2x piknie jak podczas normalnego otwoerania i nic dalej sie nie dzieje

chyba zamek sie zepsul/zablokowal, zle nie mam 100% pewnosci

takie drobiazgi a mega denerwuja

może bagażnik "się zawiesił". spróbuj przytrzymać dłużej (nie wiem ile, 10-15 sekund?), to zresetuje klapę i może ruszy.
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

probowalem - tez nie pomoglo
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Usterki s3

Post autor: yaro_1 »

spróbuj ręcznie odryglować klapę bagażnika śrubokrętem (strona 251 w instrukcji), sprawdziłbym tez bezpieczniki
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

jutro sprawdze bezpieczniki - dzieki za pomysl

nie bede ryzykowal i otwieral klapy mechanicznie - w miedzyczasie rozmawialem z ASO i gosciu w sumie slusznie zwrocil mi uwage, ze otworzenie klapy srubokretem zgodnie z instrukcja to nie problem, ale jak sie okaze ze zamek uszkodzony to jej nie zamkne dopoki sie go nie naprawi / wymieni
sam nie bede walczyl z zamkiem bo nie mam specjalnych zdolnosci w tym temacie, a poza tym samochod ma 2 m-ce i niech ASO naprawia w ramach gwarancji (umowilem sie na czwartek w przyszlym tygodniu)

patenty pozwalajace na otworzenie "nie inwazyjne" klapy (tj. przy uzyciu elektroniki) chetnie wyprobuje ale "ingerencje mechaniczne" sobie odpuszcze bo nie mam pewnosci ze ja pozniej zamkne
na szczescie na razie nie potrzebuje bagaznika wiec moge poczekac

jeszcze raz dzieki za pomysly
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Usterki s3

Post autor: RybaDK »

Cienki221 pisze:
Elninjo pisze:OBD11 pokazało awarię czujnika jakości powietrza w kabinie... Błąd wyskakuje jako permanentny... Zobaczymy czy po wymianie w serwisie będzie się automatycznie przełączał na wewnętrzny obieg jak będzie śmierdziuch kopcił przed maską...
Coś się wyjaśniło z tym błędem ? Czy to TTTM :lol:
Mam taki sam błąd od nowości , to znaczy wiem o nim jak przeskanowałem OBD11 w drugim miesiącu jak mam auto. Dziś na wymianie oleju zgłosiłem dziwnie działającą klimę . Potwierdzili że czunik jakości powietrza jest do wymiany. Zamówili czekam na wymiane.

PS Dziwne działanie - dopiero nie dawno zauważyłem ,że z lewej kratki nad radiem leciało zimne powietrze a z prawej gorące nie zależnie czy na Auto bez Auto czy sync

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Usterki s3

Post autor: mirekul75 »

No ja też tak miałem, a nawet mi się ta usterka powtórzyła. Teraz niby jest OK, ale nie znam przyczyny. Bylem z tym w ASO, niestety żadnej usterki nie stwierdzili, ale dokonali aktualizacji programowej jakiegoś sterownika od świateł związanego ze światłami w ruchu lewo i prawostronnym. Nie pomogło bo na drugi dzień znowu problem się pojawił.

nok7 pisze:witam wszystkich

wczoraj po uruchomieniu silnika i wyjechaniu z garazu zauwazylem ze swiatla mijania swieca na odleglosc 2-3m przed samochodem
byla wyraznie widoczna linia odciecia swiatla tuz przed maska. wygladalo to jakby reflektory zaciely sie w jakiejs pozycji maksymalnie w dol. jak wlaczalem dlugie to swiecily daleko, ale nie potrafie powiedziec czy normalnie czy tez blizej bo jeszcze nie mialem okazji ich uzywac (samochod mam od 2 m-cy)

przejechalem jakies 10km i nic sie nie zmienilo. jak wylaczylem silnik i wlaczylem ponownie to problem znikl - swiatla swiecily na taka odleglosc jak zwykle

ktos mial juz podobny przypadek?
dodam, ze mam wersje ambition ze standardowymi reflektorami bez zadnych dokupionych opcji (SIII kombi)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterki s3

Post autor: Tom-Tdi »

Aktualizacja dotyczyła samoistnego przełączania się świateł z prawostronnego na lewostronny, ale nic nie wnosi do samopoziomowania.

Skoro nie ma błędów, to zrób nastawy podstawowe (basic settings) zasiegu świateł i obserwowac co się będzie działo.
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Usterki s3

Post autor: mirekul75 »

"Basic settings" - menu Columbusa ?
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterki s3

Post autor: Tom-Tdi »

niestety tutaj jest potrzebny co najmniej VCDS/OBD11 itd...
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: nok7 »

Tom-Tdi pisze:Aktualizacja dotyczyła samoistnego przełączania się świateł z prawostronnego na lewostronny, ale nic nie wnosi do samopoziomowania.

Skoro nie ma błędów, to zrób nastawy podstawowe (basic settings) zasiegu świateł i obserwowac co się będzie działo.
mi sie tez zawieszka reflektorow powtorzyla
w minionym tygodniu samochod byl w serwisie z powodu zablokowanej klapy (okazalo sie, ze zepsuty zamek i wymiana na nowy) to zglosilem przy okazji i te reflektory

ASO chyba nie zrozumialo o co chodzi bo jak oddawali to powiedzieli ze problemem bylo ustawienie swiatel ?????? i ze to poprawili...
machnalem reka, odebralem i pojechalem...
a jak jechalem w nocy to zwrocilem uwage ze chyba mi reflektory blizej swieca... szczerze mowiac nie jestem tego w 100% pewien, ale moje pierwsze wrazenie jest takie ze reflektory na swiatlach mijania swieca blizej niz przed ingerencja serwisu
wyglada na to, ze mi serwis obnizyl poziom reflektorow...
pytanie czy jest to mozliwe - w instrukcji czytalem, ze w xenonach nie ma regulacji bo wszystko robi automatyczne poziomowanie, ale tak na chlopski rozum - jak sie jedzie na przeglad techniczny, zeby przedluzyc badanie techniczne w dowodzie rej. to podstawiaja pod kazdy reflektor takie urzadzenie co mierzy wiazke swiatla i mechanik koryguje ustawienie jak jest nieprawidlowe - czyli w superbie musi byc mechaniczna regulacja bo w innym przypadku nie moznaby tego zrobic poza ASO. Mam racje?

A tak przy okazji - Jak sprawdzic czy swiatla swieca wlasciwie (oczywiscie pomijajac platna wizyte na stacji diagnostycznej) - ktos ma jakis sprawdzony patent?? Te swiatla mi nie daja spokoju bo wczesniej raczej napewno swiecily dalej i chcialbym zeby bylo tak jak przedtem

na drugi raz 2x sie zastanowie zanim zglosze cos w ASO - tutaj nie dziala zasada jak u lekarzy "po pierwsze nie szkodzic"
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Usterki s3

Post autor: bartekpion »

To się reguluje dla każdego reflektora oddzielnie, imbusem. mi fabrycznie świeciły blisko, zwróciłem w aso uwagę na to, powiedzieli ze jest ok, to sam przeregulowalem wg własnego doświadczenia (żeby było daleko widac ale bez oslepiania innych), i teraz mogę jechać więcej niż 70km/h w nocy. Jak nie masz pojęcia to sam nie kręc, jedz do kogoś kto wie o co chodzi, bo te światła żyją własnym życiem (są regulowane i sterowane na bieżąco) i łatwo przecholować z oslepianiem jadących z przeciwka jak się nie wie o co chodzi.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterki s3

Post autor: Tom-Tdi »

ASO mialo rację, bo na ogół to jest problemem (w trakcie testu świateł, któraś z zadanych wartości nie została osiągnięta przez silniczek i światła opadają w tryb serwisowy co by nie oslepiac).

Można ustawić i kompem i imbusem, aczkolwiek przy regulacji imbusem może znów się pojawić zbyt duża wartość dla któregoś z silniczkow podczas testu.

Stacja diagnostyczna na ogół za free sprawdza ustawienie świateł.
Najlepuej jest ustawic na scianie z lustrami, ale teraz mają wszędzie te swoje "cudowne" urządzenia i wystarczy, ze ciut za blisko auta stanie i już jest kręcenie świateł w dół....
ODPOWIEDZ