ogrzewana przednia szyba

yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

ogrzewana przednia szyba

Post autor: yaro_1 »

mam w swoim SIII podgrzewaną przednią szybę, dzisiaj była okazja przetestować ten wynalazek na parkingu pod robotą i działa super, ale mam pytanko, można takową szybę czyścić skrobaczką tak jak zwykłą? niby nitki podgrzewające powinne być w topione w środek szyby ale wolę się upewnić
Foton

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: Foton »

A po co chcesz ja w ogóle skrobać?
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: JanuszSz »

Po to jest podgrzewana,aby jej nie skrobać.Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie,to oczywiście można,na pewno nie doskrobiesz się do folii ogrzewającej.
Obrazek
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: yaro_1 »

dzięki za odpowiedź, a co do sensu skrobania, jak jest dużo lodu to kilka minut minie zanim to wszystko odstanie, a jak by ją trochę oskrabać to będzie szybciej
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: matik »

yaro_1 pisze:mam w swoim SIII podgrzewaną przednią szybę, dzisiaj była okazja przetestować ten wynalazek na parkingu pod robotą i działa super, ale mam pytanko, można takową szybę czyścić skrobaczką tak jak zwykłą? niby nitki podgrzewające powinne być w topione w środek szyby ale wolę się upewnić
Zamiast skrobaczki proponuje plyn do odmrazania. Ale grzana szyba jest po to, żeby jej nie skrobać.

Wysłane z mojego SGP771 przy użyciu Tapatalka
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: CLO27 »

Mozesz se skrobac do woli to jest mata miedzy szybami...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: kamracik »

yaro_1 pisze:dzięki za odpowiedź, a co do sensu skrobania, jak jest dużo lodu to kilka minut minie zanim to wszystko odstanie, a jak by ją trochę oskrabać to będzie szybciej
Zanim odśnieżysz pozostałą część auta, ten lód z szyby spłynie albo max będziesz musiał szczotki użyć do niego, więc spokojna Twa poczochrana :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: Tom-Tdi »

Dokladnie, a po 30 sekundach wystarczy palcem przesunąć/zrzucić cały płat lodu z przedniej szyby jeśli nie chcesz czekać, aż samo się rozpuści.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2017, o 09:23 przez Tom-Tdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: Big »

Po to masz podgrzewaną przednia szybę, aby jej nie drapać skrobaczką i nie robić na niej rys. Oczywiście jeśli chcesz ją skrobać, to można i nic, poza jej porysowaniem po paru skrobaninach (jak w przypadku standardowej szyby), jej nie zrobisz.

Ja mam za to inne pytanie. W menu climatronica jest pozycja "automatyczne podgrzewanie przedniej szyby" ktoś się orientuje o co biega? Bo wydaje mi się ze puki nie włączę funkcji podgrzewania przedniej szyby ręcznie tzn. przyciskiem, to "automatycznie" to raczej ta funkcja się nie uruchomi.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: marcin wroclaw »

Nie wierzę w to co czytam. Jakie rysowanie szyby?
Szyna jak szyba. Ja w sii też mam podgrzewana szybę i jak trzeba to napier.... Skrobaczka jak leci... Porysowana szyba?
Co wy, pod mikroskopem ją ogladacie?
Nie przesadzajcie

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: marcin wroclaw »

Ps płyn do rozmnażania też daje radę, ale może przyspieszać zużycie piór wycieraczek

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: kamracik »

Big pisze:Po to masz podgrzewaną przednia szybę, aby jej nie drapać skrobaczką i nie robić na niej rys. Oczywiście jeśli chcesz ją skrobać, to można i nic, poza jej porysowaniem po paru skrobaninach (jak w przypadku standardowej szyby), jej nie zrobisz.

Ja mam za to inne pytanie. W menu climatronica jest pozycja "automatyczne podgrzewanie przedniej szyby" ktoś się orientuje o co biega? Bo wydaje mi się ze puki nie włączę funkcji podgrzewania przedniej szyby ręcznie tzn. przyciskiem, to "automatycznie" to raczej ta funkcja się nie uruchomi.
Chciałem Ci odpisać na to pytanie, ale po upewnieniu się, że jest to w instrukcji opisane stwierdziłem, że najwyższa pora, abyś też tam zajrzał. Wprost pisze do czego jest ta funkcja i w jakich warunkach działa.

RTFM!

Odnośnie grzania przedniej szyby, jak masz zamarznięte auto (po odwilży albo z rana po deszczu ze śniegiem) i śpieszy Ci się to chromolisz to i szybciej obskrobiesz szybę. Kwestia tego czy nie lepiej przez tą minutę spokojnie przysłowiowego fajka sobie nie zapalić ;)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: yaro_1 »

dzięki za odpowiedzi, warto wiedzieć że w razie większej konieczności skrobanie niczym nie grozi, inna sprawa że szczególnie przy mrozie, raczej wskazane jest odczekać chwilę przed ruszeniem
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: Elninjo »

"grzanie" silnika na wolnym biegu ma sens tylko w starych gaźnikowych silnikach... W nowych samochodach należy w miarę możliwości jak najszybciej ruszyć. Jechać delikatnie "bez gazowania" ale jednak jechać...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: ogrzewana przednia szyba

Post autor: Big »

Elninjo, odnośnie "grzania" silnika, w nawiązaniu do tematu przedmiotowego wątku - zadam ci takie samo pytanie jakie zadałem w Szkole Auto gdy też panowie mówili, że nie należy "grzać" silnika na postoju tylko od razu po odpaleniu auta ruszać.
Pytanie brzmi tak - Skoro po odpaleniu silnika należy od razu ruszać, to jak mam skorzystać z funkcji podgrzewania przedniej szyby aby tę szybę odmrozić, skoro funkcja ta działa tylko przy włączonym, silniku?? Jednocześnie nie mogę ruszyć autem gdy nic nie widać przez zamarzniętą przednią szybę. Z drugiej strony, nie po to Skoda oferuje podgrzewanie przedniej szyby działające TYLKO przy włączonym silniku, abym tę szybę drapał skrobaczką PRZED WŁACZENIEM tego silnika - tu nastała konsternacja i panowie ze Szkoły Auto nic więcej już nie powiedzieli ;)
Ostatnio zmieniony 21 gru 2017, o 07:39 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ