CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: jjumbo »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
leje z was bo macie taki śmieszny problem :lol: :lol: :lol: :lol:
co za różnica jaki motor pod maską , jeden i drugi fajny bo montowany w superbie
z silnikami jak z kobietami blondynki brunetki
jak w jakimś temacie ktoś pisze o silniku potraficie opowiadania pisać który to lepszy i urządzacie sobie przepychanki aż robi się to nudne
a więc tdi jest dużo lepsze i fajniejsze od tsi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: Super_Be »

jjumbo pisze:leje z was bo macie taki śmieszny problem :lol: :lol: :lol: :lol:
co za różnica jaki motor pod maską , jeden i drugi fajny bo montowany w superbie
Różnice są wystarczające, żeby ktoś nie chciał samochodu z tym silnikiem, a ktoś inny nie chciał z innym. A jakie konkretnie są różnice (a jakie podobieństwa), to właśnie nie każdy sobie zdaje sprawę i dlatego niektórzy rezygnują z zakupu jakiejś wersji nie wiedząc, jak się tak naprawdę nią jeździ - po to dyskusja. Jeżeli tego nie rozumiesz, albo Cię to nie interesuje, to przynajmniej nie rób burdelu w wątku, bo nikogo poza Tobą to nie bawi.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: szms »

jjumbo ma rację, "jeden woli blondynki, drugi brunetki" i to nie zmienia faktu, że jedno i drugie może być dobre :mrgreen: :mrgreen:
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: Super_Be »

szms pisze:jjumbo ma rację, "jeden woli blondynki, drugi brunetki" i to nie zmienia faktu, że jedno i drugie może być dobre :mrgreen: :mrgreen:
Tak, ale to nie znaczy, że dyskusja o konkretnych różnicach między nimi nie ma sensu. Co kto ma, to ma, ale jeśli ktoś dopiero ma kupić, to może go to interesować, prawda? A jak ktoś widzi tu tylko kwestię: czy ten silnik jest dobry, czy nie, to chyba ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i może lepiej niech po prostu nie zabiera głosu.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: rezon »

Sebastian_M26 pisze:Przy esp, asr, xds i innych systemach, dalej nie widzę sensu stosowania 4x4, poza funkcją dynamicznego startu na śliskiej nawierzchni, tylko czy to jest warte 9tyś?
nie wiesz o czym piszesz dopóki nie spróbujesz :) . Jak ktoś jeździ cały rok, a zwłaszcza jak ja robi więcej km miesięcznie od września do czerwca niż latem to czterołap jest szczególnie mile widziany. Od zakupu Outka zacząłem doceniać różnicę. Przy wszystkich systemach masz moment na dwóch albo na czterech kołach ot i cała filozofia. W Austrii są czasami znaki nakazujące założenie łańcuchów a pod spodem tabliczka nie dotyczy 4x4 :) skądś to wzięli, mają wiele ciekawych rozwiązań w regionach górskich. Co prawda Ford Scorpio ma napęd na tył, ale jak w ub. roku testowałem Yeti to wyprzedziłem takiego co nie mógł pod górkę podjechać, a Outkiem też często mijałem wolno jadące ośki jeszcze mając duży zapas przyczepności jak drogowcy zaspali. O trasie Rz-Siedlce w lutym nie wspomnę, jak miałem 200km białego dziewiczego świeżo napadanego "asfaltu" i czterołapem dało się jechać. Wspomniane SX4 ma napęd porównywalny z Outkiem tylko w trybie 4WD Lock, bo w trybie 4WD Auto zachowuje się niewiele lepiej niż "ośka", a też ma tam jakieś systemy z ESP włącznie - mowa oczywiście o trudnych warunkach drogowych. Jak na ich tle wygląda S2 - za pół roku będę mądrzejszy :). Na razie nie odczuwam różnicy.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: jjumbo »

ja się nie będę czepiać jak sobie założycie nowy temat o wyższości poszczególnych silników wtedy piszcie sobie nawet trylogie w tym temacie , nie chcę natomiast o tym czytać w innych wątkach
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
budsan
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2012, o 20:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: wołomin

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: budsan »

Widzę że temat wciągnął kolegów, ale tyci zboczyliście ;)
Ja się wypowiem tyle że każdy ma swoje zdanie o silnikach, ja jeżdżę tylko dieslami... (ciężarówki, dostawcze, osobowe, sprzęt budowlany no z wyjątkiem KQ 750 ) mam 2,0dci z DPF i jestem suuuuper zadowolony, na 67 000km (26 miesięcy od nowości) lampka dpf zapaliła się dwa razy i to bez skutków ubocznych.
Temat założyłem bo chciałem wiedzieć czy zwrócić uwagę na coś szczególnego przy zakupie tego konkretnego auta,
model jest idealnie taki jak chcę ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: Enriquez »

to go kupuj bo jest naprawdę fajny!
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: rezon »

na gwarancję - powinien jeszcze mieć.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: Big »

BUdsan, jak pisałem wczęsniej, trzeba zwrócic uwage na te fele - niech gośc wytłumaczy dlaczego w aucie które powinno mieć 17" ma szestanstki.
Pozatym jak koledzy zauwazyli, dowiedz sie o gwarancję.
A tak wogóle to przejdz sie po salonach bo może sie okazać (raczej na pewno sie okaże) ze za parę tys zł wiecej kupisz fabrycznie nowego S II 2.0 TDI w wersji Elegance.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: Enriquez »

4x4 nowego elegance nie kupi w tych pieniądzach i parę tysięcy więcej też nie, i poprzedni rocznik też nie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: Big »

No racja, 4x4 to tam nie będzie, ale reszta, czyli 2.0 TDI (170 KM) i wersja elegance, jak najbardziej .
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: CHCĘ KUPIĆ TO AUTO, CO O NIM SĄDZICIE ?

Post autor: jjumbo »

i widzicie swoim milczeniem przyznaliście mi rację
dobrze wiecie że trochę przesadzacie z tymi przepychankami dotyczącymi silników w tematach niezwiązanych z silnikami
założyłem wam nowy wątek o silnikach tdi i tsi i nie widzę odzewu
tam się podroczcie między sobą co z wami
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
ODPOWIEDZ