1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spalanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: kamracik »

golob pisze:1700kg DMC na haku nie ma na pewno zadne auto z wolnossacym silnikiem 100-120KM (moze jakies czysto terenowe stare konstrukcje). Ale mniejsza z tym.
Zgodzę się, z tym, że robi się legalnie myk i to jedno auto podchodzi. Scenic nie był z wyboru, jedyny miał szansę ciągnąć 1.7T bez dodatkowych uprawnień.
Awatar użytkownika
krabu
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2017, o 22:52
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: krabu »

Zamawiam właśnie superba combi i długo przerabiałem temat wyboru między 1.4 a 1.8. Według mnie 1.4 bardzo dobrze radzi sobie ale w Octavi bez względu na to czy miasto czy autostrada, natomiast Superb w 1.4 to tylko miasto. Pytanie kto kupuje tak duże auto jak Superb do jazdy po mieście? 4 osoby w Superbie z kilkoma bagażami i 1.4 nie daje już rady, redukcje na niższe biegi niewiele pomagają a spalanie wtedy rośnie dao 10+. Ten ACT to generalnie jak dla mnie ściema która kompletnie nic nie wnosi. Wybrałem 1.8 w manualu z nastawieniem na jazdę na dłuższe odcinki, do miasta mamy inne mniejsze auto. Oczywiscie 1.8 w DSG nie ma sensu i według mnie jeśli dsg to tylko 2.0 - zakladajac że ktoś użytkuje Superba bardziej na trasach lub do wypadów poza miasto, czyli zastosowanie dla którego wybór tego samochodu ma sens.
Foton

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: Foton »

Sens to najbardziej ma 280.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: leszekmw »

:roll:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: orlik »

krabu pisze:Zamawiam właśnie superba combi i długo przerabiałem temat wyboru między 1.4 a 1.8. Według mnie 1.4 bardzo dobrze radzi sobie ale w Octavi bez względu na to czy miasto czy autostrada, natomiast Superb w 1.4 to tylko miasto. Pytanie kto kupuje tak duże auto jak Superb do jazdy po mieście? 4 osoby w Superbie z kilkoma bagażami i 1.4 nie daje już rady, redukcje na niższe biegi niewiele pomagają a spalanie wtedy rośnie dao 10+. Ten ACT to generalnie jak dla mnie ściema która kompletnie nic nie wnosi. Wybrałem 1.8 w manualu z nastawieniem na jazdę na dłuższe odcinki, do miasta mamy inne mniejsze auto. Oczywiscie 1.8 w DSG nie ma sensu i według mnie jeśli dsg to tylko 2.0 - zakladajac że ktoś użytkuje Superba bardziej na trasach lub do wypadów poza miasto, czyli zastosowanie dla którego wybór tego samochodu ma sens.
Są też tacy, jak ja, co kupują duże auto na trasy a jeżdżą sami, ewentualnie w dwie osoby i takie 1.4 sobie radzi. Fakt jak się zapakuje 4 osoby i bagaże to już kaplica, jazda bez szaleństw - z drugiej strony z 4 osobami na pokładzie jeżdżę bardzo rzadko i staram się nie szaleć.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: CLO27 »

Taaaa i dlatego coś tam wpadło dodatkowo :P :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: orlik »

aaa to to swoją drogą :))) i zawsze będzie mało. Już mam wrażenie, że przestało działać :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: leszekmw »

normalka..
teraz wgraj serię i pojeździj tydzień..potem znowu program i będzie git... :)
golob
Posty: 68
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 16:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: golob »

krabu pisze:Zamawiam właśnie superba combi i długo przerabiałem temat wyboru między 1.4 a 1.8. Według mnie 1.4 bardzo dobrze radzi sobie ale w Octavi bez względu na to czy miasto czy autostrada, natomiast Superb w 1.4 to tylko miasto. Pytanie kto kupuje tak duże auto jak Superb do jazdy po mieście? 4 osoby w Superbie z kilkoma bagażami i 1.4 nie daje już rady, redukcje na niższe biegi niewiele pomagają a spalanie wtedy rośnie dao 10+. Ten ACT to generalnie jak dla mnie ściema która kompletnie nic nie wnosi. Wybrałem 1.8 w manualu z nastawieniem na jazdę na dłuższe odcinki, do miasta mamy inne mniejsze auto. Oczywiscie 1.8 w DSG nie ma sensu i według mnie jeśli dsg to tylko 2.0 - zakladajac że ktoś użytkuje Superba bardziej na trasach lub do wypadów poza miasto, czyli zastosowanie dla którego wybór tego samochodu ma sens.
Jeździłeś i 1.4 i 1.8 do tego porownania? Ja nie mogłem nigdzie znalezc 1.4 do jazdy probnej. Jezdzilem tylko 1.8 DSG. Miedzy Octavia a Superbem jest ok. 150-200kg roznicy. Troche to jest, choc nie jest to jakas przepasc.
Zamowilem 1.4 DSG ale z innych wzgledow, niestety produkcja sie ociaga i czekam.
visual6
Posty: 28
Rejestracja: 12 gru 2017, o 06:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: visual6 »

golob pisze: Jeździłeś i 1.4 i 1.8 do tego porownania? Ja nie mogłem nigdzie znalezc 1.4 do jazdy probnej. Jezdzilem tylko 1.8 DSG. Miedzy Octavia a Superbem jest ok. 150-200kg roznicy. Troche to jest, choc nie jest to jakas przepasc.
Zamowilem 1.4 DSG ale z innych wzgledow, niestety produkcja sie ociaga i czekam.
Ja również zamówiłem 1.4 150 KM DSG, na jeździe próbnej byłem Octavią 1.4 i w zupełności wystarczał a przy załadowanym aucie i całej rodzinie w środku i tak nie zamierzam walczyć o miano króla szos.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: skipper »

krabu pisze:Zamawiam właśnie superba combi i długo przerabiałem temat wyboru między 1.4 a 1.8. Według mnie 1.4 bardzo dobrze radzi sobie ale w Octavi bez względu na to czy miasto czy autostrada, natomiast Superb w 1.4 to tylko miasto. Pytanie kto kupuje tak duże auto jak Superb do jazdy po mieście? 4 osoby w Superbie z kilkoma bagażami i 1.4 nie daje już rady, redukcje na niższe biegi niewiele pomagają a spalanie wtedy rośnie dao 10+. Ten ACT to generalnie jak dla mnie ściema która kompletnie nic nie wnosi. Wybrałem 1.8 w manualu z nastawieniem na jazdę na dłuższe odcinki, do miasta mamy inne mniejsze auto. Oczywiscie 1.8 w DSG nie ma sensu i według mnie jeśli dsg to tylko 2.0 - zakladajac że ktoś użytkuje Superba bardziej na trasach lub do wypadów poza miasto, czyli zastosowanie dla którego wybór tego samochodu ma sens.
zgadzam się
+1
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
krabu
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2017, o 22:52
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: krabu »

visual6 pisze:
golob pisze: Jeździłeś i 1.4 i 1.8 do tego porownania? Ja nie mogłem nigdzie znalezc 1.4 do jazdy probnej. Jezdzilem tylko 1.8 DSG. Miedzy Octavia a Superbem jest ok. 150-200kg roznicy. Troche to jest, choc nie jest to jakas przepasc.
Zamowilem 1.4 DSG ale z innych wzgledow, niestety produkcja sie ociaga i czekam.
Ja również zamówiłem 1.4 150 KM DSG, na jeździe próbnej byłem Octavią 1.4 i w zupełności wystarczał a przy załadowanym aucie i całej rodzinie w środku i tak nie zamierzam walczyć o miano króla szos.
Ja właśnie ze względu na wyjazdy rodzinne wybrałem 1.8, czasem mała moc nie znaczy bezpiecznie.
Foton

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: Foton »

Nigdy mała moc nie oznacza bezpieczniej...

Ale z drugiej strony wielkość mocy jest względną informacja
visual6
Posty: 28
Rejestracja: 12 gru 2017, o 06:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: visual6 »

Foton pisze:Nigdy mała moc nie oznacza bezpieczniej...
Moc zbyt często jest kojarzona z bezpieczeństwem per se i bywa wymówką dla "żony", a tak naprawdę nie ma w przypadku większości sytuacji żadnego znaczenia. O ile zawodowy kierowca jest w stanie wykonać jakiś manewr szybciej, sprawniej i bezpieczniej a tym samym skorzystać z tych KM, to amator kierowca już nie bardzo - mam tutaj na myśli sytuacje, w których przestrzegane są przepisy ruchu drogowego.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: 1.4 TSI DSG 150KM vs 1.8 TSI DSG 180km - dynamika i spal

Post autor: Enriquez »

ja jednak wolę mieć moc, niż mieć wyposażenie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ