piszcząca boczna szyba kierowcy

jakkur
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2017, o 17:54
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Kuba
Lokalizacja: Biała Podlaska

piszcząca boczna szyba kierowcy

Post autor: jakkur »

Witam, podczas opuszczania/podnoszenia szyby słychać piszczenie. Nie występuje zawsze, niezależne od tego czy jest brudna czy czysta. Zgłaszałem to w serwisie na przeglądzie gwarancyjnym, ale złośliwość rzeczy martwych i akurat wtedy działała bez zarzutu... Jakieś pomysły czego to może być wina?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: piszcząca boczna szyba kierowcy

Post autor: marioti »

takie piszczenie to zazwyczaj (choć nie zawsze) tarcie szyby o uszczelkę. Ja bym zaczął od "zapsikania" uszczelki (również w wewnątrz, tam gdzie ociera się o szybę) smarem silikonowym w sprayu. W starszym seacie czasami tak mi zaczyna lekko skrzypieć zazwyczaj latem. Wtedy trochę smarowania i jest spokój do następnego lata :)
jakkur
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2017, o 17:54
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Kuba
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: piszcząca boczna szyba kierowcy

Post autor: jakkur »

Właśnie chodzi o to, że na szybie nie widać jakichkolwiek "przetarć", szybę czyściłem uszczelkę też i problem dalej występuje. Czy trzeba przesmarować też mechanizm w "środku"?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: piszcząca boczna szyba kierowcy

Post autor: marioti »

weź przysłuchaj się, w którym momencie piszczy: jaki idzie w dół, czy w górę, na jakiej wysokości jest wtedy szyba, Może na słuch, możesz określić też miejsce piszczenia?
W środku nie ma za bardzo co smarować: plastikowe prowadniki chodzą po metalowej ramie, nawet na suchym (bez smaru) nie powinny piszczeć, a tylko ciężko pracować.
Po czyszczeniu przejechałeś uszczelki sylikonowym?
jakkur
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2017, o 17:54
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Kuba
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: piszcząca boczna szyba kierowcy

Post autor: jakkur »

Nie smarowałem niczym, wydawało mi się to zbędne jeżeli w żadnym innym samochodzie przez tyle lat nic nie trzeba było smarować a było cichutko. Tym bardziej, że w pozostałych drzwiach ten problem nie występuje. No nic, spróbuję z tym smarem. Dzięki za wskazówki :)
ODPOWIEDZ