ogrzewana przednia szyba

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: CLO27 »

Masz ruszać na tyle wolno żeby szyba zdążyła odtajać, jakieś 10cm na 10 sek ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: marcin wroclaw »

Już kiedyś słyszałem, że nie powinno się stać długo na odpalonym silniku... Nie wiem dlaczego?
Że się niby przegrzeje ?
No w upalnym lecie to jeszcze może i bym takie ryzyko mógł zauważyć, ale w temperaturze 20°C, a tym bardziej - xx°C?
Niech, ktoś łaskawie to wyjaśni :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: jdef90 »

Ostatnio zmieniony 21 gru 2017, o 08:05 przez jdef90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: Elninjo »

Napisałem przecież, że "w miarę możliwości"... Nikt nas nie zmusi do ruszania w warunkach kiedy nie jest to możliwe... Odpowiadam tylko i wyłącznie na stwierdzenie Yaro_1 cyt.: ..."inna sprawa że szczególnie przy mrozie, raczej wskazane jest odczekać chwilę przed ruszeniem"... i tyle w temacie.
Jestem "po starej" szkole mechanicznej i uczyli nas, że należy czekać przed ruszeniem... w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszej technologii tak już nie jest.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: marcin wroclaw »

Chłop o krowie, Pop o rowie:)
Panie, ja się o silnik pytam, a nie o środowisko. Środowisko to się dba w inny sposób :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: kamracik »

Problemy pierwszego świata.. :shock:
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: Big »

kamracik pisze:
Big pisze:Po to masz podgrzewaną przednia szybę, aby jej nie drapać skrobaczką i nie robić na niej rys. Oczywiście jeśli chcesz ją skrobać, to można i nic, poza jej porysowaniem po paru skrobaninach (jak w przypadku standardowej szyby), jej nie zrobisz.

Ja mam za to inne pytanie. W menu climatronica jest pozycja "automatyczne podgrzewanie przedniej szyby" ktoś się orientuje o co biega? Bo wydaje mi się ze puki nie włączę funkcji podgrzewania przedniej szyby ręcznie tzn. przyciskiem, to "automatycznie" to raczej ta funkcja się nie uruchomi.
Chciałem Ci odpisać na to pytanie, ale po upewnieniu się, że jest to w instrukcji opisane stwierdziłem, że najwyższa pora, abyś też tam zajrzał. Wprost pisze do czego jest ta funkcja i w jakich warunkach działa.

RTFM!

Odnośnie grzania przedniej szyby, jak masz zamarznięte auto (po odwilży albo z rana po deszczu ze śniegiem) i śpieszy Ci się to chromolisz to i szybciej obskrobiesz szybę. Kwestia tego czy nie lepiej przez tą minutę spokojnie przysłowiowego fajka sobie nie zapalić ;)
Do instrukcji zaglądałem nie raz, nie dwa. Nawet uczyniłem to przed chwilę myśląc, że cos przeoczyłem, ale poza lakonicznym stwierdzeniem, ze " ■ Automatyczne ogrzewanie przedniej szyby – aktywacja / dezaktywacja automatycznego ogrzewania przedniej szyby" na stronie 121 NIC WIĘCEJ tam nie znalazłem.
Ponawiam wiec pytanie - Czy ktoś wie, jak działa funkcja automatycznego ogrzewania przedniej szyby? Bo ja mam tą funkcję zaznaczoną i nie zaobserwowałem, aby ogrzewanie przedniej szyby aktywowało się samo gdy np. jest ona zaszroniona.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: CLO27 »

poczekaj na szron a się aktywuje, tylko musisz wlaczyc auto i czekać....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: piecu »

Patrz, a ja znalazłem...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: Big »

Dzięki CLO27.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: kamracik »

Big pisze:Do instrukcji zaglądałem nie raz, nie dwa. Nawet uczyniłem to przed chwilę myśląc, że cos przeoczyłem, ale poza lakonicznym stwierdzeniem, ze " ■ Automatyczne ogrzewanie przedniej szyby – aktywacja / dezaktywacja automatycznego ogrzewania przedniej szyby" na stronie 121 NIC WIĘCEJ tam nie znalazłem.
Ponawiam wiec pytanie - Czy ktoś wie, jak działa funkcja automatycznego ogrzewania przedniej szyby? Bo ja mam tą funkcję zaznaczoną i nie zaobserwowałem, aby ogrzewanie przedniej szyby aktywowało się samo gdy np. jest ona zaszroniona.
Kiepsko Ci poszło zatem.

Nie jest Ci głupio, że ktoś kto nie ma SIII mówi Ci gdzie masz znaleźć instrukcje obsługi własnego auta? Strona 78, magicznie brzmiący rozdział "Ogrzewanie szyby przedniej i tylnej"

Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: Big »

Kamracik, dzięki stokrotne, bo wiem ile nerwów i pracy kosztowało Cię to aby komuś pomóc - tym bardziej ci dziękuję za twoje wielkie zaangażowanie.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: kamracik »

Spoczko, ostatnio nerwowy jestem bo roboty dużo :P A drażni mnie strasznie jak ktoś we własnej sprawie nie chce uczynić wysiłku jak przeczytanie całego akapitu z instrukcji :)

Inna sprawa jednak, że wprost nie ma tam nazwy tej funkcji - Simply Clever xD
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: yaro_1 »

przetestowane, 30 sekund grzania i wycieraczki lód posprzątały (tylko może lód był słaby bo tylko -0,5 było, z rana jak przyjechałem do pracy -3,5)

jeszcze mała uwaga do instrukcji, jak już czekałem na odbiór auta to ściągnąłem sobie z neta instrukcję, a 356 stron, instrukcja papierowa dołączona do samochodu ma 260, ciekawe, na papierze oszczędzają?

Jeżeli climatronic rozpozna, że szyba mogła zaparować, automatycznie włączane
jest ogrzewanie przedniej szyby. Ta funkcja może być aktywowana / dezaktywowana
na panelu obsługowym climatronic, menu -> symbol ustawień

to jest na stronie 83 tej instrukcji z netu
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: najmita »

yaro_1 pisze:jeszcze mała uwaga do instrukcji, jak już czekałem na odbiór auta to ściągnąłem sobie z neta instrukcję, a 356 stron, instrukcja papierowa dołączona do samochodu ma 260, ciekawe, na papierze oszczędzają?
Ściągnąłeś instrukcję, co ma 356 stron - jakbyś wkleił linka do niej, to i ja bym się poczęstował. Ja z: http://old.skoda-auto.pl/mini-apps/owne ... superb-iii mam tylko 344 strony, a można tam ustawić z jakiego okresu jest bryczka (jak dla mnie od 11/2017).
Z pół roku temu albo i dawniej pobrałem instrukcję na 252 strony, ale oddzielnie była jeszcze do infotainment na jakieś sto stron - tam był opisany columbus, amundsen i bolero.
ODPOWIEDZ